0 oy
936 göst.
Aile kategorisinde (3,159 puan) tarafından
Kızlar ardasim Haziran 1 de evlendi ama hayat zehir oldu eşi o kadar kötü davranıyor ki kızın da gorumcesi geldi bunların yanında kalıyordu arkadaşım gorumcesini evden göndermiş ama geri gelecek görümce 20 yaşında bide . Arkadasm 25 yaşında ve kocası kardeşim bizle kalacak diyor . Hem kız dava acanilirmi bide kıza takılan dugundeki takıları kızın iş yerinden aldığı tazminatini falan oğlan hepsini almış bunlarida mahkemeye alabilirmi . 30 binden fazla parasını kocası almış anliycaginiz ve kız vermek istemeyince biz babadan böyle gördük kadında para durmaz demiş arkadaşımın hesabında 5 Kr parası yok . 

20 Cevaplar

+4 oy
(395 puan) tarafından
Evlilik reddi açsın hemen evlenmemiş sayılır
(3,159 puan) tarafından
O nasıl olaki canim
(395 puan) tarafından
Evlendin evlendiğin adam senin bildiğin kişi değil yada bir kusuru var maddi manevi vs hemen evliliğin iptalini talep ediyorsun yA ilk 3 ay ya ilk 6 ay içinde mahkeme de seni hakkı bulursa evlenmemiş sayılıyorsun nikah düşüyor zaten büyük ihtimalle mahkeme haklı bulur eş bilgis olmadan Eve misafir çağırmak yatıya tutmak suç temsili olmasada kusurlu davranışlardandır mahkeme hemen nikahının iptalini dağlar ve altınlar için ise mahkemeye taşısın altınlarını kendi tarafından olanları çeyizleri eşyası varsa hepsini talep ettiğini söylesin hayırlısı bu olur
(1,831 puan) tarafından
Artıladım bende aynı şeyi söyleyecektim yapsın bunu pişmansa
(1,392 puan) tarafından
Kız sayende yeni birşey daha öğrendim :) kötü bi durum ama insan güveniyor evleniyor sonra sonu hüsran
(1,849 puan) tarafından
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin bu olayda  çekişmeli boşanma davası açarark boşanabilirsiniz.
evliliğin iptalini isteyeceğiniz bir sebep yok evliliğin iptali sebepleri şunlardır:
Eşlerden birinin evlenme sırasında evli bulunması,
Eşlerden birinin evlenme sırasında sürekli bir sebeple ayırt etme gücünden yoksun bulunması,
Eşlerden birinde evlenmeye engel olacak derecede akıl hastalığı bulunması,
Eşler arasında evlenmeye engel olacak derecede hısımlığın (akrabalık) bulunması.
Ayırt etme gücünden geçici yoksunluk,
Yanılma (Hata),
Aldatma (Hile),
Korkutma (İkrah)
Bu sebeplerden biri yoksa evliliğin iptaline gidilmez ancak çekişmeli şekilde boşanma davası açılabili.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
düzenlendi
Anlaşmalı bir yıl dolmadan açamaz ama çekişmeli açabilir.
tarafından
Orasını bilemem cevabını bildiğim kısmı yazdım :)
(3,419 puan) tarafından
Hamile kalmak istemiyorsa boşanmak istiyorsa çeksin gitsin ailesinin evine ne die birlikte oluyor ki o adamla
+1 oy
tarafından
Çekişmeli olarak açılabilir , anlaşmalı açılamaz anlaşmalı olabilmesi için 1 sene geçmesi gerekiyor
0 oy
(650 puan) tarafından
Anlaşmalı olsa boşanabilir ama çekişmeli ise uzar 
(3,159 puan) tarafından
Analsmali 1 yıl olmak zorunda imiş ya
0 oy
(381 puan) tarafından
Hay öyle gördüğü babaya da ona da ne diyim yani öyle gormusmus haspam 
(3,159 puan) tarafından
İşte canim anlasam
0 oy
(839 puan) tarafından
Açılır tabi ki de ne sacma adet kadin da para durmaz ne demek hangi koyun adeti by eski köye yeni adet mi gelmiş 
(3,159 puan) tarafından
İşte canim inan şaşırıyorum benim eşim kendi verdiği parayı bile cebimden habersiz almaz
(839 puan) tarafından
Esimde aldığı parayı bana getirir ben dağıtırım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Önce bi şekilde parasını geri alsın snra boşanma faslını açsın ne yaşadı bilemeyiz ama bir ayda dur daha bismillah
(3,159 puan) tarafından
Canim işte baya baya kötü anlatsam harfler yetmez burda
(7,768 puan) tarafından
Adi şrfsz hemen kızı bıktırmış mı inşallah kurtulur aman diyim birliktelik yaşamasn ama parayı almanın çaresine baksn
0 oy
tarafından
Nikah yeni kıyıldıysa evlilik itirazı oluşturabilir.

