+1 oy
1,402 göst.
Aile kategorisinde (287 puan) tarafından
Kızlar merhaba bugun yasadıgımız seyı anlatmak istiyorum cok uzuluyorum cok zoruma gıdıyo düğünümüz olcak nasıpse avm ye gittik bugun gelınımız ben annem ve gelininin ablası elsık seyler almak ıcın neyse rabbım blıyoya agzımızı acık bosey soylemeyi bırakın ( simdi zaten ne soyliceksiniz ciler gelmeden soyleyım hanı su magazaya gırelım tarzında bıle agzımızı acıp bısey demedık ) şuda güzelmiş diye fikir bile vermedik bir kere hariç gelinimiz hangı öagazaya gırdıyse bızden ardından gırdım girişte oturduk ablasıyla ne ıstıyosa sectı aldı gıydı bızde parasını odeyıp cıktık herneyse gelın ocerde bindallı denerken annemle o ara konusuyoruz ablasıda var yanımızda annem dedıkı kızım sen ne gıymeyı dusunuyosun bende dedımkı annem nasıpse abıye gıycem Allahım bunu dedıgım an ablası bı başladı bugun senın gunun degıl bu gün ****** günü sen başka müsait bi zaman gel felan demeye şok olduk yanı öle bi niyetım yoktu hanı bende kendıme gıtmısken alayım edeyım gıbısınden kı olda bile onlarane begencem alcam parasınını ben ödicem ama öle tepkı verdıkı cok sasırdım neyse ben gerekencevanı verdım sonra baska bı magazaya gırdık guzel bı helınlık gördüm kızım ıcın sordum fıyatını oda ne gelınımız kolumdan tutup bırak bırak napacan felan demezmı tekrar şok oldum ya eve geldım öle üzüldümki daha eve girmeden babamın parasıyla hıcbırsey almamı şstemıyo el gibi görüyokı dilede getiriyo evın kızo ben olcam soz el kızosınız artık dıye yanı hırsımdan carlıcam dugun arefesınde görüöcesi olay cıkarttı demesınelr dıye ama nebılım rabbımden revamı bu oladat ıyı yaklasıyoruz gönlü olsun yüzü gülsün diye ama uaranamıyoruz üstüne bişz böyle kırıyo üzüyo içimi dökmek istedim ya

