0 oy
796 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Merhaba kızlar bugün başıma beni çok etkileyen bir şey geldi hala kendime gelemedim Biraz da korktum..

Markete gitmek için evden çıktım baktım mahellenin köşesine kalay yapan çingeneler gelmiş. Baktım baya da güzel yapıyorlar çaydanlıkları ışıl ışıl parlatoyotlar bir iki insana da var çaydanlık getirmiş. Dönüşte sorayım uygunsa ben de yaptırayım dedim benim çaydanlığımda yağ yanığı yaptı kardeşim ne cif ne tel hiçbir şey çıkaramadı.. Neyse alışveriş yaptım dönerken ne kadara yapıyorsunuz dedim kadın eliyle 4 işaretini gösterdi 40 TL dedi. Bana makul bir fiyat geldi. tamam evden alıp çaydanlığı geliyorum dedim. Bi poşete çaydanlığı kıyım 5 dakika filan yürüyerek tekrar gittim. Bak abla şurada yağ lekeleri filan var dedim sonra dedi ki aaaa bunun durumu çok kötü biz bunu ancak 4 kere üst üste yaparız da anca öyle olur sen bize 4 kere 40 lira verecen o zaman dedi.. Ben de kalsın istemiyorum bana pahalı geldi dedim. Çaydanlığı poşete koydum ki kadın koluma yapıştı.. Bırakmıyor beni aaa gelmişin bu kadar gitme 160 lira çok mu yep YENİ yapacam Ben onu diyor hem kolumu hem çaydanlığı koyduğum poşeti öyle bir tutuyor ki bırakmıyor beni.. Neye uğradığımı şaşırdım

Bırakın ben istemiyorum vazgeçtim bana 40 dediniz ondan geldim diyorum tatlılıkla gitmek istiyorum ama asla elimi bırakmıyor kadın tamam 40 dedim gel alt üstü 40 olsun dediğim gibi 80 e anlaşalım diyor bu kez Bi yandan da böyle ben elinden kurtulmaya çalışıyorum o da beni bırakmıyor beynimden kaynar sular aktı resmen.. Ben ne dedim naptım valla o anki şokla hatırlamıyorum ama kadın çaydanlık 3 PARÇA ben sana kırk dedim 80 verecen işte ne var diye ısrar ediyor ben de Siz böyle Demediniz 40 dediniz yok ben bilmiyormuymuşum çaydanlık 2 parçada onun 40 40 80 edeceğini.. Yani kelimeler kifayetsiz arkada bir kaç kişi daha insan var bağırıyorlar oradan bırak gitsin ya bırak hem bizi yanlış anlıyor hem böyle yapıyor diye kadın da bırakmam buraya kadar gelmiş diye konuştu en son baktı ben kesin niyetliyim gitmeye kurtardım kendimi tamam tamam sana 40 a yapacam tamam dedi ama senin çocugu nun eski giymediği kıyafetlerini bana getir dedi.. Bize çok ihtiyaç var dedi  Tamam diyip eve gittim ama ne gidiş... Yarım saate hair olur öyle gel dedi. O kadar kötü oldum ki evde şimdi kesin gidecek bana Bi*****k yapacaklar bunlar çaydanlığı vermiycekler ya da kesin para isticekler dedim. BEBEĞİMİN eski kıyafetlerini de götürmedim. Normalde muhtaç biri olsa asla esirgemem bir iki bir şey alırdım ama yapılanlar öyle çirkin kii. İçimden hiç gelmedi. En kötü çaydanlığı Dan olacam diye artık göze alıp tekrar gittim yarım saat sonra ama Bi yandan da korkuyorum ya i neler neler oluyor şu ülkede şimdi söyletmeyin. En kötü çaydanlığı bırakıp polisi arayacağım diye düşündüm. Neyse gittim Bi tane adam var diğer ekip gitmiş. Benim çaydanlık nerede dedim başıyla gösterdi yerde öyşeyece duruyor. Poşetin uçmuş başka yere yerden aldım poşeti yerdeki çaydanlığı da koydum 40 lirayı uzattım bir şey demeden 5 karış suratla aldı olay bitti ama bu nasıl bir şeydir ya insan üç kuruş için bu kadar Ahlaksız bu kadar çirkin nasıl olur.. Kendime nasıl kızdım. Niye gidiyorum böyle insanların ayağına üç kuruş para için şu rezilliğe bak.. Sen bana en başından 80 desen ben zaten kabul edecektim belki bir de acaba öncesinde gelen herkese mi aynısını yaptı bunlar? Bütün gün kendime gelemedim çok kötü oldum buradan da sizleri uyarayım dedim böyle yazınca çok sıradan Bi oaly gibi geliyor aama yaşarken cidden o insanlar a bana öyle bir bakıyor ki bana bir şey yapacaklar diye ödüm koptu daha kendime gelemedim

