0 oy
1,652 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bize geldiler akşam cocuklari çorba istediler bizim evde 

Bi çocuğu üvey yani biraz üvey annelik yapıyo çocuk çorba istedi ben çorba yapicam diye bisey yok diye cevap verdi cocuga 

Ben yaparım çorbayı dedi hatta mutfağa bile gitti tencereyi hazırlamış görümce yine yapmadı ben yapmam diyo eşimde haliyle kızdı çünkü daha çocuk küçük kendini yakar falan dedi haklı olarak izin vermedi 

Ben sofra kurdum çağırdım neden yemediniz dedi üstüne üstlük ben yapacaktım kızım durmuyodu pisiremedim 

Çocuğun haline acıdım valla 

Siz olsanız napardiniz kızlar 

57 Cevaplar

+13 oy
tarafından
Gorumceninki usemgeclik degil vicdansizlik üvey se uvey cocuk degilmi sacini basini yolasimgeldi valla
(1,170 puan) tarafından
Al benden de o kadar
tarafından
O degil onun o uaptigi muameleyi cocugun babasida farketmiyomu acaba
tarafından
Bence kimse kusura bakmaz daha fazlasini hakediyo
(830 puan) tarafından
Kocası ne işe yarıyor hiç mi farkında değil ya şuan oğlumun yanında ateş nöbetindeym bu halde kıyamıyorum onlar nasıl bırakıyor yeminle böyle insanlar anne olmasn
-Reklam-
+8 oy
(4,889 puan) tarafından
Görümceni anlatmışsın herkes görümcene saydırmışta. En az onun kadar merhametsizsin. Çocuğuna 10 dk bakacak kimse yok muydu. Ilgi istiyormuş sizin gibiler kendi çocuklarına gelince el bebek gül bebek. Başka çocuklara gelince üzüldüm yazık annesi böyleymişmiş. Allah o çocuğun yardımcısı olsun sizin gibilerin arasında kalmış 
(4,889 puan) tarafından
Anlattığın olaya göre yorum yapar herkes.  Verin yurda o zaman bu nedir herkes yedirdiklerinin hesabını yapıyor.
+6 oy
(92 puan) tarafından
Allah o çocuğu esirgesin , sizin gibilerin arasına düşmüş.  

Sen kendi çocuğunla ilgileniyorum diyerek sadece kendini kandırıyorsun. Bununda farkındasın. 

Belli ki çocuk aç,  yemek istiyor.  Bi tas corba 10 dakikanızı alır.  10 dk yaptin 10 dk yedirdin.20 dk Senin cocugun ilgisiz mi kaldi 20.dk boyunca  ?

O çocuğun yerinde senin çocuğun da olabilirdi.  

Merhamet etmeyene merhamet olunmaz. 

Yazdiklarini okuyunca içim acıdı 

Çocuk ya çocuk .

Allahtan korkun 
(2,900 puan) tarafından
Bikac defa yaptım diyorsun bu defa da yapsaydın elin mi kirilirdi burada herkese ters cevap veriyorsun ama bence bi otur yazdıklarına bak ve kendini sorgula
+3 oy
tarafından
Sen yapsaydin kusura bakma ama sende de suç var o misafir senin evine gelmiş ikinizde merhamet etmemissiniz insan kimsesi yok der yine eder yaa görümcenin yaptığının yanlış olduğunu biliyorsun ama sende yanlışa yanlış eklemişsin anası olmayanın kimsesi olmaz diye boşuna dememişler Rabbım o çocuğu çok güzel yerlere getirir kimseye daha fazla muhtaç olmaz inşallah 
+1 oy
(158 puan) tarafından
Kusura bakmayın tek gorumceniz değil eşiniz sizde günaha girmisiniz orda zulüm yapılıyor ama sesinizi cikarmiyorsunuz.abisi olarak kız kardeşiyle konusacakdi kız kardeşine tepki verecekdi.yok küçük yakar kendini felan diyeceğine.sizde kocaniza bebeğinizi verip bir dk çorba yapabilirsiniz.cocuk diyince hiçbir şekilde anlayışım yok en ağır şekilde de konuşurum kimse kusura bakmasın.ben evladının dört beş yaşına gelmesini bekliyorumki bı yavruya koruyucu ailesi olayım diye.oglum iki yaşına gelince çok küçük olacak yoksa onu sutden kestikden sonra hemen bir bebege anne olup onuda emzirerek büyütmek istiyorum ama kendimde doğum yapmayı düşünsem oğlum 4 beş yaşına gelmeden düşünmem onunda ilgiye ihtiyacı var onun hakkına girmekden korkarim.
+1 oy
(134 puan) tarafından
İnsallahhh birgun gorumcrnde o cocuga muhtac olur bir tas corba isterde pisireni olmaz o cocugun eline bakar. 
0 oy
tarafından
Görümcenin ağzına ederdim net..... Çocuk da o sabii
(4,889 puan) tarafından
Senin baktığın  gibi mi bakalım.
tarafından
Annesi dediğin üvey anne sen kendi evladını mağrum bırakmıcaksın diye o çocuk aç mı kalsın üvey annesi olacak kişi zaten çocuğu aç bırakıyor belli benim içim acıdı canım yandı duyduğumda sen birde göz yumuyorsun vicdansız mısın sen al çocuğu kucağına yada ver birine bir çorba yapmak en fazla 5 dk yada 10 dk sürer sen bebeğinin karnını doyururken o çocuk orda açtı nasıl durabildin yazıklar olsun

