0 oy
796 göst.
Diğer kategorisinde (1,270 puan) tarafından

Kızlar beyaz çamaşır yıkamaktan pek anlamam. Eşimin bir beyaz tişörtü var onu yikicam ama tişörtü bozmak da istemiyorum baya iyi bir tişört. Bir de iki üç tane Beyaz atlet var rengi atmış baya. Onları yıkamam lazım nasıl yikicam çamaşır makinemin resmini atıyorum. Çamaşır suyu falan koymam gerekiyor mu kızlar yardım ederseniz coook sevinirim :)

image

24 Cevaplar

0 oy
(7,445 puan) tarafından
Hijyen modunda yıkayabilirsin yani beyazlar diye ayrıca yok gördüğüm kadarıyla beyazlarda bembeyaz olması için bu mod olabilir
-Reklam-
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sentetik yika
(7,768 puan) tarafından
Sentetik renkli kız soruyu ben sormadım ama
0 oy
(3,675 puan) tarafından
Ben pamuklu da 60 derece de 1000 devirde yıkıyorum canım sadece toz deterjan koyuyorum onu da Ariel yada Omo kullanıyorum bembeyaz oluyor 
(3,675 puan) tarafından
Küfse eğer geçmez canım kurutmadan sepete atma bende mesela bebeğimin kirlettiklerini hemen elimde bi çitilerim sonra asarım kurur sonra sepete atarım küf lekesini çıkmıyor yoksa
(2,769 puan) tarafından
Hm doğru ozaman çamaşır suyu doksem yine çıkmaz mi
(3,675 puan) tarafından
Boş çamaşır suyu eritir kumaşı canım istersen sıcak su yap içine çamaşır suyu kat ona bas 5-10 dk tut çıkar sanmıyorum ama belki işe yarar bide desenli renkli şeyleri yapma iz yapar
(2,769 puan) tarafından
Tamam insaAllah öyle yapayim Allah razı olsun
(3,675 puan) tarafından
Senden de canım :)
0 oy
(7,445 puan) tarafından
Sadece detarjan koy sıvı ve yumuşatıcı çamaşır suyu koyma canım çok kimyasal tenine değiyor sonuçta
(1,270 puan) tarafından
Annem iç çamaşırlarına koyuyordu cnm o yüzden dedim. Sadece deerjan mi diyorsun cnm
(7,445 puan) tarafından
Evet canım çamaşır suyu çok kimyasal açıkcası koyup giyemem ne kadar yıkanırsa yıkansın durulanmaz gibi geliyor bana banyoda bile kullanmıyorum
0 oy
(4,575 puan) tarafından
Tişörtü bozmak istemiyorsan mini programında yıka ama diğer atletleri de de önce bir çamaşır suyuna batır leğende öyle yıka sonra makinede yıka, mini de olur pamuklu da olur herhalde. Tişört ile birlikte yıkama ne olur ne olmaz çamaşır suyu olduğu için.
(1,270 puan) tarafından
AA ayrı mı yıkayım cnm teşekkürler öyle yapayım tişört bozulmasın ya
(4,575 puan) tarafından
Yani tişörte çamaşır suyu değerse mahvedebilir o yüzden
(1,270 puan) tarafından
Doğru kuzum sağol
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Normal beyaz çamaşırlar havlular pamuklu da 60-70 de yıkanır. Tişört olduğu için o dereceye dayanamaz sentetik 50 derecede yıkayabilirsin. Senin baya güzel programlar var hatta iç çamaşırı bile var 
(1,270 puan) tarafından
Sentetik 50 de yıkayım teşekkür ederim canım çamaşır suyuna gerek var mı
(13,203 puan) tarafından
Kosla tarzı ağartmayan birşey varsa koyabilirsin
0 oy
tarafından
Çamaşır suyu tsortte leke yapar sakın deneme bile 
0 oy
tarafından
Çamaşır suyu koyma. Kiyafetleri yipratir ve yirtilmalarina sebep olur. 

İstediğin marka beyaz deterjani hazneye koyup, pamuklu ayarinda yikayabilirsin.   Derecesi 60 olmali deviri de her makinenin performansi farkli. Benimkinde 800 iyi sıkıyor yeterli benim icin.  
(7,445 puan) tarafından
Evet derece göremedim bende herhalde hijyen modu 60 tır diye onu söyledim mesela
tarafından
Her makine farkli tabii. Bazisin da yaziyor bazisin da yazmayabiliyor.
(7,445 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Benim makinem boşch. Kurulumcu geldiğinde dedi ki beyazları pamuklular ayarında , renklileri sentetikler ayarinda yıka 
(1,270 puan) tarafından
AA bilmiyordum cnm teşekkür ederim
0 oy
(792 puan) tarafından
Pamuklu da 60derecede 1000 devirde yıkıyorum.
(1,270 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(485 puan) tarafından
Pamuklular modunda "ön yıkanmalı olarak", 60 derecede toz deterjanla yıkayın. Sıvı deterjan beyazları temizlemeye yetmiyor. Ön yıkama olmadan bazı lekeler çıkmaz. 
(1,270 puan) tarafından
Tmm kuzum çok sağol
0 oy
(509 puan) tarafından
Benim makina çm değişik cnm spordatıkıyorum 110 dakika
0 oy
(2,610 puan) tarafından

Makineleriöiz aynı:Dben genelde beyazları sentetikte yıkıyorum 

(1,270 puan) tarafından
Sentetik renkli, pamuklu beyaz demişler cnm yukarda :)
(2,610 puan) tarafından
Yanlış biliyorlar demekki. Sentetiktede rahatlıkla yıkanabilir beyazlar. Sadece pamuklu da değil araştırın isterseniz beyaz eşyacıda çalıştım 2 yıl boyunca bilgim var bu konularda
0 oy
(3 puan) tarafından
Sentetik 60⁰ de yıkayın bir de deterjanı Ariel dağ esintisi kullanın onun verdiği beyazlığı hiç bir deterjan vermiyor 
0 oy
tarafından
Pamukluda 60 derecede yıla 
0 oy
(134 puan) tarafından
Narin de yikamalisin tshirtu baya iyi diyosun ya yipratmaz cekmez sunmez narinde 
0 oy
(13,601 puan) tarafından
Canim makinenin markasi ne. Kaz tüyü montlarimi kuru temizlemeye vermek zorunda kaliyorum çok pahali. Seninkinde program varmış. Merak ettim markasini. 
(1,270 puan) tarafından
Arçelik kuzum bnmki
(13,601 puan) tarafından
Sağol canim. Bende makineyi değiştirirsem arçelik bakayim.
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ben beyazları antialerji 60 da yıkıyorum domestos leke çıkarıcı toz deterjan ve yumuşatıcı koyarım mis gibi olur bide güneşe ser  beyazları bembeyaz olur
0 oy
(5,151 puan) tarafından
Beyazlar pamuklu da renkliler sentetik bana kurulumu yapan kişi demişti 
0 oy
(311 puan) tarafından
Pamukluda yıkıyorum ben çok kirlilerse pamuklu eko normalse pamuklu 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 100 göst.
0 oy
3 cevap 84 göst.
0 oy