0 oy
1,084 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (947 puan) tarafından

Kızlar merhaba 22+4 haftalık hamileyim . Ve nar yiyorum meyvelerimin yanında çok büyük değil günde bı tane yiyorum .ama etrafımdaki bazı insanlardan narın bebeğe zarar verip düşük yaptırdığını duydum ve ister istemez tedirgin oldum . Bunun doğruluk payı var mı ?? Bilgisi olan yazabilir mi canlar :ermm:

12 Cevaplar

0 oy
(2,564 puan) tarafından
Çiğ et türleri maydanoz   bunlar zararlı hatırladığım bunlar
(947 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum maydanoz , salam sucuk et ürünleri vs diye biliyorum . millet nar yeme bebeğine bı şey olur diyince korktum ki nar şifadır berekettir benim bildiğim . İnsanin içine korku saliyorlar bildiğin.ben de aksi gibi nar a bayılırım .canım çekiyor napayım
-Reklam-
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Hiç bisey olmaz kuzucum onu uydurmuslar :D  bn doğum bile yaptım elini sürme leke olur o olur bu olur dediler dinlemedim gereksiz konuşurlar boşver sadece çiğ yeme hiç bişeyi özellikle et yumurta vb.. hiç bir şey olmaz aksine bebeğine gidiyr her Yedigin yarasin ins :)

(947 puan) tarafından
Sağol canım insaAllah :) ya korkuttular bende çok severim narı şifa niyetine yiyorum hergun :)
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Nar kan sulandırma özelliğine sahip sadece fazla tüketmemek gerekiyor özellikle ilk aylarda diye biliyorum.. Makul bir miktarda yenebilir tabi kişiden kişiyede degişir bu durum.. Bazı hamileler kan sulandırıcı kullanıyor.. Direk düşük yapar denmesede kam sulandırdıgı dogru 
(947 puan) tarafından
Ben ilk üç ayı atlattım ama ? Sıkıntı olur mu
(1,093 puan) tarafından
Valla bende 32 haftalıgım meyve sıkarken narda atıyorum makinaya..  Yiyorum oturup 2 3 4 nar yemedikten sonra birsey olmaz herhalde.. Hani kanınızda bir problemde yoksa doktor sulandırkcı besinleri yasaklamadıysa bir taneden biesey olmaz bence..
(947 puan) tarafından
Yok bı sıkıntı çok şükür ya geçen hafta kan bakıldı kansızlık ya da kanla ilgili bı rahatsızlığım yok .yasak da koymadı doktor her şeyden kararında ye dedi
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm bende burada görmüştüm ama cnm istiyor sürekli aksine yiyorum yoktur bence öyle bisi ya :/ sakatat turu yasak nar niye yasak olsun ki bide bitki çayları.
(947 puan) tarafından
Tabi bitki çayı cok severdim hamile kaldım kalali içmiyorum
(5,436 puan) tarafından
Ben zaten içmezdim içmiyorum:D
(947 puan) tarafından
Oda güzel :D çok yemiyorum ya sıkıntı yoktur herhalde kocakarı lafı duyunca sormak istedim
(5,436 puan) tarafından
Herkes çok konuşuyor olur olmaz
(947 puan) tarafından
Malesef canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından

İnanmayın böyle şeyleri nar gayet faydalıdır bu kaçıncı nar postu admine söylicem genel post açsın narla ilgili :D