Yine de iyi bir avukata gitsin detaylı bilgiyi anca öyle alır canım. Hakkından hayırlısı olur inşallah.
(3,159 puan) tarafından
Canim kocası o kadar titiz ki markete gitse haberi okuyor çünkü askerî lojmanda kalıyorlar
0 oy
tarafından
Hanzooo onun görgüsüne sicayimmm , karısının parasını yiyen bedavaciii bence . Biran once kurtulsun şimdiden böyle yapan ilerde neler yapmaz ins hamile fln değildir korunsun iyice dikkat etsin 
(3,159 puan) tarafından
İşte o da diyor böyle yapınca şok oldum. Hani elimden paramı aldı diyor
tarafından
O da niye vermiş bankada dursaydi. Valla bende bir kadınım ama bazı kadınları hiç anlamıyorum kendi parası dursun kenarda ihtiyaç olursa zaten verilir de durduk yere niye veriyor ki.
0 oy
(13,864 puan) tarafından
Boşanma davasi açabilir. Sadece 1 yil dolmadan anlaşmali boşanma yapilamaz. 
(3,159 puan) tarafından
İşte canim tam bir yıl o da çok uzun zaman
(13,864 puan) tarafından
Kocasi anlaşmali boşanmaya yanaşacak mi zaten birde o var. En iyisi açsin çekişmeliyi. Tedbir nafakasi istesin dava görülmeden nafakasi bağlanmiş olur.
0 oy
(56 puan) tarafından
Boşanir çekişmeli olur parasını da alır altınlarını falanda yeterki jspatlasin onun aldığını ya bi mesaj ya bibses kaydı parayı 9ndqn aldığını hakime ispatlasin yeter 
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm çok üzücü bir durum :( 
0 oy
tarafından
Babasından kadının parasını yeneyi görmüş Allahın cahili hay sanada seni yetiştiren babayada ...... avukata başvursun bacım parası yoksada devlet burodan avukat veriyor
(3,159 puan) tarafından
İşte canim . Arkadaşımı kaç kez otogardan geri döndürdü eve gelince aynı eziyetler
tarafından
Allahından bulsun ne denilir ki bu zihniyetteki ger kafalılatı bu şekil yetiştirenlerde kabahat
0 oy
(747 puan) tarafından
Valla benim abim 4 aylik evliyken anlasmali bosanma dabasi acti. Esiyle anlasarak bosandi. Arkadasinin esi cok kotu diyorsun anlasmaliya uyum saglarmi bilemedim
(3,159 puan) tarafından
Peki hemen bosanabikdirlemi
(747 puan) tarafından
Evet 3 ay sonraya mahkeme gun verdi ve hemem bosandilar
(3,159 puan) tarafından
Anlaşmalı değildir ama demi
(747 puan) tarafından
Anlasmali bosandilar canim...
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Varya eger evli kalir bide cocugu olursa cehennemi yasar biraksin 30 bin felan ama mahkemede takilari istesin ceksin gitsin 
(3,159 puan) tarafından
Canim zaten parayı alıp borsaya yatırmış yani altınları bilezikleri hep bozmuş
(1,048 puan) tarafından
Yatirsin evlenirken kamera kayitlaei yokmu taki takilirken mahkemeye sunsun istesin elimden zorla aldi desin
0 oy
tarafından
İlk aydan böyle ise bu adamla ömür geçmez mahkeme zamanında alsın ne alıyorsa kadında para durmazmış pehhh sa.lak dan.galak adam
0 oy
(116 puan) tarafından
Dava açablr tabi. Barodan avukat da ister
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Balık baştan kokmuş çocuk olmadan kurtarsın kendini adam tam bi hanzoynuş. Düğün videoları filan resmi evrak ne varsa alsın tazminatını filan belgelenmiş olur 
0 oy
(10,920 puan) tarafından
Yorumları okudum. Evlilik reddi. Nikah kıyıp aynı eve girmeyenler için. Anlaşmalı 1 sene olmadan olmuyor. Ama cekişmeli acabilir. Okuduguma göre de adam kusurlu. Onun yanında malmrejimi davasıyla da hem altınları hem tazmınatı alabilir. Ama guzel bir avukat tutmalı. 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Evlilik çok Yeni boşanma davası acamaz evlilik reddi davası açacak büyük ihmallede red olunur 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 262 göst.
24 Nisan 2024 Aile kategorisinde Prens efe (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (169 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 1,325 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 391 göst.