0 oy
3,497 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (318 puan) tarafından
Kızlar yoğurut bebeğime çok fena gaz yapıyor, bir kaşığı bile.Yani yoğurt veremiyorum. Acaba laktozsuz yoğurt alsam besin değeri aynı olur mu? Ya da yoğurt yerine meyve sebze ile mi ek gıdaya başlayalım

9 Cevaplar

+1 oy
(335 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Laktoz intoleransı varsa evet, gaz yapabilir. Hatta süt ve süt ürünleri alerjisi varsa da gaz yapar. Ama bunu doktora danışmanı z lazım. Laktozsuz olursa besin değeri konusunda fikrim yok. Ama doktorlar bazen laktozu sindiremeyen bebeklere damla falan veriyor. 

15 aylık Kızımın süt ve süt ürünleri ile yumurta alerjisi var. Hiç ağzına sürmedi bunları. Ama oluyor yani. Yoğurt şart değil. Sebze ile devam edin ek gıdaya. 
(318 puan) tarafından
çok teşekkür ediyorum ben doktora gittiğimde söyleyeyim o zaman çok sağolun.
tarafından
Laktoz parcalaninca galaktoz oluyor yani midedeki mantigida o o yuzden eger markayla alakali bi sorun yoksa icerigine bakin derim ha laktoz ha galaktoz ayni

Glikoz+galaktoz=laktoz
Ama yogurtta ekstradan laktik asit var belki o iyi gelmiodur kac aylik bebek
(673 puan) tarafından
2021 den selamlar:)  aynı sorunu biz yaşıyoruz şuan. Yogurt tadımınin ikinci günüydü bugün. Yedikten birkaç saat sonra çocuğun huyu suyu değişiyor sanırım gazdan. Onereceginiz birsey varmı acaba
-Reklam-
0 oy
tarafından
Önce sebze sonra meyve sonra yoğurt ile başla bence 
(318 puan) tarafından
Teşekkürler <3
0 oy
(2,484 puan) tarafından

Kız nasil gaz yapiyo 6 aylik cocuk gazini kendi cikarir

Zorlaniyo mu
(318 puan) tarafından
5. Ayının içinde şuan tam yedirmiyorum hafif hafif tattırıyorum ona rağmen bağırsak ağrısı yapıyor. Örneğin bizler yetişkiniz ama fazla miktarda kola falan içince midemiz ağrır gaz sancısı olur değil mi? Veya bazı insanlarda laktoz intoleransı vardır süt ürünü tüketince bağırsaklarında gaz birikir sancı çeker. Tabi ki eninde sonunda çıkıyor ama benim muzdarip olduğum konu, gaz sancısı çekmesi, kıvranması, canının yanması =(
(843 puan) tarafından
Canm daha hazır değil demekki 6. Ayı bekle diyolar bı yüzden
(2,484 puan) tarafından
Aynen canim bekle 1 ay sonra tekrar dene sebze yedir bu surecte
0 oy
tarafından
Hala gaz sorununuz mu var
(318 puan) tarafından
Bir üstteki yorumda yazdım şimdi onu buraya kopyalıyorum. =) "5. Ayının içinde şuan tam yedirmiyorum hafif hafif tattırıyorum ona rağmen bağırsak ağrısı yapıyor. Örneğin bizler yetişkiniz ama fazla miktarda kola falan içince midemiz ağrır gaz sancısı olur değil mi? Veya bazı insanlarda laktoz intoleransı vardır süt ürünü tüketince bağırsaklarında gaz birikir sancı çeker. Tabi ki eninde sonunda çıkıyor ama benim muzdarip olduğum konu, gaz sancısı çekmesi, kıvranması, canının yanması =("
0 oy
tarafından
Yoğurt dan sonra sebze püresi gelir sonra sebze çorbası diye devam eder örnek yani bu

Bir de yoğurt gaz yapar mı ki ya ilk defa duydum canım artık kendi çıkarması lazm gazini
(318 puan) tarafından
Bir üste yazdım cevabımı bu konu ile alakalı. Acaba okuyabilir misiniz. Bu arada yorumunuz için teşekkürler sebze püresi vereyim o zaman
tarafından
Okudum canım annem derdi ki bana yoğurt gaz yaparsa içine az şeker koy gaz yapmaz derdi
0 oy
tarafından
bırt bırtt geziyor diyosunnn. o zaman tadımlardan yoğurdu şimdilik ele canım bi doktora danışana dek
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Sebze yada meyve ile ek gidaya geçebilirsin ileriki zamanda yoğurdu deneyebilirsin ama bi alerji testi yaptirman ıyi olur
0 oy
(42 puan) tarafından
Aynı sorun bizde de var bu sorunu çözdünüz mu acaba?
0 oy
tarafından
Cnm istersen önce sebze pureleriyle basla sonra yoğurda geçersin bu süre zarfında inşallah gaz sorunu gider 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 140 göst.
0 oy
1 cevap 59 göst.
0 oy
8 cevap 102 göst.
5 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 87 göst.

377,344 soru

11,292,370 cevap