0 oy
124 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar kızımın kabızlık sorunu var 3 yaşında, tuvalet eğitimine başlayalı 1ay oldu nerdeyse ama bu bir ayda ara ara kabız oldu, bundan 6gün önce hastalandı ishal oldu ama çok ağır atlattı. Şimdi biz bu hastalık süresince probiyotik kullandık markası prolexdi. Merak ettiklerim şu 

kabızlığa iyi gelirmi, 

bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olurmu, uzun süre kullanılması zararlımı, 

önereceğiniz kullandığınız probiyotik markası nedir, 

uzun süre kullanılıp sonrasında kullanılmazsa artık probiyotiğe bağımlı hale gelip yine kabızlık sorunu olurmu?

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Aklimda deli sorular kim cevaplocak bu soruları çünkü bizimkiler hep cinsellik eksin postlarinda
tarafından
He canım yaa vallahi kaç gündür kızım hasta post açtım üst üste bak bir cevaplara tövbe billah kimsenin umrunda olup cevap bile vermemişler hani kimse kimsenin postuna mecburen cevap vermek zorunda değil ama en azından üste çıkarsalar görülmesi artıp cevaplansa o bile yeterdi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Uzun süre kullanımında hiçbir sıkıntı yok. Hayatının sonuna kadar dahi kullanabilir kabızlığa da ishale de iyi gelir. Probiyotiğe bağımlı hale gelinmez :)Entrogermina ya da reflor tercih edebilirsiniz.
tarafından
Çok sağol canım ya genelde entrogermina tavsiye edilmiş.
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kabızlık yapmaz  cnm tam tersi bağırsaktaki zararlı bakterileri öldürür bağırsak yumuşar ve kabızlık ortadan kalkar 
tarafından
Zararlı bakterileri sadece antibiyotik öldürür malesef. Probiyotik bağırsak florasının sağlıklı kalmasına yardımcı olur sadece
tarafından
Ne ishal yapar nede kabızlık yani canım. Antibiyotik kullanıyoruz oda idrar yolu enfeksiyonu için fayda eder sanırım baktirilere.
tarafından
Antibiyotik kullanıyorsanız hele mutlaka probiyotik kullanın
tarafından
Tamam kuzum çok sağol.
0 oy
(917 puan) tarafından
Canım ben afedersin ishal şikayeti ile Dr gittim 1 haftadır entorogermina probiyotik kullanıyorum 2. Gün ishali ve karın agrimi kesti bana çok iyi geldi 3 adet kaldı bitmesine
tarafından
Doktor yazdı bizede kuzum ama sürekli kullanırsak sorun olurmu bağımlı hale gelip içmeden kabız olurmu onu merak ettim.
(917 puan) tarafından
Onu bilmiyorum canim
tarafından
Sağol yinede canım.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Enterogermina kids öneririm ama wc eğitiminde çocuklar kakadan korkuyor ve geri yolluyor tutmaktan içinde kuruyor ben dupalac veriyorum şuanlık yeni çişe başladık bizde başladık başlayalı kabız
tarafından
Aynen canım bezi bırakınca oldu artık ne kadar yapmadıki karnında gaz olmuş sancıdan çıldırdı ağlaya ağlaya içi dışına çıkıyor ama yinede yapmıyor bugün zor güç yaptırdım yapsada hemen bitti sanıp kalkmaları yokmu.
(7,768 puan) tarafından
Duphalac ver canım sağlık ocağına yazdr rahat edersn kakayla sohbet edin :) merhaba kaka nasılsn fln diye
tarafından
Onuda aldık canım da oda şurup ya azcık doğal yolla yapsın dedim zeytin yağ vermeye çalıştım delirdi içmedi son çare probiyotik. off neler yapmıyorum ki yapsın diye varya görsen bir :))
(7,768 puan) tarafından
ay tahmin edebiliyorum yaşayan bilir :)
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Ben bi cok doktora sordum probiyotik markasini hepsinin de soyledigi tek marka oldu enterogermina onu kullandim bende kabizliga iyi geliyr
tarafından
Tamam canım çok sağol sürekli kullanımda zararı olurmu acaba?
(1,331 puan) tarafından
Zarari olmaz canim zaten probiyotikleri bi sure kullanman gerekiyor bagirsak florasi bozilmussa mesela en az 3 4 ay kullanmasi gerekiyr herhangi bir zarari yok

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 134 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 101 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sema34 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.