0 oy
706 göst.
Aile kategorisinde (12,264 puan) tarafından
Eşim.pazar market  alışverişini kendisi yapar haftalık  100 tl verir  3 çocuk  okula gidiyor  orta sona giden  bir oğlum var her gün 10 tl veriyorum   sizce normal  mi bu para ben az dedikce aç göz  tamakar değilsin diyor 

25 Cevaplar

+1 oy
(3,149 puan) tarafından
Neyi az ben orasını anlamadım 
(12,264 puan) tarafından
Nasil yani soriyu ortadan  sordunuz bence  
Ben az dedikce hayır az değil diyor  ben mi abartıyorum  diye soruyorum
(3,149 puan) tarafından
Hım ben sadece pazara 125 lira harcıyorum içinde market temizlik malzemesi vs yok bence ıyi yanı yetiyorsa
(12,264 puan) tarafından
Dediğim gibi eşim pazar ve marketi  alışverişi  yapıyor  bol bol da alır pinti değil ama bana verdiği 100 tl az gibi  geliyor hep
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Gayet normal 2 çocuk var biri liseye gidiyor biride 8 sınıf ikisnede 15 lira veriyor babaları 

Günlük 30 tl gidiyor gençler ihtiyaçları oluyo 
(12,264 puan) tarafından
AYNEN öyle bende normal  görüyorum  haftalık harçlık  yetmiyor  dediğimde  evde olay çıkartıyor
tarafından
Servisle mi gidiyor okula yoksa yakınmı yada otobüs falanmı
(12,264 puan) tarafından
Yürüyerek  te gidilir  aslında ama dolmuşa  biniyor  bazen
tarafından
Benim eşim günlük annesine 20 çocuklra 30 bana da 30 lira bırakıyor
Çocuklar sabah 9dan 4 de kadar okulda bu çocuklar genç acıkıyor ne yiyip içicekler arada okul çıkışı dolaşıyorlar parasızmı dolaşsın olmaz öyle şy
Ayrıca 100 lira yetiyorsa valla iyi
+1 oy
(738 puan) tarafından
Ayda bin TL yanlızım eşim askeriye görevlisi her ay bin TL bazen bini bile geçiyor hastane masrafım var ve yiyecek icecek kiramiz falan da yok şükür buna rağmen yetmiyor 
+1 oy
tarafından
Her gun 10 tl fazla bence
(12,264 puan) tarafından
Tam gün okulu  sabah 9 dan akşam  5 kadar
tarafından
Tam gün se normal ozaman
(12,264 puan) tarafından
Aynen canım  Bend e normal buluyorum
tarafından
Haftada bir gun pazara gitmeye 50 tl ya da 100 tl verir ayreten harcligim olmazsada verir diğer temizlik kahvaltılık falan birlikte gider aliriz  cocugumada harçlık vermiş olsam yetmez o para az bence ki biz evde 2 kişiyiz
+1 oy
(1,419 puan) tarafından
Biz iki kişiyiz her şeyi tam aldıgimiz zaman 60-70 lira gidiyor pazara
+1 oy
tarafından
Aylik 250 tl mutfak alisversni yaparim 1 aylik da 100 tl harcarim mutfak icin ekmek vs. O seyleri o 100 liradan harcarim 
+1 oy
tarafından
Bizim tüm ev ihtiyaçlarını eşim gidip alıyor maksimum haftalık 100 tl ama maksimum o da. Zaten 2 kişiyiz 
+1 oy
(3,024 puan) tarafından
Ben aylik 400 tl mutdak masrafi 

350 tum faturalar toplam 750 tl harciyorum giderler icin bir ayda
+1 oy
(1,472 puan) tarafından
Eşimin kendi iş yeri hergün ne kazandıysa o para bendedir giderler içinde defter tutarım kayınvalidemle bir oturuyorum bişeye lazım olduğu zaman bana söyler ben veririm parayı 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Benim eşimde her ihtiyacı alıyo ama bana ayda 50 tl veriyo sadece bnce şükr et 100 tl ye :) 
tarafından
Aylık 50 mi :( sen ciddimisin :(
(12,264 puan) tarafından
Yaaa bende eşim.bana  az veriyor duyirdum  
Ama ben kendime hiç bir şey almıyorum  ama yie de yetmiyor  sana nasıl yetiyor
(1,186 puan) tarafından
Bnde hiç bişey almıyorum misafir gelirse acil bişey lazım olursa falan bazen onlara bile yetmiyor
0 oy
tarafından
Şuan çoluk çocuk yok bnm yolda bittikçe alıyoruz vlla ne eksikse 
0 oy
(10,411 puan) tarafından

Pazar ve marketi eşin yapıyo ve haftalık sana 

100 tl mi veriyo doğrumu anladım öyleyse çok iyiymiş
(12,264 puan) tarafından
Evet canım  doğru anlamışsin
0 oy
(98 puan) tarafından
İnsanın eşine aç göz demesi de ne demek yaa. Canım bu eve giren parayla alakalı. Evine her ay on bin tl giriyor ise az iki bin tl giriyor ise normal gibi. 
(12,264 puan) tarafından
Evet 4 nin tl civarı giriyor  ama kiramız  800 tl ve 4 çocuk  var 3 u okula gidiyor eşimin yükü ağır biliyorum  ama az dediğimde  ise çok kiziyir
0 oy
(2,593 puan) tarafından
eğer ki alışverişi eşin görüyorsa diğer iki çocuğunada okul için harçlık vermiyosan 100 tl iyi bence canım 
0 oy
tarafından
100 tl veriyor beş gün boyunca 10 tl eti 50 tl eee sen 50 tl pazara gitsen ne alacaksın 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz pazar günleri kahvaltılık ve pazar alışverişi yaparız hafta içi lazım olur diye 100 TL yetiyor bana misafir falan gelmiceği sürece tabi. Çocuk şuan yok belki olunca daha çok gider sizin gayet az bence 3 cocuga göre
0 oy
(118,983 puan) tarafından

Ben evlenmeden once babam maasini alirdi getirip annenin eline hepsini veriridi garibim 10 gunde 1 paket sigara icer sonra haftada 50 veya 100 lira harclik alirdi annemden kendi evim olunca nasil olur bilmiyom :angel:

0 oy
(6,360 puan) tarafından
Ne lazımsa eşime derim alır para bırakmasını istesem de verir ayrıca kendi kartım var eşim her sene oraya 10 bin atıyo ihtiyaclarıöı falan ordan karşılıyorum oglumla ya da sıkışsak ordan harcıyoruz eve ayrı dolar da bırakır sıkıştıgımzda harcarız. Haftalık kesin 200_300 gidiyodur
0 oy
tarafından

valla öyle bi hesap hiç yapmadım eşim çıkarır 300-400 neyse verir. arada bir de sorar para durumun ne diye. var param desem de bazen yine verir bazen de iyi der vermez. öyle öyle zengin oldum ben hshdjjhahah :D:D hiç harcayan da biri değilim. ama senin çocukların varmış bence haftada 100 lira az. çocuk bunlar anne şunu da al der senin gönlünden geçer bi şeyler daha alırsın. öyle demesi yanlış eşinin yani

0 oy
(2,484 puan) tarafından
Okula tam gun giden bi cocuk icin 10 tl iyi bende ama diger cocuklara evde beslenmelerini sen koyup sadece meyve suyu alabilirsin 

Ve alisveris esindense 100 tl iyi bence 

Bende kart oluyo cogu kez hersey bende oldugu icin esim sadece harcligini alir

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 422 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (748 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 284 göst.
20 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,018 puan) tarafından soruldu