Konuşma biçimde hiç iyi değil işinize bakın ne azıcık saygı sen böyle konuşursan bizde sana böyle karşılık veririz
(7,197 puan) tarafından
Kesin çocuğu küçük falan da degil canı yapmak istememiş yapmamis işte bu kadar basit
tarafından
Demekki kadın çocuğu evde aç bırakıyor senin evinde karnı doyuyor o eve gitmek istemiyor bunu anlamıcak kadar da gözün kör
tarafından
Sen kafayı yemiş olmalısın sana adresimi verim gel bakalım kim klavye oyunu oynuyor gelde gösterim konuşmanı düzelt
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Annesi yok mu çocuğun yaa ne olursa olsun bi çocuğun yeri annesinin yanıdır.  Inan bende cok üzüldüm 
(1,451 puan) tarafından
Çocuk sahibi olamayıpda hiç tanımadıgı çovukları evlat edinenler öz ailelerden iyi bakan insanlar var vicdansız illa ilgilenmek için senin mi dogurman lazım
(3,950 puan) tarafından
Hacer ahmet sen ne diyon bacım kime vicdanzsiz diyorsun.
(1,451 puan) tarafından
Görümcene diyorum cnm sonuçta onunla yaşıyo dogurmasada cocugu sayılır onunda
(1,451 puan) tarafından
Yanlış anlaşıldıysa kusura bakma senin demem den kastım görümcen di sen her zaman yanında olamazsın ki onun ilgilenmesi lazım kendi çocugu gibi
(1,451 puan) tarafından
Ne saçmalık ya düşman mı oda bi çocuk ne var sanki ayırmasa öz evladından
0 oy
(1,170 puan) tarafından
İçim acıdı. Rabbim kimsenin eline düşürmesin kimsenin çocuğunu. Ben olsam bebeğim ağlasada babasına verir 5 dk koyarım çorbayı en zor çorba kaç dakika sanki. Çok üzüldüm çocuğa 
0 oy
tarafından
Kabullenmeyecekse bile bile evlenipte o çocuğun ahını almayacak yazıktır Allah alla :((
tarafından
Allaha emanet olsun yavrum ne diyeyim ki birsuru var böyle doğmadan 1-0 yenik baslayan
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Anlamadım çocuğa çorba yaptrimaya çalıştı kendi yapmak istemedide Allah kimseyi annesiz bırakmasın zor
(3,767 puan) tarafından
Çok günah eziyet etmesi
(7,197 puan) tarafından
Kızına beş dk kocan baksaydi da yapsaydın keşke sende pek oralı olmamışsin yazık üzüldüm cocuga bir merhamet edeni olmamış
(14,032 puan) tarafından
Katılıyorum Lmihrace çok haklısın çok Rabbim merhamet versin
(7,197 puan) tarafından
Valla insan buraya yazmaya utanır sonunda bekledim ki kalkıp ben yaptım diye ama nerde herkes anca baskasini kinasin
(601 puan) tarafından
Aynen öyle çocuk ilgi istiyormuş sen olsaydın sende bakmazdin net yani kim olsa iki dakada pişirir çorbayı benimde bebeğim var ve her bebek ilgi istoyor ama yemeği de temizliği de yapıyor o çocuğa çok üzüldüm etrafında merhametli biri yok çok yazık..
0 oy
(450 puan) tarafından
Merhametsiz insan senin gorumcen kendi oz evladi olsa yapardi ama rabbim merhameti vicdani olan insanlarla karsilastirsin ins
0 oy
(401 puan) tarafından
Allah'ım kimseyi vicdan yoksunu kimseye muhtaç etmesin su an okudum bunu çocuğun halı günlerce aklımdan çıkmaz o nasıl rahat uyuyor yazık çocuk sonuçta
0 oy
tarafından
Ağzının üstüne bir tane vursaydın  görümcene
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Kiyamam çocuğun annesi nerde. Rabbim hiçbir cocugu annesiz etmesin cok uzuldum
(1,944 puan) tarafından
Olseymis daha iyi en azindan cocuk annem yok derdi gece gece sinirlendim. Hayat hep güzel seyler çıkarsın o yavrunun önüne
0 oy
(1,499 puan) tarafından

