0 oy
999 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Akşama kadar ağlıyo tepemizden inmiyo bı aşağı indiriyor bı eve getiriyoz kaç kişi ilgileniyoz mutlu değil çocuk ya. Uykusu geliyo uykuya direnip ağlıyo, altına yapiyo yatırıyor diye ağlıyo, banyoda ağlıyo vs vs vs 2 günde annem bile bıktı sonunda bı daha çocuk yapma bakamazsin bunla dedi. Bı yandan da bana zamanında ettiklerini cekiyondur deyip sinirlendiriyo herhalde ceza olarak verilmiş bana bu

32 Cevaplar

+19 oy
tarafından

Son cumlen cokkk talihsiz. Allah muhtaç etmesin o yavruya seni. Aratmasın. Tövbe de

-Reklam-
+2 oy
(67 puan) tarafından
Arayıp bulamayan vr ceza olarak görmen üzdü.. 
tarafından
Annem öyle diyo. Annem hep böyle zaten ilk bebeğim öldüğünde de yaptıklarından dolayı ceza demisti
+1 oy
tarafından
Benim de bı tarafim yemiyor ikinci çocuğa.
tarafından
Ben çok istiyorum 2 olsun ama bu bebeyle zor gerçekten
(2,194 puan) tarafından
Bu bebeyle dediğin senin bebeğin canim sanki başkasının bebeğinden bahseder gibi konuşma hissettim yazdıklarında bu bebeyle derken,
 daha bebeğini anlamaya çalış ihtiyaçlarını, belki huzursuz yapan birşey vardır bebeğini,canım mesela bizimkinin uyku saati kacinca hem uykuya direniyor hem çok huysuz oluyor ilk uyku sinyalini aldığımda yatırmazsam,mutlaka vardır sakinleştirecek birşeyler bebeği sadece sana derdini anlatamiyor annesi daha iç güdüsel bebeğini anlamaya çalış canım
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bende 1 cocuk La kalacam dahası olmaz
0 oy
(162 puan) tarafından
Ceza nee yaa canım benim 3 tane bir buçuk iki buçuk ve 4 aylık hepsine koşup sırayla banyo yaptiriyeum yemek veriyom yatırıyorum sabaha kadar 1 dakka oturmuyorum ama asla öyle bişey demedim
tarafından
İnşallah canım ☺️❤️
(852 puan) tarafından
Mesele yıkamak mj bakımından şikayet etmemiş ki nasil okuyorsunuz bu postlari anlamış değilim
(162 puan) tarafından
Gayette güzel okuyoruz canim ben genel olarak diyorum evet bakması zor oda dmeis ya bu  bana verilen ceza diye bende onu kastederek benimde 3 tane. Var zor evet bakıyorum herşeyi falan ama öyle bişey demedim hiç şimdiye kadar ne hemen anlamadan laf soyluyosunuz
(852 puan) tarafından
Ya her çocuk bir olmuyor yani ben eminim bundan tek çocukla kalmak isteyen bir sürü anne var ..sizinde bu hanf3ndinin bahsettiği gibi olsaydı bebeğiniz ilki ikincisi 3.cüyu aklınıza bile getirmediniz...kiminin bebegi var var mı yok mu belli değil cok uysal uslu tabi mide yaramaz oluyordur. Lakin gerçekten her koşulda zor bebekle imtihan cok zor bazen karşımızda kinin yerine koyup empati kuralım
(162 puan) tarafından
Ben zatn benimki çok iyi demiyorum ki evet 3 tane var ama emin ol hiç durmuyolar bebek bı yandan diğer iki çocuk bı yandan anlayabiliyorum her nekadar zor veya kolay olursa olsun öyle dmeemedi gerek  evet benim 3 tane var ama uslumu değiller yaramazlık yapiyolarmi evet bir günümüzü görsen emin ol anında orayı terk edersin sonuçta evlat insan öyle dememsi gerek o yüzden öyle dedim
0 oy
tarafından
Ceza olarak görmen çok üzücü. Annem gördü demişsin ama sen kendi fikrini öyle beyan etmişsin. 
0 oy
(152 puan) tarafından
Sen mutlu musun iyi misin sendeki stres çocuğa yansıyor olmasın mutlu anne mutlu çocuk bi ara çok stresli zamanlar geçirdim kızımada çok yansımıştı 
0 oy
(65 puan) tarafından
Agzımızdan çıkana dikkat etmemiz lazım onu ceza bela olarak gorursen Allah çok buyuk imtihan eder çok üzülürsün. Yapma... Çocuk bu hangimizin ki dur deyınce duruyor, yapma deyınce yapmıyor, her istedıgımızı yiyor içiyor vs. Çocuk yani boyle böyle büyüyecekler. Anne olarak sen çözüm bulacaksın inat mı edıyor dikkatını başka yöne cekeceksin, banyo mu yapmak istemıyor oyunla yaptıracaksın.. evlat diye yanıp tutusanlar var cezaymıs belaymıs böyle gormek aman aman çok tehlikeli. 
0 oy
tarafından
İnsan hiç çocuğuna ceza verilmiş bu bana der mi . 
tarafından
Annem öyle görmeme sebep oluyor ilk bebeğim öldüğünde de yaptıklarının cezasını çekiyorsun demişti
tarafından
Ay lütfen bence annenle arana biraz mesafe koy . O nasıl saçma sapan bir düşünce
0 oy
(916 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğin
0 oy
tarafından
İnsan cocuguna ceza der mi.

