0 oy
375 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından
Öncelikle şuan bunu yazarken hem çok sinirli, hem çok hüzünlü hem de yorgun hissediyorum. 

Hepimizin ev işleri oluyordur. Günlük olarak yapıyoruz da. Ama özellikle hamileliğin son zamanlarında her anne adayı için olmasa da bazıları için bu işler zorlayıcı olabiliyor. Örneğin dolapların üstünü silmek  ya da yatağın altını. Eğilmek ya da yukarı uzanmak zorluyor aslında temizlik değil. Hiç bir şekilde yardımcısı olmayan tek başına olan anne adayları için durum daha zor. O ev her gün kirleniyor, o yemek her gün pişiyor. İşten gocunduğumdan değil de artık yorulduğumu hissediyorum. Eşim fabrikada çalışıyor. Normalde hiç yardım istemem ev işlerinde. Ama bu hafta bebeğin eşyaları yıkandı ütülendi odası falan temizlendi derken evle alakam kalmadı bebek odasıyla ilgilendim full. Haliyle eşim de çoraplarını kıyafetlerini sağa sola fırlatmaya bayılıyor nedense. Hamile olduğum için şuan çalışmıyorum evdeyim yavaş yavaş da olsa yapıyorum, ama inanın dışarı çıkıp yürümeyi özledim evin işi hiç bitmiyor. Benim de evi pis bırakıp dışarı çıkasım gelmiyor. Neyse bugün dip köşe temizlik yapacaktım eşim de gece vardiyasından çıktı öğlen 2 gibi uyandı. Ufak tamirlik işler vardı yaptı bitirdi açtı TV u  ama ben hiç birşey yetişmeyecek akşama kadar bir arpa boyu yol alamayacağım farkındayım yani. Yardım istedim güç bela yardım etti yerinden kaldırması çok zor oldu ama başardım. Önemli detayların hepsini yaptım o sadece paspas yaptı. Hatta buna rağmen banyo ve balkon hala duruyor. Sonuçta geri kalan her yer gıcır gıcır oldu. Sonra o yatakodasına geçti uyudu ben de salonda uyumuşum. Yemek ne zaman yiyeceğiz diye sormuştum sen ye ben sonra atıştırırım demişti. Ben yemeğimi yedim, bulaşığımı topladım öyle uyudum. Uyanınca mutfağa gittim.  Yemek yiyor ama  sanki karşısında hizmetçisi var her yeri mahvetmiş. Yani tenceredeki yemek bittiyse bir sudan geçirir koyarsın makineye. Her zaman öyle yapman gerekir. Her seferinde böyle baskı kurmuyorum üzerinde yorgundur falan diye ama biliyorum ben öyle görsem sabah o bulaşık bana kalacak. Bunu neden yapıyor anlamıyorum. Ona soruyorum sus diyor çok konuşuyormuşum. Artık dedim beni dinlemiyorsun madem batır evi dedim  kendin toplarsın dedim elimi bile sürmem dedim. Ayıplayacak kınayacak insan da gelsin yüzüme söylesin bak noluyor dedim. Ama çok sinirlendim. İnsan azıcık düşünür ya bu kızcağız yazık yoruldu doğru düzgün yemek bile yiyemiyor günlerdir der ya.  Eskisi gibi değilim artık. Hızlı hızlı koşturamıyorum işlere, yavaş yavaş dinlene dinlene yapıyorum kendime zaman kalmıyor. Dışarı çıkmayı özler mi bir insan. Ama eşim 8 saat çalışıp geliyor  evde yatıyor yatak toplamak yok. Kıyafetleri toplamak yok.  Bişey ini arıyor bana soruyor  hiç bir eşyasının belli bir yeri yok. Benim her eşyanın yeri bellidir. Mutfağımda 1 tane tabağın yeri değişse anlarım. Bugün istemeye istemeye ben senin annen değilim dedim ya. Arkanı toplamak zorunda değilim  dedim.   Hayat arkadaşınım, aynı zamanda ev arkadaşınım, benim olduğu kadar senin de sorumlulukların var dedim. Dinlemedi. Gerçekten pişmanım evlendiğime. Hayallerimde böyle bir eş yoktu benim.  Şu bebek doğsun da birkaç seneye bu adam düzeltmezse kendini yeni bir iş bulup biraz birikim yaptıktan sonra boşanacağım.  Bu böyle giderse hem benim hem bebeğin ömrünü mahvedecek çünkü. Daha yeni evliyiz biz ya noluyo 10 yıllık evliymişiz gibi her şeyi benim sırtıma yükleyip ben çalışıyorum bahanesiyle kaçıyor. Noluyoruz. 