(947 puan) tarafından
Hahah Güldüm :D benden başka yoktu nar la ilgili çıkmadı sordum bende biri leke olur mu diye sormuş ona inanmıyorum ben
(25,224 puan) tarafından
Aaa olurmu her hafta nar postu açılıyor :D
(947 puan) tarafından
Hiç dikkatimi çekmedi görmedim ben :D
(947 puan) tarafından
Demek ki o koca karilardan her yerde var :D
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Valla bana çok saçma geliyor böyle şeyler. Ben herşeyden canım isterdi ve yerdim. Sakatat yasak oldugunu burda duydum ben ve hamileliğim sürecinde işim gücüm şırdan mummar yemekti. Canım bunları istiyordu napim 
(947 puan) tarafından
Sakatat ve bitki çayını biliyorum da nar geçen birisi söyledi
tarafından
Sakatatın zararli oldugunu ilk defa duyuyorum.Biz Adanada haftada en az 2 kere kelle paca iceriz.Doktoruma da sordum ic içe bildigin kadar dedi.Okadar faydali ki.Ben şok oluyorum yani burda yazilanlara bazen;)
(947 puan) tarafından
Hadi ya :) bende arı poleni konusunda sormuştum zararı olur mu diye kim uyduruyor hiç bı şey olmaz ye gitsin kararında yedikten sonra sıkıntı olmaz demişti üçüncü aydan beri iki günde bir çay kaşığı yerim
0 oy
tarafından
Kan sulandırıcı etkisi çok. Maydanoz çiğ et çiğ yumurta bir de pirinç fazla yıkamak gerek Onlar da mikrop var maydanoz hariç limon ve nar da kan sulandırıcı özelliği fazla olduğundan çok fazla tüketilmesi önerilmiyor Fakat bunun yanı sıra nariz yapar diyorlar bu bence hurafe
(947 puan) tarafından
İz.  Konusu hurafe bence de . İlk üç ayı atlattım ben yine de sıkıntı olur mu
tarafından
Hafta da 1 felan bişey yapacağını sanmam ama her gün her gün yersen düşük olmasa bile kanama görebilirsin.
31 haftalık hamileyim bende. Gebeligimin 12. Haftasında bir hafta kadar yüksek mg olan omege3 tableti yuttum. Kanımda pıhtılaşma var coraspin ve kan sulandırıcı iğne kullanıyorum. Sabah kalktım wc gittim idrara çıktım silindi kan gelmişti. Yani fazla kaçırmamaya dikkat et bu tür yiyecekleri
(947 puan) tarafından
Doktoruma danışayım bakalım bı iki üç günde bir yiyeyim en iyisi
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Hic bir zarari yoktur canim bende hamileyken yiyordum nar ama tabi bu kisiden kisiye degisiyor herseyden gerektigi kadar yesek daha iyi olur bence 

Insallah bisiy olmaz saglikli dogumlar
(947 puan) tarafından
Sağol canım insaAllah . Bende gündü iki üç tane yemiyorum ki. Öyle bi korkuttular ki
(1,254 puan) tarafından
Bos ver sen onlari ye ama gerektigi kadar
(947 puan) tarafından
Yok kız günde bı tane boyları da çok kocaman değil hem
0 oy
tarafından
Her in ödemce enfeksiyon sökücü özelliği var gebelikte çok fazla tüketimi de doğumu başlayabiliyor o yüzden kararında yemekte fayda var her gün değilde gün aşırı ye her şeyin fazlası her zaman zarardır 
(947 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol insaAllah sıkıntı yoktur
tarafından
Zaten çok yeniyormuşsun canım şuanda da sıkıntı olduğunu sanmam ama yinede kafan rahat olsun ;) bende hamileliklerimde çok araştırdım çok şeyi canım çekti yesemmi yemesemmi dediğim çok oldu çörek  otu yağı nar yeşil çay hurma ada çayı bunları dikkatli tüketmek lazım
(947 puan) tarafından
Hurma son ay yemek lazımmış açılma konusunda destek oluyormus adaçayı düşük yapıyormuş o doğru onu duydum
0 oy
tarafından

Asla zararli deil.Aksine cok faydali. Şu Koca karilardan gına geldi valla:angel:

(947 puan) tarafından
Sorma aklım gitti gerçekten :/
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Abartmadan yiyebilirsin canim bende çok yedim bişey olmadı çok sukur
(947 puan) tarafından
Gunde bı tane yemenin zararı olur mu
(1,397 puan) tarafından
Boyutu normalse bişey olmaz sadece kan sulandirma özelliği olduğu için öyle diyolar
(947 puan) tarafından
Çok aman aman kocaman değil ya
0 oy
tarafından
Canim ben 30.haftamdayim.ve hemen hemen hergün bi tane kocaman nar yiyorum.can8m.cekiyor .... zararı yok bence ya saçmalık. ...meyvenin zararı nerde görülmüş 
(947 puan) tarafından
Ne bileyim bende yiyorum gunde bı tane meyve tabağım da bulunur mutlaka ağacımız var bide hazır da değil . Gerçekten bende meyvenin zararı olmayacağını düşünüyorum da doktora gidince soralım bakalım
tarafından
İlk gebeligim de de çok yedim ... nur yüzlü bi oğlum var şimdi benim :))bu tür şeylere pek takılmayın bence. ...:))(
(947 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol :)) Allah bağışlasın evlatlarını :)
tarafından
Sende sağol :) amin cümlemizin evladını inseallah
(947 puan) tarafından
insaAllah ablam

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
31 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Lale5616 (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 234 göst.
31 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinebiriiste (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 234 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 55 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ankakusuu (322 puan) tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,191 cevap

34,710 kullanıcı

...