Bu kadar negatifsen zaten cocuga da yansiyordur o cocugun da huzursuz ve huysuz olmasi cok normal. 

Bence once kendi kafani duzelt, cocuktan once sende sorun.
0 oy
(866 puan) tarafından
Uykusunu alamıyor tüm hırçınlığı o yüzden ne yap et uykusunu almasını sağla kaç aylık ne şekilde uyutuyorsn 
0 oy
(179 puan) tarafından
Canım hiçbir bebeğe annesi kadar kimse sabredemez bu senin annende olsa. Başkalarının olumsuz eleştirilerine kulak asma eğer onları dinlersen hem sen üzülürsün hemde bebeğine karşı daha çok dolarsın ve ona kızarak bağırarak boşaltmaya çalışırsın kendini. Bebeğin ne kadar yaramaz huysuz olursa olsun tek yapacağın şey Allah'tan yardım dile ve kızına karşı hayırlı dualarda bulun. Allah'ım kızımın şuan çok zahmetini çekiyorum ama ileride bunu rahmet olarak karşıma çıkar ve benim sabrımı arttır de. En güzeli de bu değil mi
0 oy
tarafından
Tarif ettiğinin aynısı kızım hatta daha zor bir çocuk resmen bana bagimli dk ayrılmaz yanımdan bırak anneme alt açtırmayi yanında bile durmaz bensiz ama ceza demen olmamis Allah onunla sınamasın 
0 oy
(802 puan) tarafından
Kuzeniminde oglu var cok.simarikti senin cocugun gibi buyudukce durgunlasti disari cikar enerjisini atsin iyice yorulsun sende otur kafani dinle
(802 puan) tarafından
Annenlede konusma bi sure senin yorgunluguna negatiflik ekliyor ileride bu hallerini bile çok ozlersin herseyiyle tadini cikarmaya bak evladinin saglikli oldugu icin mutlu ol en azindan kosup oynayamayan bir suru cocuk var sukret bakis acini degistir cocuguna karsi o zaman daha mutlu olursun
0 oy
(554 puan) tarafından
İlk zamanlar yani şundan 3 ay oncesine kadar falan ne uyku bilirdik ne de yemek yemesi vardı her şey zordu. Ama ağlayan çocuk değildi hiç olmadı aksine çok keyifli bir çocuktur ama uykusuzluktan ölücem sanıyordum artık. Çok şükür geçti yavaş yavaş yoluna girdi her şey. Uyku eğitimi almanı öneririm imkanın yoksa Instagram da bu konuyla ilgili çok bilgi var  kesinlikle işe yarıyor 
0 oy
(5,863 puan) tarafından
1.si lütfen şükürsüzlük etme elhamdülillah Rabbim kucağını yüreğini boş bırakmamış. Her çocuğun hırçın dönemi vardır çözüm bulamazsanız pedegogdan yardım alabilirsiniz ama evlat sana verilen bir mucize ve hediye annene sinirleneceğine seni bu yaşına getirene kadar ne çekti ve senin evladına bile yardıma geliyor onu düşün anne olmak kolay değil sabret ve stres yapma. 
0 oy
(597 puan) tarafından
Nasıl bu annesin sen çok üzüldüm bebeğine.onu bu duruma sen getirmişsindir boşuna bir çocuk hırçın değildir
(852 puan) tarafından
Ne laakqaqqaa her bebek bir mj oluyor annesi noye gtryo bu duruma ne saçma sapan yorumlar yapyosunuz
0 oy
tarafından
Valla benim büyük oğlum öyle 3 yaşında çok mızmız ağlıyor bağırıyor çağırıyor hiç bişey beğenmiyor bugün artık sinirden dedim ALLAH im benden al çok pişman oldum öyle dediğime ama artık delirecem yemin ederim sinirinden yani bazı çocuklar oyleler iste
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Kimin çocuğu köşe minderi gibi bir kenarda oturuyor ki yada hangimiz öyle büyüdük her çocuk hemen hemen öyle yani bir çocuğum anneye ceza olarak gönderildiğini düşünecek kadar ne yapmış olabilir bende 3 tane çocuk var her biri de aynen böyle büyüdü ki en küçüğüm daha 1 yaşında büyümüş sayılmaz ")) rabbim yokluklarini göstermesin inşallah iyi ki varlar her zaman şükret elindekine anneni de çok ciddiye alma insan yaşlandıkça hoc bir şeyi çekemez oluyor dilinin kemiği hiç olmuyor 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 407 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Lazina54 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 615 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Dilan55 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 546 göst.
7 Eylül 2021 Aile kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 341 göst.