8 aylık hamileyim ben, üstelik kilolu başladığım için gebeliğe yerimden zor kalkıyorum. Eve bir tane vantilatör almaz cehennem gibi sıcakta ben iş yapmak zorundayım. Oldu ya. Bakın ben bekar hayatı da yaşadım. 12 saat fabrikada çalışır o yorgunlukla spor salonuna gider  ordan eve gidip temizlik yapar duş alır uyurdum. Bir pazar günüm boş olurdu o zaman da erkenden kalkar haftalık temizliği öğlene kadar yapar sonra ya gezerdim ya uyurdum. Bu kadar koymuyordu. Ama 30 yaşında adamın arkasını toplamak da koyuyor. Hakikaten şaşıyorum. Ailesi bunu böyle nasıl yetiştirmiş. Biz bir de 3 yıl sevgiliydik ben nasıl tanıyamamışım gerçek yüzünü görmemişim anlamıyorum.  Eee mantıklı bir fikri olan var mı bu konuda sizce ne yapmalıyım? 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Niye bu kadar takıyorsun canım ev bu yaşanıyor kitap gibi düzenli olmaz artık hiçbir zaman olmayacak zaten bebeğin olacak bebeğine karşı da böyle takıntılı hassas olursan kontrolcü bi anne yüzünden ozguvensiz bir çocuk olabilir aynı şekilde eşini bu ufacık şeyler yüzünden darlarsan huzuru dışarda arayabilir bırak atsın dagitsin sürekli gözün üstünde onu topladımi onu dağıttı mi diye kendine dert etme boş vaktin olduğu zaman dinlen keyfini çıkar ev işlerini ara ara yap bazen hiç yapma eşyalara değil kendinize önem verin biraz huzurunuzla mutluluğunuz la ilgili konuşun mesela inan bir kere bile aklıma gelmedi eşim vulasigini makinaya koydu mu diye eşim de çok iş yapmaz dışarda çalışıp yoruluyor bende yetisebildigim kadar yapıyorum çok zorlanirsam tatlı dille hadi bugün yemek sende diyorum sen güzel yaparsın diyorum severek yapiyor öyle olunca :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hormonlarin seni ele geçirmiş. Ev işinin bittigi , evin her zaman gicir gicir oldugu nerede görülmüş. Sonucta yaşam alani. Dagilabilir. Ayrıca hamilelik bi hastalik degil. Gebe oldugun icin cok beklentiye girmemen gerekir. Sen evde yoruluyorken eşin de işte yoruluyor. Hayat tabiki de musterek. Esler destek olmali birbirine ama üslup çok önemli.  Ben okurken aslinda islerin arasında kaybolmuş bi kadin gordum. Ev islerine biraz ara verip kendine vakit ayirman gerekiyor. 
0 oy
(13,841 puan) tarafından
Beenim esim de ev isi yapmaz asla yapmiyi yani bende beklemiyorum 2 cocugum var hic bir seyde beklemedim erkekler genelse oyle mutfaga girer bisiler yapar eder cocuklarina bakar ilgilenir benim yukumu o sekilde hafifletir ilgilidir oyuzden sorun etmedim sorun olmaei hic sende bsver fazlasi icin jendini zorlama hamilesin kalan kalsin sagliginizdan onemli degil
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Çok uzun yazmışsınız hepsini okuyamadım sorunuza göre cevap veriyorum, yardım diyr bişey yok bu evi beraber paylaştığımız için ikimiz beraber yapıyoruz o süpürür ben silerim yada ben mutfağı temizlerim o banyoyu böyle gider. İkimizde çalışıyoruz haftasonu mutlaka yaparız temizliği. Bu evde sadece ben yaşamıyorum. Kadının görevi düşüncesi yok bizde. 

İlgili sorular

0 oy
62 cevap 649 göst.
0 oy
22 cevap 247 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.
25 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftmdila33 (704 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 462 göst.
25 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu

381,961 soru

11,435,302 cevap

35,003 kullanıcı

...