0 oy
295 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar merhaba bir kızım var doğarken eşimle koyduk ismini kayınvalidemler hiç karışmadı yorum bile yapmadılar çocuk sizin istediğinizi koyun dediler. Ama annem daha cinsiyeti belli oldu hergün arıyordu şu olsun bu olsun diye biz kendi istediğimizi koyduk. Göbek Adı olarak Elif düşünüyorduk annem hastanede kucağına alıp kulağına melek diye çağırmış siz ne derseniz diyin ben ona melek diycem demişti eşimle ses etmedik. Şimdi hamileyim bu da erkek eşim ismi cesur olacak dedi annem duydu başladı yanına isim aramaya cesur Ali olsun diye bende hayır yanına başka isim bakcam dedim hee kızına çok güzel isim koydun sanki milena liva ne bunun adı cesur Ali olacak siz ne derseniz diyin ben hastanede kulağına cesur Ali okuycam dedi. Ya deli oluyorum böyle emrivaki yapmasına birsey diyince aman ne koyarsanız koyun babanız size isim koyarken bana danıştı mı ki siz danışasınız aman diyor sonra dönüyor yine bildiğini yapıyor. Kafasına göre isim koyuyor sonra çocuğa sadece kendi koyduğu isimle sesleniyor her yerde de adı melek adını ben koydum diyor kızım için şimdi bunda da aynısı olsun istemiyorum eşimin ailesi karışmazken annem emrivaki yapınca birsey demiyorlar ama bakışlarıyla belli ediyorlar

6 Cevaplar

0 oy
(179 puan) tarafından

İsim konusunda eşler karar vermeli annene de tamam he hoş de geç. Kendisi nasıl seslenirse seslensin boşverin siz ikiniz karar verdikten sonra kimse yavrunun adını değiştiremez hiiiç canını sıkma boşver :)

-Reklam-
0 oy
tarafından
Tavrına baştan açık ve net belli edeceksin gerekirse tartışarak anlatacaksın.bu durum yüzünden esinle kötü olma.koca kadın ya başka derdi mi yokmus.
(1 puan) tarafından
Aynen öyle eşim zaten kızımda seslenmedi ama baya bozuldu tavrıyla belli etti bundada gidip kafasına göre yaparsa bu sefer eşim ters birsey söyleyecek kavga çıkacak diye korkuyorum
0 oy
(48,491 puan) tarafından
milena ne demek
(1 puan) tarafından
Zarif ve Sevilen kız demek
0 oy
(7,663 puan) tarafından
Milena mı isim
(1 puan) tarafından
Kızımın adı milena liva onda ismini melek diye kulağına çağırdı ismi kötü beğenmiyorum dedi melek diye sesleniyor
0 oy
(1,097 puan) tarafından
İsim değiştirilebilir. Dinen sakıncası yok diye biliyorum. Tekrardan ezan okuyarak başka isşmde söylenebilir ezan okumadan da değiştirilebilir diye biliyorum ben
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Tavrını net bir şekilde belli et hastenede de sende eşinde müsaade etmeyin kulağına öyle okumasını ben ilk defa duydum kadın ezan okuyup isim koyduğunu genelde erkek yapar diye biliyorum 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 506 göst.
10 Ekim 2023 Aile kategorisinde eminbaby2023 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 156 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ceren12 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 215 göst.
22 Ekim 2023 Aile kategorisinde Ebruliiiiii (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 557 göst.