0 oy
1,856 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (281 puan) tarafından
Kızlar emzirirken diyet yapıp kilo veren var mı birkaç gün ekmeksiz yiyeyim dedim ama sütüm azaldı bıraktım bende napacagim böyle kızım 3 aylık 

13 Cevaplar

0 oy
(78 puan) tarafından
Ben emzirirken kilo verdim hemde 10 kilo verdim ekmek süt yapmıyor canım ekmeği çıkar hayatından süt yapacak lifli gıdalar ye süt iç yoğurt ye kepekli ekmek bor dilim kahvaltıda o da iki yumurta yedim kahvaltıda bol bol su iç suyun çok güzel sütü oluyor süt iç elma ye 
(281 puan) tarafından
Haklisiniz bol su içmem gerekiyor ama unutuyorum içmeyi deneyeceğim bakalım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
valla hiç diyete gerek kalmadı emzirmek başlı başına diyetten daha etkili ne güzel kilo aldım kaldı bende diye seviniyordum bebeğim 6aylik ama zayıflamışım yine 
(281 puan) tarafından
Ohh ne güzel yaa bende versem keşke
0 oy
(659 puan) tarafından
Ayaklanmaya basladımı pesinde kosmaktan ev toplamakla verıcez ınsallah  kıloları suan her anne bogazına hakım olamıyo malesef
(281 puan) tarafından
Sizde haklısınız hem korkuyorum sütüm azalır diye
(659 puan) tarafından
Bol bol su ıc dengelı beslen yulaf emzesı falan ye sut kayısı ıncır dut  koy ıcıne ara öğünlerde  ekmeye fazla yuklemne
0 oy
(843 puan) tarafından
Canım ekmekle süt alakası yok. Bende yemiyorum ekmeği belki 2 ay oldu 
(281 puan) tarafından
Psikolojik galiba yemeyince ekmeği sütüm azaldı sandım
0 oy
(6,711 puan) tarafından
Canım ekmek süt yapmaz ki aksine seni şişirir. Çavdarlı ya da kepekli ekmek yiyebilirsin. Bende emzirirken kilo veriyorum 
(281 puan) tarafından
Başka neler yapıyorsunuz
(6,711 puan) tarafından
Bol bol sıvı şeyler tuketiyorum çorba, komposto, en önemlisi su canım. Hem süt yapıyor hem de kilo vermemde yardımcı oluyor ekmeği de çok az yiyorum avuç içi kadar falan. Bazen de tutamıyorum kendim i çok yiyorum☺
(281 puan) tarafından
Bende su içmeye başlayayım en iyisi bebiş e bakmaktan unutuyorum hep teşekkür ederim bilgileriniz için
(6,711 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Her gun sabah kalkar kalmaz bir bardak sıcak su icine 3 damla limon sıkıp iç 1 yumurta haşla peynir zeytin ve cok az reçel birazda pekmez 2 dilimde ekmek

Ara ogunde canin tatli mi cekti hurma ye ekinim 1 tane yesen tıkar

Sonra corba yap öğlen kendine

Aksamda q tabak fasulye mi yiyiyosun yarim tabaga indir 20 kasik bulgur mu yiyiyosun onu 7 kasiga indir

Pogaca borek vb seyleri bir sure kes yesen bile 1 taneden baska yeme

Tatli yeme bol bol hurma ye

Ve en onemlisi su 

Telefonuna su hatirlatici uygulama indir her yere su şişesi yok gordukce iç
(2,484 puan) tarafından
Brn bu sekilde tam 9 kg verdim 1 ayda ama sonra psikolojim bozuldu sorunlar oldu kendimi salıp yedim suanda tekrar baslicam
Ki bunye alisinca mide kuculuyo fazla yedigim an karnima agrilar giriyo
(281 puan) tarafından
Teşekkür ederim deneyeceğim dediklerinizi haklisiniz valla bol su içmem gerekiyor
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Diyete ne gerek var ki zaten emzirirken kalori yakıyorsun, 3 litre su içiyorum günde her şeyden abartmadan yiyorum. Pekmez, tahin, ayva reçeli bunları hiç eksik etmiyorum. Havuçta güzel süt yapıyor 
0 oy
(343 puan) tarafından
Ben emzirirken diyet falan yapmıyorum günden güne eriyorum :) 
0 oy
tarafından
Diyet yapmıyorum ama ben de kilo verdim sütun azalmiyor çünkü hep süt yapicak şeyler yiyorum 
(281 puan) tarafından
Neler yiyorsunuz acaba
tarafından
Söylemesem cabi çeken olur her hafta mesela sütlaç yapıyorum tatlı türleri et balık bulgur bunları çok yiyorum sabah kahvaltısında çay yerine ballı süt içiyorum bazen mes3la sabahtan akşama kadar yemek yemedifim zaman oluyor ama temeli sağlam olduğu için sütümde azalma olmuyor et balık falan yitirmezsen de bulguru çok ye canm
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Kuzum ben ekmegi neredeyse hiç tüketmiyorum, en fazla 1 dilim o da kahvaltıda..  emzirirken diyet yapmana gerek bile kalmaz o  zaman. Sen su tüket bol bol ve sık sık emzir. Bazı dönemlerde azalma olabiliyor anne sütünde.. Ekmek sadece sana  fazladan kalori.. :)

0 oy
(725 puan) tarafından
Allahımmmm gittikçe şişiyorum :(bende kilo vermek istiyorum :(:(
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Ben kilo alanlardanim malesefff
0 oy
tarafından
6ayda 8kilo verdim 8aylık olduğunda bütün kilolarım gitmişti ama diyet yapmadım sade bol bıl yeşil elma yedim 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 330 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 475 göst.
0 oy
27 cevap 687 göst.
26 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu

377,718 soru

11,305,060 cevap

34,731 kullanıcı

...