0 oy
624 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Doğum yapalı 2.5 ay oldu çok acılı sancılı ağır günler geçirdim. Sezeryan ile oldu mecburen. Hamileyken eşim yanımda değildi hep görevdeydi. Doğumdan sonra emziremedim bebeğimi istemedim evden kaçtım çok zor günlerdi. Şimdi eşim tekrar görevde annemin yanına geldim ama kendimi çok yalnız mutsuz hissediyorum bebeğimi seviyorum ama bakmak zor geliyor bazen kaldıramıyorum sürekli uyumak yalnız kalmak istiyorum. Kendimi anne değilmiş gibi hissediyorum. Herkes sürekli neden böylesin deyip bunalıyorum. Ne yapmam lazım hiç bir şey bilmiyorum 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,169 puan) tarafından
Lohusalik çok zor bir dönem canım vücut hamileliğe alışmış ayak uydurmuşken bir anda eski haline dönmeye başlıyor psikolojik olarakta bu kadını çok fazla etkiliyor kimseye kulak asma canım bu dönemde bu şekil hisseden birçok kadın var en yakın zamanda bir doktordan yardım almalısın 
-Reklam-
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Psikolojik destek al lohusa psikolojisinden çıkamamışsın 
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Bir uzmandan destek alman lazım. Bir an önce hem de 
0 oy
(2,305 puan) tarafından
daha doğuma var bende bunalıma girdim galiba üstümde alınganlık mutsuzluk sinir sıkıntı var gülesim yok yanlız hissediyorum niye böyle oldu bilmiyorum keşke bu konuları konuşacağım biri olsa 
tarafından
Anlat canım konuşalım burası bunun için var gebelik böyle büyük büyük duygu dalgalanmalarına sebep oluyor doğumdan sonrada zorlanirsin psikolojini düzeltmek için hiç bir zaman başaramam psikolojisine girme bir kere ve artık hayatım eskisi gibi olmayacak deme çünkü eskisinden çok daha güzel olacak ") emin ol
(2,305 puan) tarafından
ne bileyim canım böyle hiç olmamıştım yadırgamamak lazım insanların başına herşey gelebilirmiş umarım bir an önce arkadaş ta atlatır benimki tabi onunki kadar ağır değil ama  allah yardımcımız olsun
tarafından
Her şey insanlar için canım beşer şaşar demişler her şey rayına oturur düzene girer merak etme sıkma canını anneliğin keyfini çıkar
(2,305 puan) tarafından
allah razı olsun canım
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Psikologa gitmelisin canm sürekli kuran oku insanlarla konuşmaya calış olmadı namazını kıl rabbinle konuş dua et zikir çek yoksa daha çok kapanırsın içine
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Şimdi ne desem bilemedim ki yani kızma ama sen cevrendekilerin sana neden böylesin die sorduklarında bunalan insansın burdakilerin tavsiyeleriylemi hareket edicen hiç sanmam    çevrende o kadar bebek  isteyenleri düşün  allah sana nasip etmiş şükret nankörlük etme herkes zor zamanlardan geçmiştir kendine  göre 

Bana göre bir annenin ben bebeğimi istemedim emzirmedim deme lüksü yok 
tarafından
cok guzel yazmissin canim ama bazı insanların dayanma gücü zsyif oluyor en güzeli destek almasi
(1,169 puan) tarafından
Bu durumu yaşamayan bilemez canım yadırgamak doğru değil lohusalik gerçekten zor bir dönem kimi kadın bu dönemi sağlıklı atlatamayabiliyor
(1,065 puan) tarafından
Bende 2 ay oldu doğum yapalı bende zorlu süreçlerden geçtim    evladım  solunum sıkıntılı doğdu  15 kuvezde kaldı bende onunla birlikte hastanede  kaldım cıkmadım  cocugum olmadan  gitmem dedim  sezeryan oldum hastanede iyileştim evimde hiçbir şeyi yaşayamadım  en basiti göbek bağı düştü göremedim   hastane köşelerinde kalmak o kadar zorki  allahım düşürmesin kimseyi    ama kızıma her baktıgımda  şükredip daha bi fazla sevip  kokluyorum insan  kendi kendinin doktoru  olmalı  bir an önce toparlanmasını tavsiye ederim ...
0 oy
(348 puan) tarafından
Canm sen bir psikologa gitsen cok iyi olur bunu baska tuelu atlatamazsin birz kendinden odun ver ve bebeğine iyi bir anne ol....... bu ne ya ne kadinlar.var agliyor yakariyor dualar ediyor.bizlerden dua istiyor sirf anne olabilmek icin hatta gebe degil cocugu yok ama.bu origrami kullaniyor belki birseyler ogrenirim diye sen ise bulmusta buluyorsun demekki dogan bebekleri cope yola sokaga atanlarda senin gibiler kendinize.gelin artik yeteeerr sen annesin ve o senin bebegin !!!!!!!!!!! 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Yani mantığın çok garip geldi öyle ki doğduktan sonra tirnagina taş değmesin istiyor insan anneler süt olması için neler yapıyor bna çok bencilce geldi hareketin bn bebeğimi sevmedim!!!emzirmedim!?!? İlginç.. bnce psikolojin bozuk çocuğa bişey yapmadan destek alman lazım hemde baya acil..bni düşündürdü bu tavrın acaba bu kadar sevmediğin için sevmediğini söylediğine göre zarar verme ihtimalin bile var bi topla kendini kendine gel bnce 
0 oy
tarafından
Lohusalık bunalımı bu biran önce piskolojik destek almalısın evi terk etme boyutuna falan gelmiş allah korusun sonu kotu olmasin bir psikiyatrisye git 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 288 göst.
25 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 105 göst.
19 Eylül 2021 Aile kategorisinde Artemis (54 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 178 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Gizem Nurbanu (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 403 göst.