18 Cevaplar

+1 oy
(3,141 puan) tarafından
Normal dükkanda yapan kalaycılar var. Mahallede dolanan cingenlerden bişey yaptırmayın yapisiyorlar. Benim bı ablam hamileyken aa hamileymiş diye gülerek at arabasiyla kovaladilar. Hiç kimse kusura bakmasın sevmiyorum bu insanları.
tarafından
Aaaa gerizekalılar neyiyle dalga geçiyorlar aptallarrr
(3,141 puan) tarafından
Ne bileyim kadın karbi burnunda kosturmus dusseydi bebeğe bsiey olsaydı. Allah akıl fikir versin bu tuhaflar gerçekten.
tarafından
Yazık ya Allah korumuş
(116 puan) tarafından
İnanmıyorum bunu yapan insan olamaz ya.. Sorsan onlara hepsi mazlumdur derbederdir hayatları zordur.. Gerçekten bu postun altına öyle yorumlar attı ki herkes Bi kere daha şaştım kaldım herkes hayatında bir kere en az yaşamış bu insanlarla sıkıntı
(3,141 puan) tarafından
Öyle tabi canım. O yüzden en iyisi uzak durmak.
-Reklam-
0 oy
(190 puan) tarafından
Ay kıyamam kız seni çok korkutmuşlar :D bir bela bin nesihattan iyidir demiş büyükler bu sefer bişey olmadı bidaha aynı hataya düşmesin canım. Anlattığın için teşekkürler bende dikkatli olurum.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay bi an guldum başlarını okurken birakmiyo dedin ya:D
(116 puan) tarafından
Kız gülme valla kalabalıklardı korktum ya
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Ben olsam imdattt diye bagirirdim herhalde sjdjdj
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben onlarla iç içe yaşıyorum... Kırklareli nde... Gerisini sen düşün
(2,835 puan) tarafından
Çok inatcilar dediğim dedikler ya
(2,356 puan) tarafından
Esrat kırklarelindemi oturuyosun kuzum
(116 puan) tarafından
Neden böyleler peki? Hayat şartlarından mı yetiştirilmeden mi genetik mi? Aynı şekilde biz de yetişsek öyle mi olurduk acaba. Çok enteresan ya akıl sır ermiyor
(9,247 puan) tarafından
Ewet Kırklareli
(9,247 puan) tarafından
Oyle yetişmişler insanlara sert yaklasarak kazanıyorlar hayatlarını hele cpcuklarındsn ödüm kopuyor
0 oy
(48,708 puan) tarafından
tqm cingeneyi bulmusun sende eskiden onlarda iyilerdi islerini guzel yaparlardi
0 oy
(564 puan) tarafından
Çingenelerden ne olursa olsun uzak durulmalı bence. İyi olanı var mıdır bilmiyorum ben hiç rastlamadım. Pide salonumuz varken yoğunluktan faydalanıp katakulle çevirip 150 lira dolandırdılar 2 kadın bizi. Hemen farkedip sokağa çıkınca anadan doğma soyunmuştu bitanesi neye uğradığımızı şaşırmıştık sonra da arabaya atlayıp kaçmışlardı. Herşeyi beklerim görünce yolumu değiştiririm yani
(564 puan) tarafından
Yani bu gördüklerim duyduklarımdan sonra inan şaşırmıyorum dedim ya görsem yolumu değiştiririm
(116 puan) tarafından
Şimdi bişey daha diyim de şok olun birkaç sene önce haberlerde okumuştum otobanda kamyoncular fuhuş TUZAĞINA düşürüp parasını alıp kaçan bir çingene kadını alacaklı biri kaçırmış tecavüz etmek istemiş kadın kendi pisliğini yapıp her yanına sürmüş tecavüzden korunmak için haberlerde okumuştum...
