+1 oy
538 göst.
Diğer kategorisinde (7,376 puan) tarafından
Doktorlar grevdeler kızımda kusma ishal  ateş var ben aynı şekil  gidiyoruz acilde sadece serum takip yolladılar şimdi kızım ateşler içinde yanıyor ılık suya soktum indi yine çıktı ilaç verdim calpol düşmüyor ılık bez koydum kasıklarına yine düşmedi ne yapacaz biz 

23 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Allah onları bildiği yapsın zehir zıkkım olsun
(7,376 puan) tarafından
Kız doktor var ilgilenmiyor kalkdik böyle
-Reklam-
+2 oy
(1,320 puan) tarafından
Tekrar acile götürmeye deneyin aciller açık evet bugün grev kararı var defolun gitsinler diyen arkadaşı kınıyorum onlar insan gibi çalışmak istiyor insan gibi zaten gidiyorlar merak etmeyin yurt disina iki gün sonra ithal versiyonlarına anlatır dersini artık kızının ateşi için inatçı bir atesse tamamen soy koltuk altı sakkalri kasık bölgesi eklem yerleri olmak üzere ılık bezler koy dört saatte bir calpol dolven parol varsa dönüşümlü ver elinde motilium falan varsa kusması için kilosu kadar çekip verebilirsin ishal içinde hala yeme içmesi varsa pirinç unu patetes vs verebilirsin acile gittiyseniz reçete yazılmıştır ilaçları almaya çalışın ishal için reflor maflor tarzı birşey yazmış olabilirler onu mutlaka alın ishali geçirecektir baktınız ateş dusmedi acile gidin mutlaka novalgin tarzı birşey yapılır hiç yoktan çocuk ishal kusma olduğu için serumla sıvı kaybını yerine koymaya çalışırlar ha birde mutlaka rota için kaka tahlili yaptırın inşallah değildir ama aklınızda olsun
(7,376 puan) tarafından
Acilden yeni geldik serum taktılar sürekli düşüp çıkıyor diye takipte tutuldu ateşi 2 saat te bir orda duş aldirdik sonunda ateşi düştü
(1,320 puan) tarafından
Geçmiş olsun inşallah toparlar ama rota için bence tahlil verin ishal kusmaya eşlik eden ateş varsa kesinlikle verilmesine taraftarıyım ben açıkçası
(7,376 puan) tarafından
Tahlil falan yapmadılar eve gonderdilr hayal ateşi var düşüyor yine çıkıyor
(1,320 puan) tarafından
Bulunduğun yer küçük biryer değilse çocuk acile götürmek en mantıklı olanı büyük biryerdeysen eğitim araştırma hastaneleri yada doğum hastanelerinin çocuk acilleri vardir
(7,376 puan) tarafından
Çocuk acile götürdük zaten canım sadece serum verdiler yolladılar eve gelince yine ateşi çıktı
+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Kıyamam ya imkan varsa özele gidin rabbim şifa versin. Bide limonu coraplarina sıkıp giydir inşallah düşer 
(7,376 puan) tarafından
İnşallah canım
+1 oy
(48,704 puan) tarafından
gecmis olsun canım 

tamam grev yapsınlar da hastaladi magdur etmeden yapsinlar
(7,376 puan) tarafından
Gidiyoruz doktor var ama grevdeler diye zoraki çalışıyorlar ve ilgilenmiyorlar bizi eve yolladı hepimizde kuma ateş ishal şikayeti var hadi biz neyse ya kızım 19 aylık ne yaptın dusuremuyorum ateşini tekrar çıkıyor şuan çıplak aldım dışarı çıkardım sadece bezinle düşmedi ateşi
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Sürekli greve giriyorlar amaçları ne anlamış değilimm. insanları perişan etmekten başka bir şey yaptıkları yok. Madem sürekli grev yapacaklardı doktor olmasalardı..
(7,376 puan) tarafından
Valla canım doktor var onlarda ilgilenmiyor
0 oy
tarafından
Heryerdemi ben sağlık ocagina gittim acikti
(7,376 puan) tarafından
Acile gittik açıktı ama grevde oldukları için mi ne doktor ilgilenmedi serum verdi yolladi şimdi ateşi var düşmüyor
0 oy
(917 puan) tarafından
Genemi ya bu ne begenmiyorlarsa defolsun gitsinler yurt dışına em azindan doktor yok deriz 
tarafından
Defolup gitseler görürüz ebemizi bu memlekette insanlar haklarını aramasınlar mı biz neden kaybediyoruz biliyımusun hiç bir zaman birbirimize destek olmayıp köstek olduğumuz için
tarafından
Gulo De Bana ++++

