0 oy
1,056 göst.
Diğer kategorisinde (2,118 puan) tarafından
Kızımın adını Zümra koyduk. Ailede olmayan anlamı da guzel olsun istedik. Eşimle ortak kararımız. Ailelerimiz ismi daha once duymadıkları için yandırıyorlar, nerden buldunuz bu ismi diyenler var , hatta bazıları aklinda bile tutamiyor :)) " zehra mı, zümre mi" diye soruyorlar:) çoğu zaman gulsemde artik 1 yaşına geldi hala isminin telaffuz edilememesi beni düşündürüyor ilerisi için. Çok mu zor ismi ya :(

41 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yoo hiçte zor değil masus yaparlar kiskanclar 
(2,118 puan) tarafından
Sagol canim uorumun için  ne isimler var anlamadim ki.  Ilerde kızıma yanlış seslensinler istemiyorum sabrimda kalmadı kizcam en son o olcak :)
-Reklam-
+1 oy
(881 puan) tarafından
Yoo gayet kolay güzel kulaklarına pek gelmemistir ondandır o dusunce
+1 oy
tarafından
Yo çokda güzel 

Poyrazi bilerek söyleyemeyen insanlar taniyorum oğlumun adı poyraz 

Sence poyraz zor bir iaimmi ama bilerek diyorlar nasıl isim soylenmiyo
(2,118 puan) tarafından
Ya parkta bile teyzeler soruyor söylüyorum anlamiyorlar. Kübra, büşra tamam ama Zümra yok herkes farkli algiliyor söylerken:) birazda insanlar alışılmışın dışına çıkamıyor heralde
(39 puan) tarafından
Nasıl insanlar bunlar ya çocuğun ismine bile laf yapıyorlar sanki poyraz duymamislar hiç  zumraya gelince o da zor bı isim değil alissinlar
tarafından
İşte bilerek
+1 oy
(4,152 puan) tarafından
alisiyorlar canm kizimin ismi zümra 10 yasinda ilk zamnlar bizimde alisamadilar ama simdi sorun yasamiyoruz
(2,118 puan) tarafından
Bende bu cevabı bekliyordum:) insallah canim ya. Surekli kizimla empati kuruyorum onlar oyle seslendikce kızım ilerde ne düşünür diye. Demekki zaman gerekiyor yeni ismi kabul etmeleri için. Insallah bizimde öyle olur
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Hayır gayet de kolay zümra diye işlerine gelmiyor kendi adları zorda olsa koysaydın. Söylerlerdi
(2,118 puan) tarafından
Cok dogru bir yorum katiliyorum ilerde devam etmez insallah
(2,040 puan) tarafından
İnşallah cnm aldırış etme
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bnmkinin adı da Zümra. Hiç öyle bişey demediler
(2,118 puan) tarafından
Ne guzel canim ben anlamadimki kendi basina baska isim cagiranda var, kiziyorum anlamiyorlar en son kötü olcam ogrencekler
0 oy
(2,794 puan) tarafından
Hiçte zor değil canım benim kızımda Erva dediğin gibi şaşırmış gibi yapıyorlar sürekli 
(4,700 puan) tarafından
Bizimkinin adı da Erva da
(2,794 puan) tarafından
Valla ben hiç takmıyorum beğenerek bıraktım onlar da hep klasik isimler var kıskanıyorlar bizi:D
(2,794 puan) tarafından
Erva'nın anlamı da kendisi de çok güzel
(4,700 puan) tarafından
Siz anlamını ne olarak koydunuz canım
(2,794 puan) tarafından
İyi huylu güzel ahlaklı yiğit cesaretli çok genç güzel insanlara deniliyor
0 oy
(1,733 puan) tarafından

Yok kız kolay alışırlarda bizim köyde olsaydınız senin kıza Zöhre derlerdi :) 

(2,118 puan) tarafından
:) Zohre, zehra... Zümra dışında hepsi akilda kalabiliyor
(1,733 puan) tarafından
Yok kız zumra da kalıcı sen bakma onlara 1 yılda bır ısmı öğrenemedılerse bence onlar bı beyınlerıne baktırsınlar orda kalıcı mı hala dıye
0 oy
tarafından
Yoo gayet güzel sesleniliyor:) ismi çok güzel adıyla büyüsün inşallah 
(2,118 puan) tarafından
Amin canim cok sagolasin. Ilerde cocuga sıkıntı olur mu diye düşündürüyorlar insani :(
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Yooo zor degil bence bende cok aliskinim gorumcemin kizinin ismi☺
(2,118 puan) tarafından
Canim ya inan etrafimdaki insanlardan gercekten zor isim diye düşünüyordum. Böyle yorumlar beni çok rahatlatıyor
(13,825 puan) tarafından
Bence hic degil takilma cok da guzel isim
0 oy
(489 puan) tarafından
Siz beğenip koymşsunz kimseyi takmayın ama benim dilime de zor geldi zümra o da ayrı mesele  :) sağlıkla büyüsün 
(2,118 puan) tarafından
Sagol canim. Mesele zaten baskasinin begenip begenmemesi degil, anlamiyorum onlar ne isim koyarsa elestirmeden cocugun ismi 10 kere sormadan dogru sekilde söylüyorum. Hem secimime laf ediyorlar hem yanlis soyluyorlar. Uyarmaktan yoruldum inşaallah alışırlar
0 oy
(1,995 puan) tarafından
hiçte zor değil bende Meyra koydum aynı şeyler benim de başımda melis melin aklına ne geliosa diolar bebeme sanki çok zor 
(2,118 puan) tarafından
Cok kibar ve güzel bulduğum bir isim hayirli evlat olsun. Belki zamanla aşina olurlar ya
(1,995 puan) tarafından
cümlemizin ki hayırlı olsun caanım vallahi isteyen aşına olsun isteyen olmasın  her şeye bir laf illa bulurlar
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Ben 34 yaşındayım dayımın eşi yengem annemin de amca kızı olur kendisi bana bildim bileli Fevza der adım Feyza. İsmimi telaffuz edememesi beni hiç üzmedi düşündürmedi. Oğlumun adı Sencer çoğunluk söylemiyor ama bu onun adını etkilemez.
(2,118 puan) tarafından
Bir kisi degilki canim ozellikle annem tarafı hiç soyleyemiyor adını her kafadan baska bir isim cikiyor artik yuzlerine baktikca gozum seyiriyor:))
(3,257 puan) tarafından
Bosver bacım ya Allah sağlıklı yaşamak nasip etsin adıyla büyüsün.
0 oy
tarafından
Hasetliklerinden yapiyorlar bence gayet basit söylemesi ve guzel bir isim
(2,118 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim bilmiyorum ki kiskancak ne var ortada. Sorgulamadan öğrenir soylersin saygi olur insanda. Herkes ben boyle istiyorum tavriyla hareket ediyor
0 oy
(272 puan) tarafından
Gayet güzel ve kolay ismi. Bazen gercekten konusmak icin konusuyolar. Benim kizimin ismi ebrar kimi ebru kimi elmas diyodu seni cok iyi anliyorum suan 
(272 puan) tarafından
Amin insallah. Kizim suan 4 yasinda sükür alistilar ama arada bi ebrusss diye sesleniyolar ama kizim kabul etmiyo kiziyo benim ismim ebrar diye :))) evet anlami cok güzel iyilik ve güzellik yapan kisi. Hatta Şeş Ebrar olarakta anilan sahabeler var
(2,118 puan) tarafından
Maaşallah. Akıllı kuzu, bizim kızda baya ismini diretecek galiba :)
(272 puan) tarafından
Büyüyünce zaten farkli anilmayi sevmiyorlar veya benim kizimmi öyle bilmiyorum ama baska isim kabul etmiyo :))) cocuklar cok zeki oluyolar eminim senin kizinda bu konuda tepkisini koyar büyüdügünde kac yasinda bilmiyorum ama.
(2,118 puan) tarafından
Daha 1 yasinda
(272 puan) tarafından
Oyyy masallah ❤ saglikla büyüsün kuzucuk.
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Benim küçük kızımın adı da Zümra ❤️ bence çok da güzel babamız koydu bizim boşver içine sindiyse zor değil 
0 oy
(661 puan) tarafından
Biz aysima koyduk hala da söyleyemiyen var ben çok beğenerek koydum onların ne dediği önemli değil bence
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Yok canim cook güzel bi isim  bksver sen milleti 
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Gayet kolay zor bı isim değil 
0 oy
(7,529 puan) tarafından
Zor değil bence yaşlılar herkesin ismini karıştırıyor zaten.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 200 göst.
0 oy
0 cevap 62 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 186 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu

377,246 soru

11,289,610 cevap

34,700 kullanıcı