0 oy
1,269 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından

Kizlar eşim ev kredisi çekti bu ay başlayacak resmen maaştan bin tl kalacak eşimde ucuza tatlı bulmuş sözde dioki bi anamgile bi senin annengile alalım dedi.ne tatlısı bu ayı çıkarırsak iyi çocuğun masraf filan dedim hem kardeşlerin var onlara dokunmaz bile onlar dusunmuyosa sana noluyo dedim. Oda dioki hemen biz gidiyoruz tek biz yicez diyo yok dedim önce biz kendimizi halledelim ozman hamuru alim senle yapalım diyo allahim annesi duyurmadiysa yada bu benim anasi kılıklı kocam onun gibi dusundugu için Alalim dio diğer gelini işten kaçmak için bu sene gelmediler bile benim surda 8 buçuk aylık çocuğum var zaten bayramda iş bana kalacak bide yanlarına gidioruz tek biz daha benden tatlı bekliy1orlar ne yapacam ben ya hem bundan hem annesinden yildim hani kıskandığımda değil herkes ailesini kendini düşünür eşim daha bisey olmadığı halde orayi düşünüyor

35 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Aman götüreceğin tatlının derdine düşüyorsun hiç götürme bence boğazlarına dizilir
tarafından
Aman boşver in kızlar. İnsanlar çok ince düşünüyor. Kendj ağzıyla söylüyor ucuz tatlı bulmuş diye adam daha napsin. Ne var yani bayramda bir tatlı götürse. Kim olursa olsun kırk kat yabancıya insan eli boş gitmek istemiyor.
Bilmiyorum bana bu tarz ince ve sinsi düşünceler tuhaf geliyor. Ama dediğim gibi biz ne desek boş. Kendisi bilir valla.
tarafından
Bir iyiliği içten yaparsan Rabbim veriyor mükâfatını gecen ramazan ayında eşim ailesini yemeğe davet etti onlar hepsi birbirlerini çağırıp bizi davet etmemişlerdi yok çektim başta ama sonra ailesi sonuçta dedim istemis kirmadim geldiler.inanir mısın bayrama yakın pandemiden hic para almamıştım bir baktim bin tl yatmis sok oldum bence iyiligimin karsiligiydi 500 tlye yakin harcam yapmıştık ama iki kati geldi.velhasil kelam kim ne niyetle bir sey yaparsa rabbim fazlasını veriyor.İyilikten hic zarar görmedim
tarafından
Kesinlikle haklısın canim
(60 puan) tarafından
Senin bu yorumu yaparken koca koca insanların iyiliğini düşünürken iyide bebeğe gelince yaptığın sinsilik neyy bin tl kalacak ben napayim o bin tlye eve mi harcadım yoksa tatlı yesinler die onlara mi vereyim yoksa bebeğime hangisine sen söyle
(60 puan) tarafından
Bu kadar olmayın ona göre kimse ister yapsın ister yapmasın anam babam yapacam demesini bilio buna gelincede karımla çocuğum desin
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ya herkes al bir tatlı demiste seni çok iyi anlıyorum ay sonunu getirmek çok zor. Bir milyar para bir haftada bitiyor . Tatlılarda ucuz değil. Evet eliniz boş gitmeseniz çok iyi olur ama yoksa para ne yapacaksın . 

