0 oy
172 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (534 puan) tarafından
6.5 aylık oldu neredeyse ama hiç oturamiyor emekliyor sürünerek , başını dik tutuyor ama oturtmak istediğimde hemen düşüyor erken mi yoksa doktora gitmeli miyim kas gelişimi geriliği felan yazıyor nette korktum

20 Cevaplar

0 oy
(3,094 puan) tarafından
Benim kızım 9 aylıkken desteksiz oturmaya başladı
(534 puan) tarafından
Ya internette kas gelişimi yavaş felan yazıyor babam da oturtma erken diyor ama cevrediki kadınlar da çok korkutuyor niye oturamiyor bu çocuk felan diye
-Reklam-
0 oy
(400 puan) tarafından
Emekleyen bebeğin kas geriliği mi olur oturt düşe düşe alışır etrafına yastık koy
(534 puan) tarafından
Canım ilk çocuk üniversiteden beri ailemden başka şehirdeyim hiç kuzenlerimin bebeklerinin gelişimini de göremedim korktum
0 oy
tarafından
5 aylık otursam hemen krize giriyor yavaş yavaş oturayım dedim istemiyor
(534 puan) tarafından
Benimki de direk ayağa kalkmaya çalışıyor
tarafından
Ben önüne minder koyuyorum minderi tekmeleye tekmeleye itiyor aşağı kayıp uzanıyor kucağımdada oturtsam gene sinirlenip kayıyor ya ayağa kaldircam yada uzandircam
(534 puan) tarafından
Ugrastircaklar bizi demek ki sağlıklı olsunlar da
tarafından
Hemde ne ugraştirmakk
0 oy
tarafından
Emeklemek oturmaktan daha zor ama oturmak denge istiyor demekki daha dengesini saglayamiyor benim oğlum 7.5 aylıkken oturmaya başladı 
(534 puan) tarafından
Anladım canım erken o zaman daha
tarafından
Yani her bebek bir değil hiç kafanı takma canım diş çıkarma yürüme emekleme konuşma oturma hepsi farklı farklı 6 ayda hemen olacak diye Bi kural yokki
(534 puan) tarafından
Anladım canım sağol rahatlattin
tarafından
Sende sağol canım benim Allaha emanet olun
(534 puan) tarafından
Teşekkür ederim sizde :)
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Hayır yavrum.benimki sanırım 8 aylıktı belki de daha büyüktü. Bu bebeyatmazlar var ben ondan alıp oturttum. Cok ise yaradı. Ögrendi
(534 puan) tarafından
Alayım ondan canım teşekkür ederim bebe yatmaz ve banyo oturagi farklı mı ikisinden de almalimiyim
(10,567 puan) tarafından
İkisi farklı bebe yatmaz boyle tok kumastan içi dolu birdey cocuk devrilmiyor saga sola. Banyo seyi farklı ben onu hiç almadım. Ben kucagıma alıp yıkıyorum bebekliginden beri
(534 puan) tarafından
Bende şu an kucağımda yıkıyorum senin dediğinden almak daha mantıklı o zaman
(10,567 puan) tarafından
Benim cok hosuma gidiyor ya kucagımda
(534 puan) tarafından
Aynen rahat da oluyor :)
0 oy
tarafından
Zamanı vardır endişelenme bebekler hazırlığını yapar önce 2 ay sürer nerdeyee hazırlığı bazı bebekler hemen icraata geçer bu kadar takılma
(534 puan) tarafından
İnsanlar da korkutuyor canım babam da oturtma erken diyor ama kadınlar hep diyor niye oturamiyor felan
tarafından
Yahu ne bakıyorsun sen onlara oturt çocuğu zaten arkasına yastık koy yanlarına düşe düşe daha düşmeyecek
(534 puan) tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Daha yeni oturtmadn mı 6 aylıkken az sz oturtulur zaten bismillah demeden nasıl hemen desteksiz otursun
(534 puan) tarafından
Cevredekiler etkiliyor beni ya
(7,768 puan) tarafından
Onlar hep konuşur bakma onlara
(534 puan) tarafından
Haklısın valla
0 oy
(1,030 puan) tarafından
10 aylıkken hem oturdu hem emekledi hem ilk adımlarını attı 
(534 puan) tarafından
Erken bizimkine o zaman beni panikletiyorlar
(1,030 puan) tarafından
Kalça ultrasonu çektirdin mi ?
(534 puan) tarafından
Evet çok şükür bir sorun yok o konuda
(1,030 puan) tarafından
İçin rahat olsun ozaman insanlar başkalarının çocuklarında bir hata bulmaya bayılırlar
