0 oy
503 göst.
Diğer kategorisinde (777 puan) tarafından
Kızlar saçma demeyin sakın ben de ilk duyduğumda garip gelmişti ama denedim oldu vallahi :) 

Ben ikinci hamileliğimde önce evde limon ve karbonat testi yaptım.onlar olumlu sonuç verince gittim eczaneden test aldım sabah idrarıyla yaptım.

Limon testi şöyle oluyor: idrarınızı şeffaf bardağa yapıyorsunuz sonra içine yarım limonun suyunu sıkıyorsunuz.eğer limonun tortuları dibe çökerse müjde hamilesiniz :)

Karbonat testi de şöyle oluyor: yine idrarınızı şeffaf bardağa yapıyorsunuz içinr bir tatlı kaşığı karbonat koyuyorsunuz.eper köpük köpük oluyorsa hamilesiniz demektir :) 

Denedim inanamadım ben sonra test aldım yaptım pozitifti.hatta komşumla beraber yapmıştık bu testleri o da bebek istiyordu onun negatif çıkmıştı hepsi.

Allah isteyen herkese doğru zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız ne uğraşcan öyle al test geç :) :) :) :) 
tarafından
O bana göre ilk aşama :)
(554 puan) tarafından
Bana kanda kesinlikle yok dedi doktor hatta smear aldi benden ama 3 haftalikmis bir ay sonra sonuc gostermeye gidince baska doktora ciktim test yaptim dedim o ultraaonda bakip 7 haftalik dedi o ilk doktora hala kizginim
(777 puan) tarafından
Allah ıslah etsin o doktoru..benim de ilk gebeliğim  testte negatif çıktı kanda baktırdım negatifti doktor adet düzenleyici ilaç verdi kullandım adet oldum gittim doktora meğer 6 haftalıkmış kuzum.o dokuz ay nasıl geçti bir ben bir Allah bilir.
(554 puan) tarafından
Bazi doktorlardan rabbim koruyor vallahi bilemiyorda insan hangisi iyi hangisi kötü
(777 puan) tarafından
Maalesef canım Allah iyilerle karşılaştırsın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hadi hakkında hayırlısı olsun cnm
(777 puan) tarafından
Sağol canım sonuç olarak minnağım kucağımda bir buçuk yıldır benimle
0 oy
(554 puan) tarafından
Bende camaair suyuyla yaptim test almaya usenip ondada gazoz gibi olursa surekli baloncuklar olursa hamilesin demek öyle olunca gittim birde test yaptim varmış:)
(777 puan) tarafından
Aaa onu duymamıştım bak :))
(554 puan) tarafından
Bende nette bulmuştum:)
0 oy
(3,698 puan) tarafından
Ben hamileyken karbonatla yapmistim kopurmedi :D
(777 puan) tarafından
Denek ki kesin bir sonuç değilmiş güvenmemek lazım desene:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 198 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde İnurggunes (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 572 göst.
8 Mart 2020 Aile kategorisinde Beyzanurw (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde fadimana (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 116 göst.