45 Cevaplar

+3 oy
(802 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ayy iste boyle gelinler kiymetli oluyor bizim gibilerde birsey istemez kalp kirmaz guçleri neye yetiyorsa onu yapsin diyenlerde yaranamaz dunya fenalarin dunyasi 
(802 puan) tarafından
Bende öyle Allah benden uzak etsin zor günler gecti şukur Allah onlarin eline dusurmesin ayni sekilde anneminde oda burnumdan getirdi dogumda. 3 hafta 65 yasindaki ananem bakti yemek yapti sagolsun. Hala cok zoruma gidiyor milletin annesi kaynanasi pervane oluyor etraflarinda benim sansima ikiside ayni. Sokaktan geçen biri görse evdeki halimi acir yardima gelirdi o kadar kotuydum. Ben kizlarinada kotu davransin demiyorum sozde oglum oglum diyor icraatte olmadilar hicbir zaman hepimize esit davransinlar yeterli olurdu
(213 puan) tarafından
İnsanın canını yakan o sözde oğlum oğlum
(802 puan) tarafından
Lafta sadece. Lafta allayıp pulluyor biraz geç oldu ama farkına vardım. Eşimde farkinda ama isine gelmiyor kendi ailesi ya benimkiler olsa kendisi benim soyledigim seylerin yuz katini yapardi dugunde laf etmisti cunku simdi kendilerine gelince hicbirsey demiyor
(213 puan) tarafından
Çünkü kendi canları tatlı kendilerine ufacık bir şey demiceksin ama onlar da hadsizlik diz boyu
(802 puan) tarafından
Aynen bende onlar gibi davraniyorum artik hak ettikleri bu bana deger vermeyene cocuguma deger vermeyene ne degeri vercem. Cocugumda deger gordugu yerde buyusun onlara ihtiyaci yok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ayy çok çirkefff biri böylelerinin anladığı dilden konuscaksin. Sustukca tepenize çıkar. Seni ilgilendirmez işine bak ben sana karışıyor muyum haddini bil , evlensem de hala bu evin kızıyım boş boş konuşma deseydin ya ben sinir oldum ya. 
tarafından
Kesinlikle sana katılıyorum. Ama deli deliyi görünce sopasını saklarmis onlar iyi anlaşırdi emin ol.
(213 puan) tarafından
Eski postlarimda vardı benim eski görümcem hele kayinvalidem aboo cahil mi kültürsüz mü ruh hastası mı şizofren mi hala adını koyamıyorum hadsizlik saygısızlık iftira diz boyuydu anlatsam roman olur dersiniz ki iyiki kurtulmuşsunuz
tarafından
Valla o zaman iyi ki kurtulmuşsun boşver. Dünyaya bir kere geliyoruz yat kalk şükret hayatını yaşa .
(213 puan) tarafından
Öyle yapıyorum Allah razı olsun Allah herkese kıymet bilen bilir değerin karşılığını verenlerle karşılaştırsin diyorum her zaman
tarafından
Amin ins canım
0 oy
(917 puan) tarafından
Daha şimdiden böyleyse evlenince sizi evine almaz heralde Allah yardımcıniz olsun çok şirret birşeye benziyor 
(287 puan) tarafından
Malesef üzücü ama kardeşimizin evşdir diye bi kapısını acıpta gıdıp ıkı dl oturamıcagımızın farkndayız bizde
(917 puan) tarafından
Evet ben olsam bende çok üzülürdüm napcan kardeşin mutlu olsun da
0 oy
tarafından
Tepeye çıkmış daha şimdiden 
(287 puan) tarafından
Malesef öle ve bu kişiyle hayat nasıl gıdıcek blmıyoruz
0 oy
(1,107 puan) tarafından
Ayy bu yeni gelinlerde az değil hayır yani alırım ederim sanane baba benim baba ana benim ana sizden yer üstüne senin annenide babanıda heryerde kötü eder valla şimdi demezsen sonra kardeşinden de eder seni benden demesi benimde erkek kardeşlerim var görümce değilmiyim yanımda mum gibi oluyorlar kız kardeşim biraz daha onlara yaşıt ama benden korkuyorlar o da daha sevgililer konuştum da hem kardeşlerimle hem onlarla Bi saygısızlığınızı görürsem ne arayın ne sorun üzenide üzerim dedim. 
(287 puan) tarafından
Bende cok buyugum gelınımızden aramızda 9 yaş var fakat  hiç saygısı sevgısı yok malesef
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun böyle insanla geçim zor. 
(287 puan) tarafından
Yüzük daha parmagına gırmeden söz çarşisinda bile laf sokmalar etmeler özel güznlerde kandillerde asla aramamaalr sormamalar yanı bastan beridir boyleydı ama biz dedikki zamanla bizim ıyı nıyetımızı görünce belkı degısır fakat bızım nıyetımızı gördukce dahada azdı
tarafından
Kardeşin görmüyor mu bunları
(213 puan) tarafından
Sizin geline eski gorumcemi anlatmıştım bilen bilir de nasıl bir görümce denk gelmeliydi söyleyeyim diretip hayır benim kuaförume gideceksin kız gelin yazıklar olsun sana dicek alışverişe gittik bana demişti ki seni alışverişe götüreceğim olur abla dedim gittik bana orada diyor ki bende para yok sen öde tamam abla dedim nişan da tutturdu bende dış çekime geleceğim tamam ablacım olur neyse bir gün dedim ki abla seni dışarı çıkarmak istiyorum olur dedi gittik yemeğe herkese demiş ki ben gelini yemeğe götürdüm, onu da geçtim bayramlar da özel günlerde hastalık sağlık hiç atlamadim hediye olsun aramamazlik etmedim yine de bana yazıklar olsun sana niye aramadın her gün ara bende çiçek istiyorum bende doğum günü videosu istiyorum kocam hem enişten hem abin ara ihmal etme elimi öp derdi olur ablacım derdim ama sonuç koca bir hayal kırıklığı bende sizin geline böyle bir görümce gerek