(534 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(1,459 puan) tarafından
Normal şartlarda 5 aylıkken filan kucakta oturtup alıştırmak lazım. Zaten oturamayan çocuk katı ek gıdaya geçemez. Geçmemeli. Ama senin bebek oturmak istemiyor sanırım. Onun isteklerini dinle istemiyorsa az az oturt kızınca zoelama. Ne yapmak istiyorsa onu yapsın. Ama emeklemesi değişik geldi. Çok erken değil mi emeklemesi
(534 puan) tarafından
Kucakta oturtuyorum canım ek gıda verirken de mama sandalyesinde kemer ile destekliyorum düşmesin diye, 1 aydır felan emekliyor canım hatta durmuyor yerinde sürekli pesindeyim
(1,459 puan) tarafından
Ay bnmkide 4 ayı bı hafta geçti. Çok harketli aslında. Gitmek istiyor biz tutuyoruz
 Bı umutlandim emeklerse kızımla oynar ama bu sefer bn peşinden kosacam hep demi. Ahahahah çok heyecanlıyım kapıyı kapatırım napayım
(534 puan) tarafından
Ben hiç tutmadım hatta sevdiği oyuncakları hep uzagina koydum gidip kendi alsın diye :)
0 oy
(3,456 puan) tarafından
8 aylık oğlum kendisini yeni yeni yere atmayı bıraktı erken daha gitme oturur her bebeğin gelisimi farklı mesela benimki emeklemiyor seninki emekliyor
(534 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
0 oy
(563 puan) tarafından
9a kadar normalmiş 
(534 puan) tarafından
Öyle mi teşekkür ederim
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Cnm benim oğlum 8 aylıkken oturmaya başladı desteksiz bebekten bebeğe değişiyor acele etme bence
(534 puan) tarafından
Tmaam canım sağol
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Benimki emeklemiyor bile oturamiyoda bakalim görcez
(534 puan) tarafından
Zamanla inşallah yapacaklar
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Dûr hele sabırsız olma. Benim de 6 buçuk aylık sürünerek yavaş yavaş geriye doğru emekliyor. Başını dik tutabiliyor. :) ilk bebeğin mi? 
(534 puan) tarafından
Evet ilk bebek :)
0 oy
(48,083 puan) tarafından
acele etme korkuyodur belki rahatına düşkündür bir aya oturur
(534 puan) tarafından
İnşallah canım sağol
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Canım kızım 9 aylık daha yeni desteksiz oturmaya başladı erken daha bekle biraz
(534 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(3,197 puan) tarafından
7 aylık olacak oturuyor Tabii ki Arada bir devrilmeler oluyor yuvarlanıyor, asla emeklemez asla yüzüstü durmaz, yüzüstü bıraktığım anda ağlamaya başlıyor sanırım biz de hiç emeklemeyeceğiz. Her çocuk bir olmuyor canım seninki de normaldir dert etme
(534 puan) tarafından
Bende oturtmak isteyince direk ayağa kalkıyor demek hepsi bir şeylerden hoslanmiyor
0 oy
(985 puan) tarafından
Benim oğlumda 5 aylıkken desteksiz oturuyordu ama 9. Ayında emekledi gelişimleri farklı oluyor her bebeğin.  
(534 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Bizim oğlan tembel 9 aylık hiç bişey yapmiyor mama sandalyesinde bile oturmayı bilmiyor yayılıyor hemen :) sadece dönüyor 
(534 puan) tarafından
Demek ki canları nasıl isterse öyle yapıyorlar:)
0 oy
(238 puan) tarafından
Bizde 6 ayligiz desteksiz bizde fazla oturamiyoz ben yere oturuyorum onuda iki bacağımın arasına alıyorum öyle oturup oyuncak oynuyor hafif bacağımı açıp desteksiz oturtuyor bir süre sinra yıkılıyor :)
(534 puan) tarafından
Anladım canım sağol:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 39 göst.
0 oy
10 cevap 161 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 125 göst.
1 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 100 göst.
17 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,541 soru

11,201,660 cevap

34,497 kullanıcı

...