(564 puan) tarafından
Ayyy bu çok iğrenççççç öğğ şimdiye kadar gördüklerim duyduklarımın arasından en iğrenci buydu :(
(116 puan) tarafından
Bence de ama tecavüzden kaçınmak için en akla gelmeyecek ve etkili yöntem sanki Allah mecbur bırakmasın
(564 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
tarafından
Ayy sende yürek yemişsin valla çaydanlık fln umrumda olmazdı bidaha gitmezdim. O an polisi cagirsaydin keşke kimse de bişey yapmamış işte böyle böyle insanlar korkuyor yardım etmeye kadir şeker vakasından sonra çok değişti herkesin fikri 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Istanbulda misin  nişanlıyke  gelinlik almaya gittik esimle gül satiyor esim almak istedi ben yok dedim hala pesimizden geliyo bu guzel ablama bedava olsun dedi neyse aldik 20 lira verdik fiyat soylemediler bu seferde 20 lirayi begenmeyip bu guzel gul 20 lira mi eder diyo dedim işine git ya gerçekten arsız bunlar ya ben senin yerinde olsam bitane çakardım suratina
0 oy
tarafından
Iyi cesaret bırakmışsın ben bırakmam kabul etmem 160 tl ye yeni çaydanlık alırsın kız o ne öyle 
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Abe ne dersin sen be benim kızanlar onlar iyi insanlardır ayıpsın beeea ahahah
0 oy
(15,268 puan) tarafından
Oyleler oyleler. Biz de çocukken dönen salıncağa bindik. Çingene bizden büyük bı çocuk da.kardesiyle birlikte bizi de salliyor. Ben kötü oldum durdur incem dedim. Ben durdur dedikçe daha çok salladı. Ağlayana kadar salladı. Akrabamız geldi de o kurtardı bizi. Çocukları bile öyle oluyor. Allah korusun dikkat etmek lazım 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Kusura bakmada sana öyle yaptı neden bir daha gidiyorsun hadi onu geçtim kendi mahallen neden bırak istemiyorumu bırak yoksa polisi ararım demiyorsun son olarak her şeyin fiyatı çok arttı bir top dondurma 10 TL olmuş adam 80 TL alıyorsa çok iyi bence 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Valla iyi cesaret daha o olay üzerine kesinlikle vermez giderdim koşarak
(3,205 puan) tarafından
Bnde vermezdim
0 oy
tarafından
Onlar çingene benim lakabda çingene girerdik birbirimizle tabi önceden olsa şimdi kızım var o yüzden daha sakin halletmeye çalışıyorum bir olay olunca  kızım zarar görmesin diye
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Çirkeflik başka bisey değil, okurken bile o anı yaşadım şuan 
0 oy
tarafından
Benim yan mahalle onlardan dolu hır gür eksik olmuyo. Elimden geldiğince uzak duruyom. Böyle bişey yaşasam aklım gider herhalde 
0 oy
(736 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun  iyi cesaret tekrar gitmişsin.  Romanlarin bazıları iyidir ama çingeneler böyleler
(116 puan) tarafından
Canım elimden aldı çaydanlığımı kadın.. Şuan bende soğuk kanlı düşününce keşke şöyle böyle yapsaydım diyorum ama o an nutkum tutuldı.. Diğer insanlara ders olsun diye yazmak istedim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 187 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (186 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 291 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 53 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 64 göst.