0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar. Bu ayın 22sinde kızım bir yaşına girecek. Dün gece illahlah ettirdi bana 12 den 3 bucuga kadar salladım kolum kopacak sandım iki kez yatırıp süpürge sesi açtım ağlaya ağlaya uyur o şekilde alışır belki dedim, yok bacım cirlaya cirlaya ağlıyor bu seferde üst kattada insanlar var rahatsız da etmek istemiyorum dün gece bir felaketti ilk defa bu kadar uzun süre salladım, üstelik gündüz saat 1de uyuyup 4te uyandı ondan sonra akşam 10 bucuga kadar uyumadı 10 buçukta uyuttum 12de uyandı 3 bucuga kadar uyumadı kriz gecircektimyaa ben ne yapacam bir akıl verin emiyor bide yatağa yanıma aldım emmeden uyumaya alışsın diye acamayinca başka bir türlü ağlıyor ben ne yapacam kızlar? Sallamadan uyutmak için geç kaldım mi sizce yoksa direnip ağlaya ağlaya uyumasını mi beklicem? Kıyamıyorum da bir el atın :((

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla benm bebegim henuz dogmadi ama ben sallamayi hic dusunmuyorum benm buradan tanıdığım bir arkadasim var 

Onun da bebeği var o bebeğini hiç sallamadan sadece beşiğine koyarak uyutmuş büyütmüş Ben de onun yaptığı şekilde yapacağım Böylelikle rahat edeceğimi düşünüyorum Bakalım hayırlısı
(13,824 puan) tarafından
Bizimki 5 aylik smdlk sese alisti bakalim ilerde nasil olur
tarafından
İyimi alışmış aslında çıt bile yapamıyoruz ya
(13,824 puan) tarafından
Vallahiuyuyo sukur buyugum xok huysuz aglak mesela aglama sesine bile alisti o uyumaya devam edyo
tarafından
Ooooo nerde o günler sen iyisin iyi yandım ben
(13,824 puan) tarafından
Belki buyuyunce degisirmi kiz blmyrm.ama☺
-Reklam-
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Uykusu sapmış sanki. 12de uyanırsa zaten salla salla uyumaz ki hemen tekrar. Gündüz 2 uyku uyumuyor mu
(1,097 puan) tarafından
Sabah sen uyandırsan erkenden 2 uyku denesen
tarafından
8 de uyanıyor. Bundan daha erken mi kaldirayim
(1,097 puan) tarafından
Ben 10 buçuk diye algılamışım onu. Aslında 8de uyanıyorsa 2. Uyku için akşam 8 çok geç gibi bilemedim. İlk uykusunu çok uzun tutuyor demek ki. İşte her çocuğun kendi düzeni var saptı mı düzelmek bilmiyor
tarafından
O zaman iki uyku için direnmeliyim birde uyudu şuan uyuyor hâlâ
(1,097 puan) tarafından
Bende şuan gündüz 1 uyku yapıyorum. Ama bu saat oldu hala uyumadı mesela. Napıcağımı şaşırdım çadır yaptım minderlerden hadi uyu diyorum ama yoook
0 oy
tarafından
Bacii biraksaydin sallamayi bakaydin ne sikintisi var uykusumu yoktu yoksa bir yerimi agriyor benim bebe keyfi olunca kendi kendi konusup yatiyor keyfi olmayinca ne kadar sallasam yatmaz illa sikintisi giderecem ki kendisi kendi kendi uyusun sende yavas yavas sallamiyi birak baktin uyumuyor cikart besikte oynayin yorgun duşsun kendi kendi uyur uyku duzeni koy saati gelince kendisi yatar
tarafından
Eline ver bir oyuncak onun yuzunu okşuyarak ninni söyle zaten bir yasinda eğer gogsunde yatiyorsa oracikta birak öyle uyusun
tarafından
Ağlayarak bıraksam kıyamıyorum da aslında öyle denesem ne olur :///
tarafından
Ağlayarak bırakma ztn sakinlestir nebe süresini aç gecen benim bebegim gece ciglik cigliga agliyordu nebe suresini actim 5 dkda hemen uyudu.ve hemde baya huzurlu uyudu tavsiye ederim sanada :)
tarafından
Bende bir deniyim knka.. Hem ben öğrenmiş olurum.. teşekkür ederim :))
tarafından
Rica ederim:))
0 oy
(866 puan) tarafından
Biberonla süt faln vermiyormusn ona alışırsa kendiliğinden uyurdu, bir rahatsızlığı olmazsa gece uzun uyoyorsa kolay uyanmaz çocuklar ya 
tarafından
Ablası biberonla süt içiyor onada vereyim dedim ilk sade verdim içmedi az şeker koydum yine içmedi şeker yerine pekmez koydum yine içmedi bu market sütüne alistiramadim nasıl alistirabilirim
(866 puan) tarafından
Devma sütü yazıyor üstünde 1 yaş onlarn dan ver Bn onlardan kullanıyorum diğer süte geçemiyorz içmiyor :))
0 oy
tarafından
Bence çocuk karakteriyle alakalı.  Kızım tam 2 yaşında her uyuma zamanı hala burnumdan gelir doğduğu andan itibaren böyleydi.gece kalkar oyun isterdi mama istedi yemek yemek su içmek meyve suyu ay felaket gibi. Hala gece kalkar sürekli. Oğlum 10.5 aylık hiç sallamaya gerek duymadım emerken uyur kalır gece sabaha kadar 4 5 kez uykuda emer o kadar dişlerini bile  nasıl çıkarıyor bilmedim maasallah.hamilelikte başladı kızımda çok riskli stresli oğlumda bilmeden hamile kaldım bilmeden büyüdü kara kuzum 
tarafından
Bu çocuklar çok fena ablacım hepsi zehir gibi akıl var :)) valla koca koca insanları parmağında oynatıyorlar :D
tarafından
Bu çocuklar çok fena ablacım hepsi zehir gibi akıl var :)) valla koca koca insanları parmağında oynatıyorlar :D :D
0 oy
(791 puan) tarafından
3 buçuk yaşında hala ayakta salıyorum gündüzleri

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 190 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Busra05 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 141 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 313 göst.
21 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melek.hfs (1,220 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 219 göst.

378,374 soru

11,325,719 cevap

34,778 kullanıcı

...