0 oy
296 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (501 puan) tarafından
Eltimin çocukların kafada bit yuva yapmış asla çaresini aramıyorlar temizlemiyor kendi haline bırakmış çocukları.  En sonun oğlunun kanına mikrop bulaşmış Yozgat'a oturuyorlar Dr Ank sevk etmiş bizdeler kaç gündür.  Dün benim bebeleri banyo yaptırayım dedim icime dogdu kafalarına bakayım dedim hani onlar da çaresini buldu diye düşünüyorum.  Meğer yok aynı kafayla geziyorlar ya . Benim çocuklara bulaşmış hemen . Dünyam alt üst oldu ya gözümden sakiniyorum büyük oğlum 6 yaşında tahiretleniyor öğrettim her vücut temizliğini. Banyodan çıkmadan gusulune kadar aldırıyorum böyle başkalarının pis hayatı  benim gözümden sakindiklarima geçince deli oluyorum ya . Oglumun kafasına bit saplanmış emmeye başlamış kanını.  Ve bu bitler demir eksikliği trombosit eksikliği kan eksikliği aklınıza ne geliyorsa yapıyor kan emdiği için.  Bide 1.5 yaşında oğlum var neden insanlar dikkat etmiyor bu kadın kac yıldır böyle ya kızının kafayı görseniz yuh dersiniz nası geziyor. Okka alışmışlar ki kaşınmıyor bile adamlar . Gid3c3k sabır diyenler olacak . Bizde onlarla gitcez düğün var nası geçmemesi için çare bulabilirim bit spreyi var ondan mı skayim valla yıldım ya

