0 oy
138 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (850 puan) tarafından
Merhaba anneler ve anne adayları..39+5 günlük hamileyim..normal doğum için herşey uygun, sadece bebek tam doğum kanalına inmemişti en son gittiğimde..özel hastaneye gidiyorum, doktorum 41+0a kadar bekleriz dedi..tabi bu bende bir stres oluşturuyor ister istemez gün ilerledikçe..normal doğum istiyorum ama ondan öncesinde doğal doğum sürecini yaşamak istiyorum, şu süre doldu diye müdahale edilmesini istemiyorum..doktorumla konuşsam illa ki alalım der mi, yoksa bana göre mi hareket eder?ilk gebeliğim ve biraz stres yaptım :(

8 Cevaplar

0 oy
(15,783 puan) tarafından
42 de doğurdum normal doğum onlara.kalsa.38 de suni verip doğuracak lardi ama bebek hareketi iyiydi sağlığı da ben günümü bekledim son adetine göre bekle derim herşey yolundausa 
(850 puan) tarafından
Ben de bekleme taraftarıyım ama doktor illa ki alalım demez di mi ben isteğimi söylediğimde?
(15,783 puan) tarafından
Hayır herşey yolundaysa demez.
(850 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, rahatlamaya çok ihtiyacım vardı sağolun..
-Reklam-
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Herşey senin elinde istemezsen birşey yapmaz. An başta en başta konuş 
(850 puan) tarafından
41e kadar olur diye düşünerek konuşmamıştım daha ama çevremde görüyorum ki 43. haftaya kadar doğum yapan var..salı günü kontrolüm var, konuşacam..çünkü bu durum bile ister istemez bir stres kaynağı yaratıyor bende..
0 oy
(3,141 puan) tarafından

Dikkat et bebek kakasını yaparda yutarsa enfeksiyon dan çok yatarsiniz hastanede. Hastaneden bebegi kuvezde bırakıp eli boş dönmek çok zor :( eğer öyle bir durum olmazsa bekleyebiliriz her gün kontrol edilir yani.

(850 puan) tarafından
Tabi Allah korusun, ben herşey yolundaysa demek istedim..yoksa öncelik tabi ki bebeğin ve benim sağlığımız..ben de öyle düşünüyorum..hayırlısı olur inşallah..gün geçtikçe tedirginliğime engel olamıyorum:(
0 oy
tarafından
Ben sezeryan yaptım. Ne açklığım vardı ne bebek kanala girdi. 

Doktorum suni sancı asla vermem dedi. Eğer o anda da bebek gelmezse mecbur sezeryana alırım ve süreci etkilerim çektiğin acı ile kalırsın demişti. Eğer bebekte sıkıntı olmazsa beklenebilecek en son süreye kadar beklerim demişti. 
(850 puan) tarafından
Bu sürece doktorların saygı duyması benim istediğim, 40 hafta kavramı var ama neye göre var 43. haftada sağlıkla gelen bir sürü bebek var..çok teşekkür tecrübelerinizi paylaştığınız için..sağlıkla büyütün evladınızı inşallah ♥️
tarafından
Rica ederim sağol canım :) benim doktorum öyle bir doktordu. Ama doğum bebekle ilgili. Benim şansıma ne doktorum girebildi doğumuma ne belirlediğimiz gün oldu. :) sağlıkla gelsinler sıkıntı değil.
0 oy
(679 puan) tarafından
Bak canım yazdiklarinda kendimi gördüm ki umarım sonun benim gibi olmaz oncelikle sen istemediğin sürece kimse sana tıbbi bı müdahale de bulamaz ve eğer ki senin ve bebeğinin sağlığında bı problem yoksa sonuna kadar bekle 42 den sonra bile bekleyebilirsin 41 haftada hiç sorun yokken doktor suni sancı ile başlatalım dedi bende kendi sancilarimi beklemek istediğimi söyledim ama gereksiz yere yok kakasını yapar solunum sıkıntısı çeker gibi belkide 1000 de bir oluşacak ihtimalleri eşimin yanında söylediği için 5 gün daha beklemeye gelmezse suni ile başlatmaya karar verdik daha doğrusu eşim ve çevre baskısı bu kararda etkili oldu 41 + 5 gelmeyince suni aldım ve olmadı sezeryan oldum sakın kimseyi dinleme senin doğumun senin bedenin normal ve doğal dogurmak senin hakkın Allah göndereceği vakti muhakkak ki bilir eğer bebeğin yiyecek bı lokması varsa bu dünyada sana her türü gelir yoksa sezeryan olsan bile yoktur Doğum sabır dua ve tevekkül gerektirir ben yapamadım malesef ama sen yap 
(850 puan) tarafından
Nasıl da yaşamış ve anlamışsınız hissettiklerimi..tam da böyle düşünüyorum..bu bir süreç, o bebeğin dünyaya geliş vakti saati belli ve eğer riskli bir durum yoksa ben bunu beklemek istiyorum..inşallah doktorumla bu konuda ortak bir yolda hareket ederiz..o mucizevi anı beklemek ve yaşamak istiyorum, Allah korusun sonrasında bir sıkıntı olur müdahale edilmesi gerekir tıbba saygım sonsuz ama baştan gün kavramına takılıp da müdahale edilmesini istemiyorum..sağlıkla büyütün evladınızı inşallah ♥️
(679 puan) tarafından
Amin canım sağol hayirli doğumlar sana doğumuna mutlaka sahip çık travma yaşatılması da izin verme 4 buçuk ay oldu hala doğum travmasıni yaşıyorum her gün aklımda
(657 puan) tarafından
Arkadaşın dediklerine katılıyorum. Ama doktorlar bebegin sağlığına zarar gelebileceğini söylediği an herşeye tamam diyorsun. Doğuma ne kadar az müdahale edilirse o kadar iyi. Sağlık riski olmadığı müddetçe...
0 oy
(8,368 puan) tarafından
Canım nisan geldı su geldi diyelim su geldıkten 8 saat sonrasıns kadar evınde bekleyebılırsın bebegın hareketlerını kontrol etcen ve gelen suyun berrak olması lazım yeşil felan olursa acıl doktora gitmelisin.Sancılar sıklasınca gidip dogurucan Allahın izniyle insallah doktorun sıkıntı cıkarmaz bedenın ve Allah cc yardım ederde o süreci yaşarsın sabırlı ol yeterki
(850 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, dikkat edecem..mesajlarınızla rahatladım, inşallah Allah razı olsun ♥️
(8,368 puan) tarafından
Cemıl cumlemızden razı olsun canım güzel haberlerını alırız inşallah
0 oy
(679 puan) tarafından
Doğum yaptın mı canim
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım doktorun zaten senle bebeğin için en iyisini önerecektir yani sezeryan ben normal istiyorum dersen de bebeğini riske atabilirsin iyice düşünüp taşınmalisin önemli olan ikinizinde sağlığı sezeryan yada normal doğum değil normal doğuma aldılar beni bebeğim ters döndüğü halde doğumda kalbim durmuş ve kızım icerdeymis ben geri gelene kadar kordondaki kanını yutup boğulmuş doktor hatası yüzünden nerdeyse kızımdan olacaktım ölü doğdu beyin kanaması geçirdi fizik tedavi ve beyine gidiyoruz ben dedim ki madem riskliydi sezeryana alsaydiniz da bebeğim sağlıklı olsaydı 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 188 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Gulsahh. (554 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
2 Nisan 2023 Aile kategorisinde Merve1997 (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 110 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 07irem07 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.