Doktorlarımız gitse ne yapacaklar çok merak ediyorum. Bazı insanlar gerçekten çok cahil cesareti ile konuşuyor ama boş konuşuyor. İşini hakkıyla yapan her doktor bizim başımızın tacıdır nokta.
tarafından
Kız millet aylardır zamlardan şikayetçi ama sadece şikayetçi kimsenin bişey yaptığı yok yapana mücadele edene de anında cephe alıyoruz bir çoğumuz adamlar hakkını arıyor hakkını biz gibi oturup şikayet edip durmuyor
tarafından
Aynen öyle üstelik yaptıkları kutsal bir meslek onların durumunda olmayan kimse onları eleştirmemeli.
(875 puan) tarafından
Niye şikayetçiler biliyor musun sen biz hastayı sadece 5 dakika içinde muayene etmek istemiyoruz diyorlar 5 dakika süreleri var doktorların hasta bakması için onlar da insan değil mi ya ne demek defolup gitsinler hadi en iyileri gittiler diyelim eee bir hastalığın çıktığında en iyi doktor arayışına girdiğinde ne olacak aaa onlar yurtdışına gittiler mi diyeceksin bazen dolu konuşun ya
0 oy
tarafından
Biz bugün hastaneye gittik doluydu vallahi bizde doktorlar vardı canım dün burdan yazmalar oldu grev varmış diye ben bugün gittim bir şey yoktu 
(7,376 puan) tarafından
Doktor var grev var mı diye bilmem ilgilenmediler düzgün
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Şurup felan vermiyor musun? 
(7,376 puan) tarafından
Verdim canım indi zibinla duruyor hatta çıplak yine çıktı gittim ılık suya soktum yine çıkti
(7,972 puan) tarafından
4 saatte bir dönüşümlü olarak ver canım dolven daha iyi en fazla kaç oluyor ateşi geçmiş olsun
(7,376 puan) tarafından
Saol canım 39 bucugu gördük iniyor yine 39 bucuga çıkıyor 19 aylık
(7,972 puan) tarafından
Cokda fazlaymış ya :( özele felanmi götürseniz acaba bilemedim. Hepsi mi grevde
(7,376 puan) tarafından
Canım acilde var doktor ama grevdeler diye zoraki çalışıyorlar dün gece acildeydik zaten serum takip yolladılar hepimizi eve geldik kızımda yine ateş yükseldi dusmuyorda
0 oy
tarafından

Neyin grevi bu anlamıyorum. Küçücük çocuk ateşli ilgilenilmiyor.. Hele ztn randevu bulupta gittikten sonra greve çıktıklarını öğrenmek ayrı bir hüsran. Randevu bulmak için ne kadar uğraşıyor insanlar 

Çoraplarını limonla islat ayağına giydir diyorlar genelde hiç denemedim ama çok yapan var bı araştır belki iyi gelir cnm geçmiş olsun
(7,376 puan) tarafından
Ambulans çağırdım acile gittik canım serum verdiler ona rağmen ateşi düşmedi ilaç verdiler ordada üstüne ılık duş aldirdik hastane de yine ateşi düşüp çıkıyordu zar zor indirdiler daha yeni eve geldik
0 oy
tarafından
İyi de acildeki doktor başka birşey yapamaz ki. Tahlil yapar. Dehidrasyon için izotonik takviyesi yapar. Ateş varsa ateş düşürücü yapar. Semptomatik tedavi yapıp ertesi gün polikliniğe gidin der. Bu her yerde aynıdır.
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şuan grev var tek acil çalışıyor  aciller aşırı doludur kimbilir kaç hasta düşüyor bir tek acil doktoruna kan belki bakıldı arkadaş farkında değil e nabizdan  kontrol etse belki sonuçlarını görür ,bebekle doluluktan dolayı büyük ihtimal iyi ilgilenemediler, bence çok kalabalıktır poliklinikler çalışmadığı için acillerde yığılma vardır,ona denk gelmişler benim fikrim
(7,376 puan) tarafından
Kan testi yapılması yapılsa sonucunu alırdik yada doktora gitti diye bilgi alırdik canım bende hastayım bendende kan alınmadı bana da sadece serum verdiler ambulansla gittiğimiz için sıra beklemedik zaten girdik zaten çok kalabalık 1 tane doktor var şuan eve gönderdiler kızımın yine ateşi var ben ne yapacam doğru düzgün ilgilenselerdi yada kan idrar tahlili yapabilirdi hiç birini yapmadı sadece ateş kontrolü dedi ateşi düşünce eve yolladilar
(2,194 puan) tarafından
Haklısın canım evde tedavi olacak şey değil ateş dusmuyor diye hergun acile gidilecek halı yok duzgun baksalar yani git gel daha çok yorgunluk geçmiş olsun durumunuz varsa özel hastaneye gidin diyecegim de o da yatirirlarsa yani bir dolu para tutar şimdiden geçmiş olsun canım insallah en yakın zamanda duzelirsiniz bu arada hangi şehirde siniz
(7,376 puan) tarafından
Bursa canım
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım aynı şehirde olsak eşim hastanede çalışıyor doktor konusunda yardımcı olurduk malesef bizde Afyon'da yaşıyoruz
0 oy
(119,355 puan) tarafından
aylardir bitmedi
(7,376 puan) tarafından
Ben kızım için bugün bittim 2 gündür bulandı arıyorum acile gidiyoruz sadece 1 tane doktor var grev olduğu için kalabalık zaten vallahi daha yeni eve girdik bittik yani
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Allah'ım akıl fikir versin ülkece bir birbirimize düştük hale bak 