Önce can sonra canan 

Gönül ister herşey alınsın gidilsin de olmayınca olmuyor işte 
(60 puan) tarafından
Ha işte bide eşim ailesine gelive yoksa bile yapmaya calisioo hepp
+1 oy
(1,186 puan) tarafından
Allahim bı tatlı yüzünden mi böyle snirlendim Allah eşinin yardımcısı olsun nolcak adam heveslenmis bi tatlı alalım demiş gidip annemlere kurban keselim dememiş ki  bunu unutma ne kdar bisiu versen emin ol fazlasıyla sana geri döner 
0 oy
(13,863 puan) tarafından
Bayramda el boş mu gideceksiniz. Alin bi tatli nolcak canim. Yani mecbur bişey aliniyor giderken sizde tatli alin. 
(60 puan) tarafından
Tatlı olsa iyi kuzum onu bi arar bisey lazimmi die  siralar manas destanı gibi su bu eksik die
0 oy
tarafından
Bi tatlı kız alıp götürün ne olacak sanki . Kocan senin aileni de düşünüp alalım demiş 
(60 puan) tarafından
Küsüm orda beni yumuşatmak için dedi bilmiorummu çünkü bu ay neler alacağını bildiğim için bari onlarda alımda susun gibisine
tarafından
Sen eşini daha iyi tanırsın canım
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim bin tl ile nasi gcincejsiniz nekadar maas aliyodunuz kac bin cktiiz 
(293 puan) tarafından
7 bin lira maaş
95bin kredi
5bin 800 taksit 2 yıl ödenecek
8 aylıkta bebekleri var
(1,014 puan) tarafından
Galıba maası 7 bın. Taksitleri 5800  2 yıl odeyecekler
(1,048 puan) tarafından
Ay canim keske yili uzatsaydiniz nasi geciniceksinuz tuh
(48,668 puan) tarafından
beşinci 800 u besyuz kede okudum altta 5800 yazmasalar anlamazdim ☺️
(1,048 puan) tarafından
Vende anlamamistim valla canim
0 oy
tarafından
Nie böle şeyleri dert ediyosnki anlamadm altı üstü tatlı rabbim daha çok para versin size , ama eşin düşünmüş ne gzl senin ailenide ayırmamış 2 tarafada alalım demiş daha ne istiyosn 
(60 puan) tarafından
Kuzum bu ay evi bin tlyle gecindirecek afedersin Anasının tatlısın gelene kadar neler var
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Altı üstü bi tatlı bu ki sizde yiceksiniz zaten ne kadar abartmışsın 
(60 puan) tarafından
Qbartma değil zaten biz hep burdayız onuda diğerleri yapiversin
0 oy
(7,379 puan) tarafından
bayram elın boş gıdılmez eşın guzel bısey düşünmüs
(60 puan) tarafından
Kız biz hep burdayız onuda diğerleri yapsin
(7,379 puan) tarafından
anladım alma ozaman sende haklısın
0 oy
(230 puan) tarafından
Alt  tarafi bir tatlı..yemenin hesabı yapılmaz canım çok ayıp ..hem sizde yersiniz işte .
(60 puan) tarafından
Kuzum yaranamam genede işi ben gördüğüm halde
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bizde giderken alırız. Hem bnm aileme hem onlara. Eltimler asla almaz. Alırsa kaynanamda parasını alır. Ama redillikleri kendilerine. Çocukları aç kurt gibi. Ne girse saldiriyorlar..herkes laf ediyor. Cebinde akrep var diye. Kendileri bilir. İş konusuna gelince. Yapmam. Yaparsan da kıymetli olmuyorsun yapmasanda. En iyisi yapmayıp kıymetsiz olmak. Kurbanlarda asla gitmiyorum. Yapsın kıymetli gelini
(60 puan) tarafından
Ha işte bende ondan diorum iş bende yardım bend3 bide tatlı alıp gidecem oldu canım onlara yani
0 oy
tarafından
Aile arasindaki para muhabbetinden oldu olasi nefret ederim yaa bu ay sıkışırsin öbur ay rahat edersin unutma veren al alan elden ustundur 
0 oy
tarafından
Bir tatlının lafını da yapmayın ne var ne güzel düşünmüş eşin bütçenize uygun götürün işte 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Esin alacam diyorsa alsın maaş yetmezse o düşünür sonuçta o çalışıp kazanıyor boşver 2 kilo tatlı için eşinle aranı bozma esinin gözünde kötü olma
0 oy
(732 puan) tarafından
Benm kayınvaldemgile aldıklarımı bilsen ölürsün heralde her bayram imkanım olduğu sürece hediye alırım görümceme kaynanama yiğenlerine ve her gittiğimde boş gitmem bizde aynı yerdeyiz ne olacak bir tatlıdan sen ver ki Allah'a sana versin yaparken söylenme,  eşimin babası vefat etti kaç bn  cüz kitabı aldım ve o zaman tek asgari ücret giriyordu evime bir ton borç ve ben işten çıkartıldım çok şükür Rabbim verdi geri alacağın 250 tl tatlı belki daha aşağı batırmaz seni 
0 oy
(235 puan) tarafından
Bi tatlı alırsın ne var adam sadece benim annemlere alalım da dememiş. Bazen konuşurken o insanların eşinizin annesi babası olduğunu unutarak konuşuyosunuz. Sizin de evladınız var ilerde sizden bi tatlıyı esirgese hoşunuza gider mi
0 oy
tarafından
Biri bana gelirken alacağı tatlının hesabını yapsa hiç alsın istemezdim 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Allah aşkına nolmus yani 1 tepsi tatlidan ne mutlu sana ki bak senin annelerede gotürmeyi teklif ediyor bu kadar acımasız olmayın o adamida okadin doğurdu benimde oğlum var kinamiyorum 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Uuff tatlı olsa da yesem  canım istedi senin yüzünden "D haksnsksnsbs 
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Nekadar bu tatli ?  Cok merk ettim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 688 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Babiyakus (502 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
2 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Docentpapagan (487 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 442 göst.
22 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu

379,718 soru

11,366,910 cevap

34,849 kullanıcı

...