0 oy
832 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından
Kizlar evlendikten sonra kendi ailesin ekardesine para veren var mi ailenizde? Ben calismiyorum ama esim cok sukur iyi bir iste. Cok borcumuz var ama ailem durumuzu iyi biliyr bn yanstmiyrm. Esim iyi para aliyor. Benden beklentileri var ama karsilayamiyrm. Bebeginde oldu. Kardesim uni okuyr ona harclik istyorlar. Annem kardesimle tatile gidecekti eveg kirk yilin basinda gidiyor ama harclik istyor yada yol paralarini tam soylemiyr ama laf sokuyorlar. Teyzem yengem annene en azindan sigara parasi verin diyo. Biz iznimizi uc ay sonraya attik paramz yok para biriktrelim diye. Bn mi hayrsiz evladim? Yeri gelince damat el oglu oluyor yeri gelince parasi bekleniyor. Sonra vermeyince bn hayirsiz oluyorum.. annemler biletleri almislardi bugun bi sebepten iptal olms babamla tartsmislar. Kardesim yazdi.. yani benden vermemi bekliyorlar ama iki kisi 1000tlden fazla nasil vereyim.. boyle olunca cok uzuluyorum veremiyem vermek istemiyrm gbi oluyor

28 Cevaplar

+9 oy
(2,769 puan) tarafından
Ekmek istese veririm ama tatil için sigara için kimseye kocamin alın teriyle çalıştığı parayı yedirmem kim olursa olsun 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sonra damat kendi ailesine yardım ettiği zaman niye kendi ailesine veriyor diye de laf ediyorlar bence 
tarafından
Ailen  yanlış düşünüyor bence senin kendi paran olsaydı yardım edebilirdin
(367 puan) tarafından
Allah icin kndi ailesi hic istemez aksine verirler bizw. E oyle olunca bn nasil verdireyim
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Ben vermem tam tersi onlar verir... Ha yardıma ihtiyacı olunca yetişirim o başka ama sigara parası vermek tatile yollamak saçma bacım 
0 oy
(873 puan) tarafından
Yo değilsin sonuçta kocan o parayı vermek zorunda değil ne kadar zengin de olsanız kocan dünya tatlısı adam da olsa.. Aynı durum bende de vardı açık açık benım param değil işe geçince veririm dedim 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Annemin hesabjna atarım ben haberi yok ogrendıgınde bırıkmısı olcak
(734 puan) tarafından
Peki bu yorum be alaka?
Arkadaşın konumu farklı bence kendini övme herkes ister ailesine para vermek ama çalışmayan birisi için bu zor
(9,247 puan) tarafından
1.si calısmıyorum..
2. Si kendimi övsem bu sekılde ovmem
3  su alakasız gorduysem görme gec.
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Sen calissan ailene yardim edebilirsin ama esinin parasini ailene vermek istemeleri tuhaf olmus biraz olmamis 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Erkek kardeşinin engel durumu varmı yada annen baban sana muhtacmi cnm niye veriyorsun ki tatil için kusura bakma ama evladının riskini kimseye yedirmem bide aciliyet gerektiren bir durum değil yok sigara parası yok tatil parası sigara parasını ona vereceğine gidip bebise bisiler al ben etmiyorum onlarda etmiyrolar 
0 oy
(1,995 puan) tarafından
mecbur değilsin ki vermeye Çok şükür bizim de durumumuz iyi, yeri geliyor kendi ailesine  yeri geliyor benim aileme yardım ediyoruz 
0 oy
tarafından
Yani bilemedim benim eşim 1 tane ekmek alsa annem mutlaka parasını verir yoksa birdaha birşey istemem der bilemedim 
0 oy
tarafından
Annen baban ne kadar destek olur size peki? 

Bunun hayırlı hayırsız evlatlıkla alakası yok. Açık açık söyle. kendini olmadığın biri gibi tanıdıb, beklentilerini karşılayamamak .... olmaz canım olmaz
(367 puan) tarafından
Abimin bebegine her seyi adan zye yaptilar bana onun yarisi nile degil. Bana gelince dueujujuz yok biliyosun sizin ihtiyaciniz yok zaten diuorlar
tarafından
sen annenler zor durumda birde sana yardım etmesinler diyemi böyle davrandın?  yoksa annenler evlenme o sana bakamazmı demişlerdi?
(367 puan) tarafından
Ailem cok uzulmesin onlarinda zaten durumu cok iyi dgl diye kendi sikintili hc dile getrmedim
(3,055 puan) tarafından
Buna rağmen hala nasıl hayırsız evlat miyim diye soruyorsun ki. Abinin karısı abinin çalışıp kazandığı parayı kendi ailesine sigara ve tatil için verse sizinkiler ne tepki verirdi acaba. Hiç empati kurmuyorlar. Hep bana hep bana
0 oy
(12,500 puan) tarafından
Durumları müsaitse yani çok zorda kalmadıkları sürece dile getirmeleri bile yanlış

Benim babam vefat etti annem çok sıkıntılı günler geçirmiş ve ben bunu çok sonradan öğrendim buna rağmen hiç bir kere para muhabbeti yapmadı kardeşim nişanlı  1 ay sonra düğünü var zor bela Bi miktar para gönderdik onu bile utana sıkıla aldı kadın 
0 oy
(5,012 puan) tarafından
Wala cnm bn kardeşime arada yolluyorum  Isparta'da elimden gldgnce 
0 oy
(2,954 puan) tarafından
Bence bu çok yanlış kimse kimseden beklentiye girmemeli 
0 oy
tarafından
Bence ailen hayırsız hem seni dara koydukları için hemde el oğluna minnet ettikleri için 
0 oy
(618 puan) tarafından
Valla cnm arada anneme verirdim o kadar çok değil ekmek parası yada eve gitmeden arardım ihtiyacın var mı diye ev yaptığım dan beri  vermiyor um ama anne babam vermez abilerim gönderir ama annemlere vermeyince  anladım ki konular başka oluyor artık ev yapsam bile vermiyorum nerde kaldı tatil parası kendim tatile gitmiyorum anneme neden havadan para vereyim 
0 oy
(830 puan) tarafından
Ayyy bazen bazı insanlar ne kadar yüzsüz diyorum eşimin teyzeside eşime elini üstünden çekme yinede faturaları öde demiş hangi hakla bunu söylüyorsa gerzek kadın ben sevmem öyle şeyleri benim ailemden çok şükür böyle değiller 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Gerçekten ben şok. Nasıl senden bekliyorlar. Ben kendim çalışıyorum ona rağmen bile doğru düzgün para vermem çünkü eşim de kendi ailesine vermiyor böylesi haksızlık olur. Arada harçlık verince annem diyor ki senin parandan di mi. Böyle olması gerekiyor
0 oy
(229 puan) tarafından
Beklenyi yanlış senin içinden gelir bi kere yollarsın o ayrı mesela benim erkek kardeşim okuyor sorarız paran var mi diye var der ama ben yollarım eşim yollar ablam eniştem o ayrı hatta annem kızar neden yolluyorsunuz diye
0 oy
(229 puan) tarafından
Beklenti yanlış senin içinden gelir bi kere yollarsın o ayrı mesela benim erkek kardeşim okuyor sorarız paran var mi diye var der ama ben yollarım eşim yollar ablam eniştem o ayrı hatta annem kızar neden yolluyorsunuz diye
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Ailenin beklenti içinde olması yanlış. Kardeşine zaten veriyorsundur istemese bile. Yalnız eşimin babası evlendiğimiz zaman eşimi her gördüğünde 100 lira isterdi bundan 5 sene önce. Eşimde veriyordu. Ki kayınpederimn evi var, maaşı iyi. Ama aşırı sigara içiyor. Sonra eşime kızdım, biz kiradayız ve ben senin babana sigara parası vermenii kabul etmiyorum, bana idareli olalım diyemezsin bu yüzden diye. Odur budur vermez, en başta bozuldu kaynatam ama sonradan bişey demedi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 471 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde Zeynep7070 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 911 göst.
5 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,179 soru

11,442,857 cevap

35,014 kullanıcı

...