(287 puan) tarafından
Kardesimin yanında daha garklı davranıyo ama benı annemı felan tek görsün lafları sokuyo dedıgını yaptırıyo rdıyo kardesım zaten gaza gelen bı ınsan faha once annemın hıc bı sucu olmadıgı halde ıkı kez kardesımı doldurup annemın ustune saldı
(213 puan) tarafından
Benim saçım olsa konuşsa diyorum abla Allah şahit üç yıllık nisanlilikta dedim ki kendime iyi olan ev araba istemeyen nasıl isterseniz deyip oturmayan gelinin kıymeti yok. Sizin gelin öyle bir aileye denk gelseymiş keske diyorum başka bir şey demiyorum ben sizin kıymetinizi bilmiyor
0 oy
tarafından
Şimdiden başlamış desene altta kalma derim kim o be babamın parası sanane 
(287 puan) tarafından
Demeye derim ama bısefwwr kardeşimi doldurup ğstümüze salıyo malesef
0 oy
tarafından
Benim elimde aynısını yapmıştı. Ben gitmek istemediğim halde kaynanam gidelim dedi. Meğer gelin verseyini kaynimla dolaşmış almış. Bende sizin hesap gitmisken alayım dedim. Durdu bana benim gibi eltiyi nerden vulcan bak ben gelin Olcam sana bakıyoruz dedi. Ben şok almadan gelmiştim 
(287 puan) tarafından
Yanı nolmıs cıkmısken hep bırlıkte aldak etsek nolcak sankı ya onalrın aldıgına gözmü dikiyoz sankı
tarafından
Seninki daha betermis bacım Allah yardımcınız olsun şimdiden böyleyse ilerde ele geçirir sizi saf dışı birakmaya bakar
(287 puan) tarafından
Zaten suanda yapmaya calıstıgıda o bızı el kızı gıbı gosterıp kendı evın ıcıne yerlesecek vallahı ılerde anamıızın evındende etmese bqrı bızı
tarafından
Valla baştan ağırlığınızı koyup kendinizi ezdirmeyin
0 oy
(13,857 puan) tarafından
Vay be daha simdiden boyleyse isiniz var kendini neden ezdrysunki cikarsa ciksin o sekilde sana dvranmaya hakki yok kmsenin
(287 puan) tarafından
Bişey söylemedigimiz halde bunları yapıyo söylesek neler yapar sen düşün bacım
tarafından
söylesen hıc bı halt yapamaz bence soylemedıgınız ıcın yuz buluyo zaten
(13,857 puan) tarafından
Tavrini koymadin bakti ki sus pus bisi demiyo kimse bundwn snra nasil olcak sende ina gore davranirsin aynen ya ne degsk insanlar hemde daha simdideb
(287 puan) tarafından
Yok ınqnınkı kızlar bıseyler soylesek daha koyu olcak daha cok azacak ızaktan akraba busefer ne dedıkodunun ne şafın sözün sonu gelmıcek
tarafından
geçmiş olsun canım o zaman ne diyelim
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Dağdan geldin bağdakini mi kovuyon hasbamm diyeydin yaa kızz 
(287 puan) tarafından
Ayy valla öle çok demek istiyorumkı bu lafı ama ortalık 56 olur
(13,857 puan) tarafından
Bastan da kendini ezdirme ilerisi nasil olacak
(6,374 puan) tarafından
Kız o şimdiden sana böyle yapiyoda 56 olmuyo sen yapinca mi olacak bırak olsun hem utanir oturur aşağı belki
(13,857 puan) tarafından
Ilerisi zor aynen bastan tavrini koymak lazim ki saygisizlik edemesin
(287 puan) tarafından
Zaten beklıyorumkı dugnu olsun evın ıcıne girsin baktım yine aynı ozaman cekmıcem lafımı
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Siz karışmayın ayarını kardeşin versin dicem bu sefer de doldurdu derse şaşırmam 
(287 puan) tarafından
Kardesim gazla calısan biri biz soylesek normal bişekilde bile hider ona kızar eder sonra gelın onu dakınleştirir bi şekilde sonra o doldurur bızım ızerımıze salar
(13,203 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım bazılarına iyilik yaramıyor 
(287 puan) tarafından
Bunu biliuodum ama gelinimiz sayesinde tokat gıbı carptı bu gerck yuzumuze
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Bizde gelin alacaz canım şehit kiziymis babası yok kimseside yok sadece annesi var öğretmen kız dediki sadece nikah istiyorum düğün masrafı la evimi düşerim bende dedim olur mu öyle şey bir kere olacak oda dedi benim ablam yok sen ol öz aman beraber gidip bakarız herşeyi dedi yüzükleri hazırladık kizada elbise almaya çıkaracak gönlünde kalmasın ama sizinki biraz abartmış şimdiden bu ne böyle 
(7,375 puan) tarafından
Amin inşallah canım elimizden geleni yaparız bir kere oluyor sonuçta içinde bir şey kalmasın herşeyi gönlünce olsun bende olsam öyle isterdim oda ister Temiz kalbi yeter gerçekten yüzüğümüzü aldık beğendi elbise almaya gidecez inşallah 1 2 haftaya
(13,203 puan) tarafından
Allah bir yastıkta kocatsın inşallah her daim böyle olsun. Kuzum yaa ne kadar masum
(7,375 puan) tarafından
Saolsin canım amin inşallah ❤️ onlar mutlu olsunda yeter sanki ben sürekli yanında miyim herkesin ailesi ayrı sonuçta
(287 puan) tarafından
Ahhh yatın kalkın şükredin bizimki bizim iligimizi kemigimizi kurttu resmen
(7,375 puan) tarafından
Saol canım zaten gülüşleri yeter kardeşimle mutlu olsunlar tek isteğimiz o çok şükür oda zor biri değil zaten çok masum çok küçükler her şey gönüllerince olsun  sizin gelin fenaymis
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Ne dengesiz şey ya iyyyy çok itici kendide ablasida