10 Cevaplar

0 oy
(1,659 puan) tarafından
Ay çok kötü yaa sifira vursunlar gerekirse ay bu ne 
(501 puan) tarafından
Vursalar ne ki onların kafada da vardır 3 günde bulaşmış bize hemen ya kalbim sıkışıyor
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ayy geçmiş olsun. Paranit sprey al kesin çözüm. O kadını da bı zahmet birileri uyarsın artık 
(6,047 puan) tarafından
Evet mesela çocuğun çok küçük degil bir kaç saat kalsın falan yazıyordu sanki üzerinde ama ben 8 saat kadar beklettim. Sonra yıkadım bit tarağı da çıkıyor içinde iyice tara dökülsün. Zaten oğlun varmış . Saçlarını da kestir canım.. kendine dikkat et ki sana geçmesin sana geçerse işin zor nasıl temizleyeceksin.  Bence şart değilse beraber düğune de gitmeyin
(6,047 puan) tarafından
Sosyal hizmetlere şikayet et çocuğuna yeteri kadar bakamiyor ilgilenmiyor çocuklar mikroptan hastalaniyorlar gibi.  Eğer dediğin kadar ilgisiz biriyse hakediyordur bunlari
(501 puan) tarafından
Cocuklarini çok seviyor normal.olarak ama bilmiyorum bite Bi çare üretmiyor salmış birakmis
(6,047 puan) tarafından
O zaman toplum tarafından dislanacak ki olayın farkına varsın.  Herkes bit olduğunu bilip görüşmek istememeli
(501 puan) tarafından
Valla toplum da biliyor kirilacaklar diye Bi b.k demiyorlar kaynanam da kabullenemiyor onlar da olduğunu. Kendi kzo da gelecek onun çocuklarına bulaşınca ne dicek.bakalim
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Canım çocuklar yanındaysa veterinerde ilaç var alın yazık çocuklara o ilacı saçına sürün 1 saate yakın dursun yikayin saçını kum gibi dökülür bende çocukken okulda bitlendim veterinerden ilaç alıp anneannem saçıma sürdü ondan sonra bidaha hiç bit gelmedi saçıma
(501 puan) tarafından
Ilacin adı ne evet yazık kan değerleri hep düşük cikti
(2,798 puan) tarafından
Canım veterinere gidin söyleyin verir o çok oldu ben hiç bilmiyom adını tozdu ama ilac sorun insana zarar verir mi diye yok bit tarağı bit şampuanı hikaye bunlar
(501 puan) tarafından
Bitane şampuan aldım da bayiltiyor şimdilik kullaniyorumburda veteriner yok.
0 oy
tarafından
Madem eltini çocuklarını hijyenik görmuyorsun gözünden sakindigin çocuklarını onların yanına salmicaksin. Bizede eltimin kizindan bulaştı onada okuldan yapacak bişey yok gerekeni yaptık biraz zor oldu ama temizlendi 
(501 puan) tarafından
Bize geldiler ister istemez yan yana geçiyorlar malesef ya bulaşabilir onlara da ama çare bulmuyorlar alışmışlar başkalarına da bulastiriyirlar
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Oo çok fena asla bir araya gelmem öyle insanla
(501 puan) tarafından
Ben de eolabildigince gelmemeye çalışıyorum yan yana çocuğa da tabletini verip.odaya kapatıyorum asla.oynamasija izin vermiyordum pazar dışında ama yapacak.bisi yook
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Şampuanı al eltinde çocuklarını onunla yıkasın nasıl sorunsuz anne babalar var anlamıyorum
(501 puan) tarafından
Yikasin benim şampuanı var
(1,964 puan) tarafından
Normal değil Bit şampuanı var canım eczanelerde satıyorlar kafadaki bitleri öldürüyor sonrada bit taragiyla tarayinca bitiyor
(501 puan) tarafından
Aldı ben bitane onu kullanıyorum bakalim
(1,964 puan) tarafından
İnşallah geçer canim
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Ayyy iğrenç. Kız evine dahi gitmem böyle insanın gitme bırak duyur ya duysun artık pis insan olduğunu düğünü müğünü batsın birileri artık uyarsın. Valla kuzum eczanelerde ilaçlar var erkek olduğu için 3 numaraya da vur temizlenmesi kolay olsun gülüm 
(501 puan) tarafından
İlacım var aldım sprey de aldım insAllah bulasmaz
0 oy
tarafından
Cocuklarin icin paranit kullan canim 
(501 puan) tarafından
Aldım Bi ilaç bakalım etki etmezse onu aliyim
0 oy
(309 puan) tarafından
Kız tebrik ediyorum seni valla ben öyle birilerini hayatta evime koyamazdim nasıl dayanıyosun ya Allah yardımcın olsun bence güzel bir dille söyle başka gidecek yerleri varsa gitsinler yazık deilmi çocuklarına.hemen ilaç biseyler al caresine bak yoksa sen arindiramazsin Allah korusun.esin ne diyor bişey demiyor mu 
(501 puan) tarafından
Aldım akşam da matikle yıkadım oda döküyor öldü gittiler . Eşim de kiziyo çocuğa niye çare bulmuyorlar diye sabretc3z gidecekler dedi
(309 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim inşallah daha zararsız giderler
(501 puan) tarafından
İnsAllah Allah razı olsun
0 oy
(752 puan) tarafından
Bacım bazı kafalarda da yağlı olunca çare bulunmuyor ben de bile olmuştu evlenmeden önce ben çok da dikkat ederim mesela kardeşim okuldan getirmiş bende aniden çoğaldı  bir hafta içinde fark ettim elime geldi kafamı kasiyinca nasıl korktum sprey sürerek bit taragiyla tarayarak kurtuldum bı amda çoğalıyor meret nasıl bişey se ya sirke diyoruz biz anında doğuruyor meret kafayı takan ediyor ben bile 1 ay çektim psikolojim bozulmuştu evlenecem saçımı kestim kisaltim hergun banyo yapıyordum sprey sıkınca geçti benim ki
(501 puan) tarafından
Evet ya nası bisi hangi ata ciftlesip Yumurta bırakıyorlar anlamiyorum.benim.kafa da kaşınıyor yarın tekrar ilaçla yikicam bende. Yikamakla değil birinin taraması.lazim ense kulak.arkasini

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 69 göst.
17 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 344 göst.
18 Eylül 2020 Diğer kategorisinde medvey (1,250 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 463 göst.
4 Eylül 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 455 göst.
25 Nisan 2020 Aile kategorisinde Ayşe sinan (887 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı