0 oy
598 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bebeğim 3 gündür ishal hiç durmuyor ya evde ishal için toz vardı verdim geçmedi muz verdim geçmedi ishal şurubu vardı onuda verdim 3 defa yine geçmedi bebeğim 3 günde eridi bol bol su veriyorum dün kendi evimden annemlere geldim gelene kadar akşam oldu hastaneye götürecektim ama götüremedim acilede pek güvenmiyorum nasıl geçecek bu ishal ya bebeğim 8 aylık 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nisastayi az suda ez onu ver insallah fatda eder
tarafından
İnşalşah canım sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun diş mi çıkartıyor acile götürsen bi fitil yada ishal için şurup veriyorlar gitsen mi acaba evde olabilecekleri denemişsin de
tarafından
Vala dişte yok ortada canım acile götürecem mecbur pazartesiyi bekleyemiyecrm
tarafından
Bekkeme bencede canım götür bi çok geçmiş olsun kuzuya kıyamam ya :(
tarafından
Çok sağol canım ishal çok kötü bişeymiş bebeğim maşallah çok kiloluydu ama ishal hemen çöktürüyo ya
tarafından
Olsun iyi olsunlarda varsın zayıflasın alur annesi kilo :)
0 oy
(198 puan) tarafından
Canım tek çare doktor zaten her şeyi denemişsin belki şartlar el vermedi ama bu kadar beklemen hata. Ishal basit bir şey olabileceği gibi ciddi bir şeyde olabilir. Sivi kaybına çok çok dikkat et su içir sürekli. Bol bol su veriyorum demissin gerçi. Allah şifa versin kuzuya 
tarafından
Evet canım valla doktora götürecem basit bir ishal olmadığı belli bol bol sıvı veriyorum susuz kalmasın vücudu
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Hemen bir acile gotur canim yazik cocuga daha cok kucuk bekleme hic
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Çok gecmis olsun bi acile götür hemen
0 oy
(75 puan) tarafından
Cok gecmis olsun benin bebrgimde yeni ishali atlatti cok sukur bizde ishslin yani sira kusmada vardi hic birsey yemiyordu iki jez doktora goturdum virus kapmis dedi gunde 9 kez ishali gidiyordu ilac tedavisiyle gecti com sukur pazartesini beklrme once acile gotur bir serum takarlar su kaybi icin paxartesi de doktora goturursun tabbim sifa versin
tarafından
Doğru diyosun canım ya götüriyim çok sağolun
0 oy
(98 puan) tarafından
Acile acil götür. Üç gün olmuş. Kan ve kaka tahlili yaparlar.. Hem doktora götürme hem acile güvenme olur mu hiç. Özele git o zaman
tarafından
Ya ilk gün geçer dedim ikinci günde götürmedim üçüncü günde annemlere geldim hafta sonu oldu üff keşke dün götürseydim
0 oy
tarafından
Çok çok geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah 
tarafından
Amin çok sağo cnm
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Çok geçmiş olsn canım 
0 oy
(121 puan) tarafından
Hastaneye götürmelisiniz rota virüsü olabilir..Yoğurt ayran yediriin, muzla yoğurdu karıştırıp yedirin..Süt içiyorsa azaltın daha fazla tetiklemesin..
tarafından
Süt ürünlerine alerjisi var veremiyorum muz vermeye çalışıyorum patates falan ama hafiften azaldı bugün
0 oy
tarafından
3 gun olmuş ilaçlar kesmediyse başka birşey var demekki acile götur daha iyi
0 oy
tarafından
Haşlanmış patates ver canım çok geçmiş olsun 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(343 puan) tarafından
Kuzum reflor toz hemen keser yoğurdun içine katıp ver muzlu olanından al ben onu kullanyrm bir kerede kesiyo
tarafından
Doktor geçenlerde vermişti canım o da işe yaramadı ama vermeye devam ediyorum biraz azaldı ishali
0 oy
tarafından
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim kızlar 
0 oy
(396 puan) tarafından
Canm ishal diyeti yap muz ayran yoğurt yoğurt çorbası patates püresi bunlardan başka bi şey verme düzelir Allah'ın izniyle benim oğlum da olmuştu erimişti çocuk resmen pacalarından akıyodu şükür ki atlatmıştık bunları dene derim çok geçmiş olsun 
tarafından
Çok sağol canım muz verdim yemiyor pirinç labasıda iyidir diyolar verdim yedi ama işe yaramadı patates azcık yedi ama ben kan şurubundan olabileceğinden şüphelendim o yüzden onu vermiyecem artık
0 oy
tarafından
Ama bebege bu sekilde kendin evde tedavi edemzsin ki.. belki bagirsaklarinda mikrop var belki baska sikintisi var bilemezsin 
tarafından
Götürdüm canım vala doktor dedi evdeki ishal ilaçlarına devam et ve bi serum acilde vurdu ama ben şunu söylemeyi unuttum bebeğime fero sanol kan şurubu veriyoruz ve verdiğim gündendir başladı bu ishal ama vermiyecem artık yarın tekrar hastaneye gittiğimde söyliyecem

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Lavanta... (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
0 oy
3 cevap 127 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 137 göst.
1 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu