0 oy
806 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar tatil diye eşimin köyüne geldik 2.5 ay burda kalacaz ağzı olan herkes konuşuyor bebeğim 5.5 aylık şekerli çay veriyorlar ben yokken gördüğümde kızımı alıyorum vermeseniz iyi olue diyorum insan gibi söylüyorum ama dinlemiyorlar ilk fırsatta bir daha veriyorlar dün tarlaya gideceklerdi yanımızda götürelim dediler şaka gibiler ya 5.5 aylık bebek annesiz yapamaz ki sadece anne sütü veriyorum bir de bazen yoğurt veriyorum o kadar dün hazır ezogelin çorbası vermişler bn yokken bir de sürekli su içiriyorlar kıza vrmeyin dediğimde o zaman sen de içme diyorlar dün bal verdiler zor aldım kızı ellerinden inek sütü vermek istediler bırakmadım ama artık bıktım 1 hafta oldu buraya geleli gerçekten bezmiş durumdayım özellikle su konusunda çok üstüme geliyorlar onlara kalsa günde 1 litre su verecekler süt daha öncelikli diyorum sütün tadı ayrı suyun tadı ayrı diyorlar doktorlar şöyle diyor dediğim zaman biz o kadar çocuk büyüttük hiç doktorlardan yardım almadık diyorlar bunu diyen kaynanam eltimin bebeğinin yanığına saçma sapan şeylet sürüp enfeksiyon kaptırdı ona asla güvenmiyorum ve yoğurt verdikten sonra bekle hemen süt verme yoğurt midesinde ekşir diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum artık en son konu ise bebeğimi 10 yaşındaki 11 yaşındaki çocuklara taşıttırıyorlar hadi bunlar biraz büyükte bn yokken 7 yaşındaki çocuğa bile taşıttırıyorlar uyarıyorum ama boş havaya söylüyorumm resmen ama kimseyle de kavga etmek istemiyorum bana fikir verebilecek olan var mı kavga etmeden nasıl onların çenesini kapatabilirim 

35 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Uzun oldu hakkınızı helal edin sizden başka dertleşecek kimsem yok 
(230 puan) tarafından
Bırakma canım..yanindna ayirma..bazen sert söylemek lazım..su konsuunda sana kalmış ama biras verebilirisn artık 5 bucuk aylık olmuş..ben veriyodum .havalar çok sıcak cnku..tabi bir litrede değil..tatil için en son terceh etmen gerkeen yeri etmişsin..Allah sabır versin .
-Reklam-
+2 oy
tarafından

evine dönerek:D

tarafından
En güzel seçenek ama maalesef imkansız
+1 oy
(1,154 puan) tarafından
Benim kaynanamlarda benzer seyleri yapiyordu cok bebek bakmak istiyorsan dogur bir tane ona istediğini yedir icir demistim goturmek isterlerse sarimsagin yastigi basinin altinda gerek de anlarlar cocuklara tasitma olayina sen yetiseceksin bebegin var is yapma dogru buldugum tek nokta var yogurdun ustune hemen emzirme ben 2 cocuk annesiyim ne zaman yogurt ustune emzirsem kusuyorlar rahatsızlanıyorlardi artik 5 bucuk aylik olmus ictigin suyu kaynatip ilitip vermeye baslayabilirsin havalarda isindi zaten kaldirir vucudu ama 1 litre de verme suyunda fazlasi rahatsiz eder
(1,154 puan) tarafından
Suyu da az verme icmek istedigi kadar icsin cocuk suya doyunca diliyle iter oynar biberonla zaten yani soyle dusun bebekleri sen yogurt ustune sut icsen dokunur mu ? Dokunur bebege neden dokunmasin sen cok su icsen dokunur az su icsen vücut tepki verir bakliyat yesen gaz yapar bebege de yapar kendinden pay bicerek bak çocuğuna kimseyi de dinlemeden
tarafından
Aynn teşekkür ederim
(1,154 puan) tarafından
En iyi harita sensin ona gore hareket et iste yapma bosver cidden
(396 puan) tarafından
Tebrik ederim arkadaşım çok güzel bir dille anlatmışsın +++
(1,154 puan) tarafından
Ah tesekkur ederim bacim ❤
+1 oy
(114 puan) tarafından
Hadi diğerlerini tolere edebilirim de bal nedir len manyapozlara bak kaç bacım ordan 
tarafından
1.aydan itibaren bal reçel pekmez vermeye başlamışlar ben söyleyince nolacak sanki diyorlar ya
(114 puan) tarafından
Yok olmaz eski insanlar çünkü b*kunu çıkarır çünkü
+1 oy
tarafından
Biran önce evine dön . Bal vermek nedir komalık etçekler çocuğu
tarafından
Durum bu kadar ciddiyken alay ediyorlar benle ya biz verdik bir şey olmadı diyorlar tmm 1.aydan itibaren sürekli bal pekmez reçel vermişler ama bn vermek zorunda mıyım ya
+1 oy
tarafından
Siz kendi çocuğunuzu büyüttünüz umurunuzu eleyip eleğinizin astınız çok çocuk bakmaya meraklıysanız yine doğurun bakın benim çocuğuma karışmayın bu benim bebeğim de ha bu kadar kırıcı olmak istemiyorsan da bu benim bebeğim lütfen müdahale etmeyin de kırılırlarsa kırılsınlar o fazlalık çocuğa bal verilir mi ölür ya çocuğunun canımı önemli onların kalbinin kırılmaması mi senin yerinde olsaydım direkt evime dönerdim bu manyaklarla uğraşılmaz okurken sinirlerim tepeme çıktı benim de dört buçuk aylık bebeğim var gözümün içine bakarlar korkarlar bunun ağzına bir şey verecek zaman
tarafından
Bu arada anne sütü de sudur su içmesi için ek gıdaya geçmesi lazım. Herkes çocuk büyütüyor Allah'a emanet buyutuyordu eskiler ben doktorum ne derse onu yapacam karismayin de ama yerinde olsam evime giderdim tatilimi evimde yapardım daha iyi kafayı yemiş bunlar
tarafından
Ya hava sıcak diye yarım çay bardağı veriyorum zaten bunlar az diyor
0 oy
tarafından
Çeneleri kapanmaz. Ama su verebilirsin canım 3-4 çay kaşığı onun bir zararı olmaz ki diğerlerini tabiki bende doğru bulmuyorum en iyisi büyük tepki göstermek çocuğunu yalnız bırakma onlarla 
tarafından
Ne 3-4 çay kaşığı mı ben günde yarım çay bardağı veriyorum ona az diyorlar
tarafından
Hahaha deseydin 1 lt su mu içsin
0 oy
(866 puan) tarafından
Hemen oradan kaç kaçamıyorsan sert dille uyaracan başka yolu yok
tarafından
Kaçamıyorum maalesef sert dille de uyarırsam kavga çıkarırlar çirkefler
(866 puan) tarafından
Eşine söyliycen onları uyaracak ne diyim Allah kolaylık versin
tarafından
Deneyecem şansımı
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Kavga etmeden olacak sey değil alican bebeğini kucağından bırakmican süt eksire çok güldüm yok anne mayalanır o orada sen merak etme de manyaklar la :))
tarafından
:D keşke kaçabilsem
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Bir an önce ayrılın ordan kurtar çocuğunu hele bal neidr ya çocuk daha ek gıdaya geçmemiş benim kızım 2 yaşını yeni doldurdu ben korkuyorum bal vermeye ölsün mü istiyorsunuz bebeğime bişey olursa hepinizi parcalarim de gerekirse senden başka üzülen olmaz bişey olursa koru çocuğunu eşine de şöyle gerekirse o kızsın 
tarafından
Eşim kendi evimizdeyken yaptığım her şeye haklısın diyor ama burda bir şey demiyor bu salaklar 1 2 aydan itibaren bal vermeye başlamışlar bak biz verdik bir şey olmadı dediler bnde dedim ki bn vermiyorum doktorlar asla vermeyin diyorlar dedim
(1,659 puan) tarafından
Bebek ya komalık olursa en iyi ihtimalle alerjili bir bebek olur ne versen sorun olur küçük yaşta diyete başlar eşin de söz geciremiyorsa gitmek en güzel çözüm senin için tatil değil kabus olmuş bu
tarafından
Her yıl geliyoruz tatile gelmiyoruz zaten köy işi için geliyoeuz
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Asla kapatamazsın çünkü onlar 10 tane çocuk büyütmüştür eminim adım kadar öyle diyor hepsi şaşmıyor senin ilk çocuğun sen cahilsin o yüzden onların dediği doğru çünkü tecrübe var. Bu yüzden asla çeneleri kapanmaz onalr hep hep hep doğruyu biliyor evine dönerek sadece uzak durabişirsin 
tarafından
Ayneeeeeeeeen öyle benim yaşım kaç onların kaç vallahi şansları var ki çocukları ölmemiş 1 aydan itibarem bal reçel pekmez ne bulurlarsa vermişler 3 4 aydan itibarene ek gıdaya başlatmışlar
(1,618 puan) tarafından
Ölen ölmüş de hepsi nazardan öldü diyor. Kimse şunu yaptim da öldü demiyor zaten.
(1,015 puan) tarafından
Valla bende görmedim açıkçası şunu verdim de oldu diyen. Sen dikkat et o bebek daha ne ki balı kaldırsın bazen fazla yiyince bile bize ağır geliyor bebeğe neler eder
tarafından
Kaynanamın 7 aylık bir bebeği ölmüş zten hanımefendi diyor ki zaten hastaydı 7 aylıktı ama 3 ayluk gibi zayıftı diyor
tarafından
Bacım bn kendim bal yiyemiyorum zatwn bebeğim nasıl yesin
0 oy
tarafından
Keşke hiç karışmasalar ağzı olan konuşur maalesef Allah yardımcın olsun 
tarafından
Bıktım valla çenelerini kırasım geliyor
tarafından
Valla benim kızım milletin çenesi yüzünden 3 ay süt içti sadece içimde ukte kaldı az ağlamadım hakkımı da helal etmedim sebep olanlara şimdi ikinciye hamileyim kimseyi konuşturmam kendilerini yırtsalar da takmam artık sende takma gözünün önünden de hiç ayırma
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bebeğini yanlız bırakma çay yemek yaparken kucağında taşı en kötü sırtına bağla ve mümkünse kaç ordan hele bal nedir Allahım sn koru yarabbi 
tarafından
Sevmeye götürüyorlar sözde salaklar
(7,768 puan) tarafından
Yanında ayrılma peşlerinden git 2,5 ay çekilmez orası sn evine dön bebeğinel eşin kalsn
0 oy
tarafından
guzel usluptan anlamiyorlar. o zaman cok sert konusacaksiniz. kimse karismasin. ben doktoruna sorarak hareket ediyorum diye sesinizi yukselterek konusun. Allah yardimciniz olsun
tarafından
Eşim kıyameti koparır böyle yaparsam
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kavga edeceksin bağırcaksın çocuğu yalnız bırakmayacaksın
tarafından
Öyle yapacam mecbur
0 oy
tarafından
kiz sütun kesilir stresten evin3 git
tarafından
Sütüm azaldı hakkaten ya bundan demek ki evime dönmem imkansız ya eşim asla gelmez öğretmendir ya tatil eylülde bitiyor
0 oy
(307 puan) tarafından
Su konusun da haklı olablrler satın alma su bnde verıyordum bal olmaz zaten 1 yaş dan once yasak diyo doktorlar yoğurttan sonra süt vermemek gerektiğini bnde duymştum  ... Bna çocugu senden ayırmaya çalışıyorlar gibi geldi yanı şu şekilde zaten aç klmıyo onu bunu veryruz diyip istedklri zaman alıp gezdirmek yani kast ettiğim ve çok saçma hazır çorba VS vermek bnm oğlumda 3 aylık falandı kaynana agzına üzüm suyu sıkıyodu gördüm aldım hemen sonuç çocuk yarım saat sonra agladı ağrı dan ben şu şekilde anltmştım henüz metoblzması bunu yakacak durumda değil Bi motora yakamaycgı yağı dökmek gibi bişey demiştim 
tarafından
Bacım bn günde yarım çay bardağı su veriyorum zaten onlar az diyor
(307 puan) tarafından
2.5 ay idare etcen o zaman ama lafını esirgeme ne kadar kırılmasın dersen de zaten arkandan konuşuyorlar dır emin ol.. Kırılan kırılsın o senın bebeğin onu sen koruyacaksın bir iki babası da zararlı falan desin onların yanında geri kafalılar ya o bal reçel yedirdiğ çocuklar ı metebolzma hastalıkları yokmu şuan oğulları çocugu kim e yedirdiyse işte
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun o 2.5 ay geçmez. Çok bilmislerin yetiştirdiği çocuklar ortaya millet 40 yaşına gelmeden şeker , kalp, kolesterol hastası oluyor. Kimse bir gecede hastalanmaz. Bence kavga etmeden bı yolu yok kaç kere demişsiniz. Doktor lafı bile dinlemeyen cahillere yapılacak bir şey yok. Benim başımda da var eşim konustu en son ama hala ara ara teşebbüsler oluyor.
tarafından
Benim eşim asla anasına kıymaz
(1,618 puan) tarafından
Eşiniz öğretmenmiş sanırım açsın kendisi okusun balın tatlının zararlarını bebeklere. Okumuş insanların da buna sessiz kalmasına sinir oluyorum. Benim eşim de ben ne desem abartiyorsun diyordu hepsini bildiğim halde doktorun yanında tek tek sordum asla yapılmayacak dedi de ondan sonra anladi önemini. Kendiniz kavga etmek istemiyorsanız eşinizin konuşmasından başka çare yok bana göre. 2.5 ay diken üstünde duramazsiniz. Eşinize söyleyin baldan zehirlenme var falan diye çocuğun hayatına kumar oynamak ne biçim bir şey. Hayır yeyince noluyor ben de bunu anlamıyorum ellerine ne geçiyor
0 oy
tarafından
Bal ve süt neymiş öyle ikiside 2 yastan sonra değil mi. Çocugun için savascan mecbur güzellikle anlamıyolarsa kesin net konuş 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Uff bana da çok tanıdık geldi. İlk 6 ay sadece ama sadece anne sütü diyor dr lar neden herkes inatla bunu yapar ki yaa. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 627 göst.
26 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
14 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde ❣Maşo'nun Hatunu❣ (2,332 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,161 cevap

34,862 kullanıcı

...