+3 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (3,491 puan) tarafından
Birkaç hadisi şerif paylaşmak istiyorum hanımlar, 

Bir kimse günde yüz kere, "Lâ ilahe illallâhül melikül hakkıl mübîn" derse bu, onun için fakirlikten eman ve kabir yanlızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş ve Cennetin de kapısını çalmış olur.

Ravi: Hz. Ali (r.a.)

Sayfa: 433 / No: 4

Ramuz El-Ehadis

Bir kimse sofradan düşeni yerse kendisinden fakirlik, çocuklarından da ahmaklık gider.

Ravi: Hz. İbni Abbas (r.anhüma)

Sayfa: 409 / No: 1

Ramuz El-Ehadis

Bir kimse her gece "İza Vakaatil Vâkıa" suresini okursa ona ebedi olarak fakirlik isabet etmez. Ve bir kimse de her gece "La uksimi bi yevmil kıyameti" suresini okursa, kıyamet günü yüzü ayın ondördü gibi olduğu halde Allah'a mülaki olur.

Ravi: Hz. İbni Abbas (r.anhüma)

Sayfa: 438 / No: 6

Ramuz El-Ehadis

7 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
Süreyle zengin olanı hoc görmedim ama okumak sevaptır 
(3,491 puan) tarafından
Denemesi bedava:)
(1,862 puan) tarafından
Denedim be ya ben bu hayatta herşeyi denedim:)
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Allah razi olsun. birtanede ben diyim bolluk ve bereket icin. kim evine girerken selam verip ardindan 3 ihlas okuyup salavat getrirse evinin bolluk ve bereketi artar daimi olur biizniAllah diye duydum yaparim :)
(3,491 puan) tarafından
Teşekkür ederim Zelâl,selam ve ihlas suresini biliyorum yaparım da ama salavat getirildiğini senden öğrenmiş oldum.  Allah razı olsun canım.
(11,217 puan) tarafından
Amin cumlemizden canim :)
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Allah razı olsun canım 
0 oy
tarafından
Fakirlikten diyor canım benim şuan fakirmiyiz doyumsuz mu yoksa aç gözlü mu önce onu cozmeliyiz bence 
tarafından
Evet sadece karın toklu değil bende sokak röportajlarına ayar oluyorum
(6,047 puan) tarafından
Otobuscarpti. Birde telefonumuzu gösterelim istersen ☺️☺️☺️ eskide kaldı bu dediklerin. İstediklerimizi cocuklarimizin istediği şeyleri de alamiyorsak fakiriz. Hatta ben bu aralar fasfakirim
tarafından
Ya ben esprisine dedim kizlarrr kaynamış burası ya beni bilen bilir Hanife kız şaka ya sakaaaaa hani eskiler öyle der ya
tarafından
Adım nur benim Ayşenur
tarafından
Ama şunu diyebilirim kizlar biz küçükken fakirdik ayakkabıyı okul dışında giyemez kardeşimle değiştirdik kahvaltı olarak kocaman kutuda 3 ay yetineceksin helva varya onla yoğurt yerdik yoğurdu da nenem getirirdi rahmetli .. 8 çocuk 10 ekmek ve iki gün idare edeceksin. Onun bunun eskisi gelirdi bize ve onu giyerdim ... Bir yere gitsek aciz demeye utanirdik yemek olarak sadece çorba yerdik yani ben fakirliği görmüş biri olarak fakirim diyemiyorum ama insanların geliri olduğu halde özellikle zengin kisilikliler param yok para yok diye geziyorlar .......  Askeri ücretli faturaydi liraydı pahalilikti gerçekten çok zor bu devirde 10 bin olacakki cebindeki para belki gecinirsin
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Vakia suresi Vakia suresi Vakia suresi ... Zenginlik suresidir bu sureyi kadinlariniza ve çocuklarınıza öğretiniz denmiştir Rabbimin rahmetine kurban olayim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Her akşam oğlum vakıa suresi ile uyurdu bebekken nerdeyse 10 aylığa kadar vende dinleye dinleye ezberledim allahıma şükürler olsun hiç yokluk görmedik. 
0 oy
(962 puan) tarafından
Çok güzel şeyler paylaşmışsın Allah senden razı olsun burada böyle güzel paylaşımların da olması lazım içimiz açılır mutluluk duyarız

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 351 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 109 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (809 puan) tarafından soruldu
+2 oy
38 cevap 977 göst.
0 oy
45 cevap 787 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Oldu o zaman (2,675 puan) tarafından soruldu