0 oy
tarafından
Herkesin canini  pazardaki domates yerine koyuyorlar 

Ne kadar basit insan cani 

Millet para icin yapmadigi sey kalmiyor 

Senin para derdin icin ben canimdan mi olacagm bu nasl bi terbiyesizlik ya
(7,376 puan) tarafından
Valla canım ben yine aradım ambulansı geldi götürdü ateş 39 bucugu bulmuştu zar zor 39 a indi acilde serum verdiler yine ilaç verdiler bide ılık duş aldırın dediler grev yüzünden bir tane doktor var bekliyoruz ki sıra gelsin muane için barkod için reçete için
0 oy
(589 puan) tarafından
Ne grevmiş arkadaş ya bitmiyor garibim öğretmenler bir gün iş bıraksa eğitim yok deseler ortalık yıkılır
(7,376 puan) tarafından
Grev yüzünden bir tane doktor var di acilde acil zaten kalabalık kızım ateşli bekledik baya içeri girdik serum verdiler sonra ilaç verdiler sonra ılık duş aldirdilar ateşi yine düşmedi bu saatte kadar düşürmeye çalıştılar yeni düştü ateşi daha yeni eve girdik
(589 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım
0 oy
tarafından
Anlattıklarım rotavirus canım. Özel hastaneye giderdim ben olsam
0 oy
tarafından
Bu saatte zaten nca acile gidebilirsin canım ateşli çocuğa polikliniğe gitsen yine acile yönlendirir serum takar bence cile yine götür 
(7,376 puan) tarafından
Gittik grev yüzünden bir tane doktor var kalabalık baya bir bekledik serum verdiler yine ilaç verdiler sonra ılık duş soktuk yinede atesi inmedi zar zor bu saatte kadar indirdiler
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Koltuk altına pamuk koy  bide bacak aralarına  biz hastaneye git bu yüzden böyle böyle dindordil atesi çok geçmiş olsun canom dikkat edim 39ve üstü salât bile bırakır Allah korusun
(7,376 puan) tarafından
Saolsin canım gittik ama perişan da olduk kaç saat sıra bekledik çünkü 1 tane doktor vardı acilde o yüzden biraz zor sıra geldi
0 oy
tarafından
Cnm çocuk acil olan hastaneye götürsene araştırma hastamesinde çocuk acil var bizde saat 10 da geldik istanbuldaysan eğer bakırköy dr sadi konuk çocuk aciline gttik
(7,376 puan) tarafından
Bursadayim çocuk acile götürdük grev yüzünden bir tane doktor var baya bir sıra bekledik serum verdiler yine ilaç verdiler sonra ılık su ya soktuk bu saatte kadar anca düştü ateşi
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ciddimisn ya bu halde bile bakmiyolarmi acildede
(7,376 puan) tarafından
Gittik grev yüzünden bir tane doktor var baya bir sıra bekledik serum verdiler yine ilaç verdiler sonra ılık duş aldirdik daha bu saatte anca ateşi düştü

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 466 göst.
1 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 756 göst.
0 oy
9 cevap 127 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,057 puan) tarafından soruldu