0 oy
869 göst.
Diğer kategorisinde (210 puan) tarafından
Dediniz hepiniz bulaşır bu hastalık gelmesin dediniz annemi getirttim buraya bana bulaştı bu uyuzzz hastalığı napcam ben doğumuma 5.6 gün kaldi ya her yerim kasiniyo başım filan da nasıl kurtulucam çözüm var mı çok üzgünüm 2 yasinda kızim da var insalla geçmez ona oğlum da doğacak ona da geçer mi bu hastalık emziricem filan. Pişman oldum inanın annemi getirdigime

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen dua et de bebege geçmesin bende yazmiştim ablam ve 3 yegenim 1 yil cektiler artik en kucu 2 ortanda 4 buyugu 6 yasinda kicuk yani onlarda neler yapmadilarki bak canim eczaci bu **** icin bi karişim yapiyor pahali ama faydasini  goruceksin hergün bak hergün kiyafetlerini yatak örtülerini havlularini kullandigin herşeyi bi poşte koyup agzini bagla 1 hafta asla açma sonra kaynar suyla yika inan bunu ablam 1 yil yapti dogum yaptim gelemedi oglum 5 aylik olfu 1 hafta oluyo ablam geldi iyilesmisler cocukalrin heryeri kabuk keske getirmeseydin anneni o kadar soyledik günah bebeginep
tarafından
Bugun anneme gittigimde sorucam karisimin adini canim yazarim yine sana yazmazsam sen bana yaz unutmiyim
(210 puan) tarafından
Ay evet ya yeni doğan bebek mahf olur kasiyamaz da kendini yavrum of ya başıma dert aştım sırf doğumumda olsun dedim yanımda . Cnm nasıl yapalım doğum yapınca annem yanımda olcak çocuğa hiç ellemesin mi giydirme vs eli değecek nasıl olcak of ya
tarafından
Eldiven maske kullanin nefesinizi bile vermeyin cocuva ya ne bilim canim aklima geleni soyluyorum bende ama olsun dokunmasinlar ona bari bulasmasin bak ben covidli dogum yaptim inan haftalarca maske eldiven cikmadi kimse yaklasmadi maskesiz eldivensiz sen titiz ol herkez olur sen yaparsan herkez yapar ayni seyi
(210 puan) tarafından
Evet doğru diyorsun cnm çok dikkat edeceğim karışımın adını ogrenirsen bana yaz alayım bugün canım erken kurtulurum belki
(1,100 puan) tarafından
Bebeğe temas etmemen lazım hiç ancak öyle korursun onu o da çoook zor çünkü emzirmen gerekicek ilk süt falan yani bebeğe de bulaşır büyük ihtimal
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ahhh bee...

