0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (809 puan) tarafından
Nasipse Eylül 12 olarak gözüküyor doğumum. Yaşadığım yer Aydın ve Eylül de bile sıcak oluyor hava. Akşamları serin. Ben neler alabilirim kaç tane kıyafet alayım. Kaç beden alayım. Yenidoğan neler alabilirim 0-3 ay neler alabilirim. 3-6 hep uzun kollu olacak ama ben ilk Eylül kıyafetlerini gündüzleri ve akşamları giyecek kıyafetleri almadım desem yeridir. Yardımcı olursanız çok sevinirim dusunemkten ve ne alacağımı bilmemekten kafayı yiyecek gibiyim:( hatta fotoğraflı neler alacağımı atarsanız kaç tane olacağını da çok ama çok sevinirim ❤️ 

6 Cevaplar

0 oy
(887 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
22 eylülde doğdu bebeğim diyarbakirdayiz burası da çok sıcak o yuzden seni anliyorum. sıcak olduğu için gündüzleri 2 kat giydirmedim. akşamları da sıfır kollu zıbın üstüne uzun kollu zıbın ve alt pijama giydirdim. sonra havalar biraz soğudukça sıfır kol zıbın üstüne uzun kol zıbın ve bir de tulum giydirdim. zaten hava durumuna göre siz anlarsınız benim ilk bebeğim.oldugu için bir türlü doğru cevap bulamamıştım. deneyerek en uygununun bu olduğuna karar verdim. ama siz yine hava şartlarını göz önünde bulundurursunuz zaten anlarsınız üşüyüp üşümedigini. ama tavsiyem çok bunaltmamak bebişleri. ilk ay sadece cilt altı yağ dokuları gelişmediği için üşüyorlar sonrasında sizin gibi giyinebilirler. ilk ay siz 1 giyiyorsaniz bebeğe iki giydireceksiniz o kadar. bebegim dogdugunda ben tişört giyerken bebeğime yukardaki gibi giydiriyordum. 3 kolsuz zıbın 3 uzun kollu zıbın 3 de pijama takımı ve bir iki tulumu olsa yeterli 0-3 ay için. çünkü cabuk büyüyorlar ve uzun vadeli giyemiyorlar o yuzden uzun kollularda 3 6 ve 6 9 lara ağırlık verin sonrası yaz zaten. bir de 3 6 ay için bir uyku tulumu alabilirsiniz 6 9 ayda pek kullanmadık uyku tulumunu sıcak oluyordu diye. bunlar aklima gelenler danismak istediğiniz birsey olursa yazabilirsiniz.
(809 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Bu şortlu alt üst takım var tsorlu onlardan aldınız mı yoksa hep uzun ve kısa kollu zıbın mi giydirdiniz.
(887 puan) tarafından
yok almadım ve hiç kısa kollu giydirmedim ama sifir kollu yerine kısa kollu zıbın alın isterseniz sıcak olursa altta pijama ile oyle kalir bebisiniz :)
-Reklam-
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ben 19 Ekim'de doğum yaptım kollu giydi hep bence kollu al bebek hassas olur
(809 puan) tarafından
Çevremdeki herkes burada yaşayanlar bende buraliyim gündüzleri çok sıcak olur kalın giydirme isilik olur dediler. Akrabalarım hepsi de kışın doğurdu kimse bilmiyor:)) geçen sene düğünüm de Eylül başı oldu çok sıcaktı :( o yüzden hiç emin olamadım. Uzun kollu neler neler alabilirim fotoğraflı atarsanız çok sevinirim ne alacağımı hiç bilmiyorum herkes zıbın al diyor başka birşey demiyor
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Gecelik tarzı penyelerden aldım hep kollu Niğde serin oluyor baya 
0 oy
tarafından
22 Ekim'de doğum yaptım kollu al canim bu sene yaz gelmedi çok ısınmaz hassas olur bebekler 0-3 ve 3-6 al yenidoğan çok alma zibinlsrids 3-6 al
0 oy
(1,772 puan) tarafından
9 eylül de doğum yapmıştım hiç kısa kol giydirmedim canım 0 3 aylıkları da 1 Ay anca giydi 3 6 aylık al bence 
(809 puan) tarafından
İçinde çok da kaybolmasın diye yine yenidoğan almak istiyorum korkarım kucaklayamam falan :( tek olacağım eşimle beraber o yüzden tedirgin oluruz :) acemi anne ve baba olunca
(1,772 puan) tarafından
Çok da fazla alma o zaman canım ben aldım bissuru etiketi üstünde giyemedi çoğunu hemen büyüdü
0 oy
(48,620 puan) tarafından
sayi vermek zor olur benim kizim cok kusuyodu o yuzden cok kıyafet gidiyodu üç dört alt ust takim al baktin yetmiyo ilave edersin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 199 göst.
1 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatmay. (432 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 359 göst.
22 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 149 göst.
6 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nesliss193. (244 puan) tarafından soruldu

379,026 soru

11,345,092 cevap

34,809 kullanıcı

...