Ben eşini merak ettim ya görümcek öyle yapınca bişey demedi mi .. yavrum ya kiyamam yemin ediyorum o çocuğu bağrıma basıp ellerimle çorba veresim geldi Allah'ım minicik bir cana nasıl kiyarlar ya nasıl gönlün dayandı onun canı çorba isterken :'( Allah hidayet versin kadına 

(1,499 puan) tarafından
Kuzum ilkokul çağıda büyük değil ki yine çocuk hele ki annesi yanında olmayan bir çocuk yaşıtlarından daha çocuktur o ölürüm ya kim olursa olsun ne olursa olsun çocukların nefsi çok zor Allah rızası için bir daha evine gelirse ihmal etme bebeğini eşine ver yada s.erefsiz görümceke ver hemen yap nolur  çocuktur bilmez gözü kalmasin nolur kendi çocuğunu düşün mesela kiyabilir misin ki
(7,197 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuğun senden ne ilgisi istiyor bir söyle Allah aşkına
(2,475 puan) tarafından
Aman bosverin ya yapmak istememis Rabbım herkese vicdan merhamet nasip etsin
(1,499 puan) tarafından
Sizi kınamak değil niyetim ama kendi çocuğunuz olsaydı eminim bir şekilde olurdu yargilamak hadd değil asla ama orda ne bilim hani anne yüreğiniz onun evinizden kalbi üzgün çıkmasına izin vermez diye düşündüm de bazıları işte hayata bir sıfır yenik başlıyor kurban olurum ben o çocuğa Allah'ım onu hayat boyu kimseye muhtaç etmesin
(1,499 puan) tarafından
Evet bak istesen yapabilirmişsin kendin söylüyosun yaani bir iki defa yapmakla tamam mı bitti mi , görev başarıyla tamamlandı öyle mi.. bakın elalemin çocuğuna yemek yapmak zorunda değilsiniz ama eğer kendi ( zor! İlgi isteyen ! ) evladiniza rağmen yaparsanız bu sizi enayi yapmaz güzel insan olursunuz iki dünyada da şimdi dönüp de bana sakın demeyin başında yok halden anlamaz diye gayette anlarım sizi bir çocuk olmasa bile çocuk akıllı birine sevdiği yemeği yapmak , sevdiği şekeri almak para istediğinde vermek vs vs bunlar dışarıdan ona iyilik gibi görünebilir ama inanın bu sizin kendinize yaptığınız en büyük iyilik
0 oy
(912 puan) tarafından
Ben olsam öyle merhametsiz birini yerin dibine sokardım benim  evime de adım atamaz kaldıki üşengeçlik değil merhametsizlik kalbi kötü onun 
(912 puan) tarafından
Senin yapacağın bisey yok çocuğunu babası görmüyor mu sanki oda sessiz kalıyor Allah sorsun
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Bu usengeclik değil merhametsizlik Allah kimseyi muhtaç etmesin helede savunmasız çocukları annesiz bırakmasın 
0 oy
tarafından
Allah pna bunun hesabını sorar. Yarın bi gün daha kötü davranır o çocuga
0 oy
(48,695 puan) tarafından
ne *** yemeye cocuklu adamla evlenmis kendine guvenmeyen evlenmesin çocuklu insanla kac yasinda masum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 222 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 192 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Asenaumay (1,947 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 261 göst.
0 oy
2 cevap 108 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu

380,198 soru

11,382,619 cevap

34,882 kullanıcı

...