Keşke gelmeseydi bile bile geldi desekte boş kuzu. Hemen bı acile git yada sağlık bakanlığınin hattına bağlanıp bı bilgi al
(210 puan) tarafından
Annemlerin losyonlarini filan kullaniyom ama . Bilemedm tm cnm doktora kontrolum var sorayım bir
(1,015 puan) tarafından
Annenin losyonalrını neden kullanıyorsun hamilesin sen bazı kremler bile sıkıntı sormadan asla kullanma
+1 oy
tarafından
Doktoruna haber ver bunu senden doktora ve ebelere onlardan başka hamilelere ve bebeklere bulaşmasın. Sizin cahlliğinizi kimse çekmek zorunda değil 
tarafından
Artım bitmiş
(650 puan) tarafından
+++++
0 oy
(881 puan) tarafından
Ne hastalığı bi acile gitsen 
(210 puan) tarafından
Uyuzz ve bit  hastalığı cnm ya
0 oy
tarafından
Ayy çok geçmiş olsun canım çok zor duruma düşmüşsün inşallah eşin de basının etini yemez
(210 puan) tarafından
Evet çok kötü napcam bilmiyom eşim ne desin kötü bsey değil bişey olmaz diyo geçer
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Hemen losyon kıllanmaya başlayın eczaneler karışım yapiyo abimlerede bulaştı eczaneden katliam yaptılar şükür 1 buçuk haftada hemen geçti 
(210 puan) tarafından
Gerçekten mi karışımın adine hemen alayım cnm
(210 puan) tarafından
Krewezo diye bir losyon var annemlerin kullandığı onu sürmeye başladım
(1,949 puan) tarafından
Canm onlar hep doktorların yazdıkları krewezoda kullandilar hiç bir işe yaramadı 7 ay çekti karışımın adı yok valla canm eczacı kendi hazırlamış eczaneye gidin yardımcı olurlar
(210 puan) tarafından
Tamam canjm çok sağol gidecem bugün mutlaka
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Ben sana yazmıştım kuzu bileti aciga al sonra kullansın diye sana bulaştı bebeğe mi bulaşmıcak. aylarca çekiyor millet bunu çabuk geçmiyor. Bebegini emziriceksin ten tene temas ediceksin simdiden geçmiş olsun valla uzuldim
(210 puan) tarafından
Valla demiştiniz canım salaklık ettim este bilemedim çok hafif biseydir hemen geçer belki dedim pişman oldum inan ama ne fayda . S:(napcam bilmiyom düşünmekten kafayı yicem
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Kükürtlü sabun iyi geliyor diye biliyorum ama kıyafetlere çarşaflara vs bulaşıyorsa iyice yıkamak lazım 
(210 puan) tarafından
Çok sağol canım kükürtlü sabunu nasıl kullancan etkili mi
(4,584 puan) tarafından
Kükürtlü sabun ile yıkanacaksın etkili diyorlar bilmiyorum denemekten bir şey olmaz
0 oy
(179 puan) tarafından
Benim annemler iki sene çekti . Yani Allah yardımcınız olsun bitti sandılar hep tekrarladı. Kullanmadıkları karışımlar ilaçlar kalmamıştı. Bu diğer hastalıklar gibide değil . Yani Allah yardımcınız olsun bebeğin hatırına Rabbim acilen şifa versin. 
0 oy
tarafından
Ayy keşke söyleyenleri dinleseydin bulaşır tabi. Çok geçmiş olsun. Bebeğe geçmez inşallah yeni doğan döneminde çok hassas oluyor ciltleri
0 oy
tarafından
Bişey demek istemiyorum ama herkes söylediği halde 828tl bilet parası kestim, uzak vs. deyip bile bile lades dedin. Gerekirse yaksaydınız bileti. Olan olmuş, bebeğe ve çocuğuna umarım geçmez. Çünkü bu biraz hem senin hem de annenin sorumsuzluğu olmuş. 
tarafından
Kesin doktora ebelere söylemezler bunlar onlarada bulaştırırlar
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Biz dedik sana geçer diye 15 gün sonra gelse bişey olmazdı krem kullanıp biterdi o bebekğe de bulaşır krem kullanabilir mi bilmiyorum öfff yani 
0 oy
tarafından
Keşke getirmeseydin
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Annenizin gelmesi hata cnm zaten hastalık gecene kadar yani bunu kaynananız yapsa kapıdan almazsınız
(597 puan) tarafından
O kadar haklisinki cidden çok sinir bi durum.kendi ne çekerse çeksin dicem artık ya o bebek ne yapicak nasıl bi ...tır
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Hatırladım seni. Ne yaptın kuzum ya hemen geçmiyor duşa gir günde 2 kere bunun için ilaçda var hemen temin et ve duşta da sabunla yıkan sadece her yerine sabun sür kalıp sabun. 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Geçmiş olsun uyarıları dinleseydin keşke 

0 oy
(1,937 puan) tarafından
Kızına bulaşır zaten de dua et bebeğe bulaşmasın 
0 oy
tarafından
Canım çok geçmiş olsun ben olsaydım hiç almazdım annemi eve annende iyileşince gelirdi şimdi daha mı iyi oldu bak eczaneye git onlar size yardımcı olur hafta içide hemen cildiyeye gidin mutlaka bugün özel hastanelerde açık hemen bi randevu al yada söyle aciliyetini sizi aradan alsınlar ihmal etme bebeğin olacakmış doğumuna kadar hafifler en azından 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Valla bunu kaynanan yapmış olsa burdan çok tepki görürdün. Ve sende kaynana çok tepki verirdin. İyi eşin bişey demiyor valla.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 644 göst.
30 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Muhabbat (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 335 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Emine S (15,984 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,013 göst.
1 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,669 göst.