(287 puan) tarafından
Çok üzgünüz gerckten bunları haketmıyoruz ama işte
(27,564 puan) tarafından
Bence mesafenizi koyun o ne öyle
(287 puan) tarafından
Basta cok samımıydım o asla aramazdı sormazdı ben bu yasınla ondan 8 yas buyugum arar sorardım hergun sonradan kestım
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Daha evlenmeden göz dağı veriyor sanki hadsiz böyle gelinlere görümcelik yapacaksın iste
(287 puan) tarafından
Öle bi göz dagı verdıkı bize zaten agzımızı acıp ona bişey söylemeye kalksak oglunuzu kardesınızı bıdaha goremezsınız tarzında
0 oy
(13,850 puan) tarafından
Düğün üstü asla kavga çıkartma ama duracağı yeri göster haddini yerini bilsin annelerin yerinde olsam çokta şımarmazdım
(287 puan) tarafından
Yok zaten kavgacı bırı degılım sadece guzel bi dille uyarmak ıstıyorum ama o ortalıgı ayaga kaldırır malesef
(13,850 puan) tarafından
Şimdi yapma zaten canım düğün üstü sen kabahatli olursun
(287 puan) tarafından
Bakalım dugunde ne cıkaracak vallahı artık ne patlacak ne olay cıkarcak dıye beklıyoruz
(13,850 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun canım zor valla Allah gelinin de hayırlısını versin
0 oy
(569 puan) tarafından
Kendı ailem beni el gibi gorduklerı ııcn normal karsılıyorum bu tür olayları 
(287 puan) tarafından
Yaa çok üzüldüm benimkiler el gibi görmüyo ama aileden gibide görmuyolar bızım durumlarda karısık malesef
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bacım  üzmek  istemem ama  kardeşinin  sizin  vay halinize başınıza  gelene  sakın kendini ezdirme  sakın insanlar  yüzünü  alışverişte  gösterir  inşallah  annene  birlik  gelmiyordur
(287 puan) tarafından
Biz biliyoruz basımıza gelenı cok uzucu ama gördük analdık malesef hamd olsun evı ayrı enazından yoksa annemı yatakalra düşürürdü buna emınoz
(2,055 puan) tarafından
Ne kadar  sürer  bu evlilik  bilmem ama  inşallah  kardeşini  üzmezde sizde  üzülmezsiniz
(287 puan) tarafından
Ayyy bız kendımozden gectık rabbımden duamız kardesıme ıyı bı es evıne yakısır bı hanım olsun yuzumuze bakmasın gerekırse evıne esıne ıyı olaun
(2,055 puan) tarafından
Amin  ecmain öyle  tabii
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Çirkef bir gelin evinede almaz bu sizi Allh yardimciniz olsn canm 
(287 puan) tarafından
Almıcagını blıyoruz hatta kardesımın yuzunu bıle ayda yılda bi gorcez sanırsam
(1,231 puan) tarafından
Kesinlikle öyle olucak merak ettim kardeşin cokmu seviyor yani ileride çok sorun yasayabilir
(287 puan) tarafından
Karsesım sevıyo fakat asıl sey uzaktan alraba yanı işler karısık bizim ya vallahı
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Senin yerinde olsam kıza sevgini istemiyorum saygıda mecburisin ona göre davran terbiyesizlik yapma derdim. En tahammül edemediğim şey saygısızlıktır iyi susmuşsun valla
(287 puan) tarafından
Sustum ama ah bıde gel bana sor kendımı yedım sınır kırızı gecırmemek ıcın kendımı zor tuttum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 857 göst.
8 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bal oglum (760 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 918 göst.
0 oy
14 cevap 346 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,494 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 547 göst.
22 Mayıs 2021 Aile kategorisinde 3prensannesi (1,494 puan) tarafından soruldu

384,976 soru

11,514,124 cevap

35,174 kullanıcı

...