0 oy
488 göst.
Aile kategorisinde (1,648 puan) tarafından
Mahallede oğlum la yaşıt arkadaşları var oğlum onlarla cok oynamak istiyor ama sürekli onu disliyorlar ne yapmam lazım çok üzülüyorum onlarda cocuk sonuçta daha 5 yaşındalar aglatiyorlar hep oğlumu bir araya getirmesem de olmuyor oğlum gitmek istiyor sürekli ne yapsam acaba

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden dışliyorlar?
(1,648 puan) tarafından
Bilmem mesela oğlumun akülü arabası var ben ayırmıyorum hiçbirini biniyorlar beraber oğlumda seviniyor ertesi gün oluyor tam güzel güzel oynarken senin arabanı kircaz sen bebeksin die dalga geçiyorlar oğlum da ağlıyor hemen
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Dışarı çıkarken kolonya sur kollarına fln isirmazlar belki :) ayrıca uyar yani yapmayın doğru değil de
(1,648 puan) tarafından
Evet dışlıyorlar demek istedim teşekkürler
tarafından
Bende dişliyorlar anladım
(6,859 puan) tarafından
Ay pardon dişliyorlar anladm
(3,052 puan) tarafından
Yaa istemsiz güldüm:) Allah da seni güldürsün
(6,859 puan) tarafından
Haha :)
0 oy
tarafından

Bı anne için çok kötü bir durum canım. Yani içinde kim bilir ne hayal kırıklığı oluyor ama diğerleri de çocuk yaptıklarının ne olduğunu bilmiyorlar. İlerde böyle birşeyle karşılaşmaktan korkuyorum inan hiç bilemedim ne desem

(1,648 puan) tarafından
Umarım karşılaşmazsınız
0 oy
(1,995 puan) tarafından
ailelerine söyle canım tanıyorsan 

belki anne babaları konuşunca yapmazlar 
(1,648 puan) tarafından
Cocuk bu aile ne dese yapacağını yapar içinde biri benim kuzenim zaten diğer arkadasi olunca ondan yana oluyor o ortada yokken oğlum la oğlum zaten onu sevdiğinden oynamak istiyor uyarıyorum ben konuşuyorum zaten ama olmuyor işte oğlum da çok duygusal
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Anneleriyle konuşsan olur mu acaba Bi senin çocuğu mu sığdıramadılar şımarık çocuklarsa hiç uğraşma derim
(1,648 puan) tarafından
Biri şımarık diğerine o ne derse o
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Dişliyorlar yazmışsın ben ısırıyorlar sandım ilk  aralarına katmaya çalış ne bileyim kek meyve suyu al oğlunla  dağıt  cocuklara sende yanlarında dur oynamalarını sağla bu tarz şeyler yakınlaştırır onları anneleri ile konuş çocuklarını uyarsınlar yapabileceğin bu kadar yinede olmazssa başka arkadaşlar bulmasının ogluna
(1,648 puan) tarafından
Yapıyorum deniyorum top oynuyorum akülü arabamız var ona bindiriyrum ertesi gün yada birkaç dk sonra yine ayni
(2,474 puan) tarafından
Ne diyeyim canim malesef boyle şeyler olabiliyo zamane cocuklari acımasız kızınıda bu sene okulda aralarına almayan cocuklar oldu bende sen onların yanına gitme diğer arkadaşlarınla oyna dedim ikizi de sınıfta olunca cok zorlanmadık allah kolaylık versin
(1,648 puan) tarafından
Evet bazen pespese doğum yapmak ne kadr saçma gelirdi ama böyle durumlarda yanında bi arkadasi şart gerçekten evde de ihtiyaç dışarıda da hem kardeş hem arkadaş oluyor ben şuan hamileyim ama geç kaldım büyünce arkadaş olurlar artık
(2,474 puan) tarafından
Aralarındaki yaş farkından dolayı arkadaş olmaları zor ilgi alanlari farklı olacak biri 5 yaşındayken digeri10 olacak büyük olan bebek oyunları diye düşünür bence ikizlerim 7 yasinda bir kizim daha oldu 5 aylık bebegin oyun yaşı gelince ikizler büyümüş olacak oyun oynayacaklarını sanmıyorum ben oynarım heralde pes peşe  büyütmek cok zor oluyo ama hic yanlız kalmiyolar arkadaş aramiyolar ikisi oynuyorlar galiba en iyi yönü bu
0 oy
tarafından
Nu durumu yaşayan biri olarak ve kardeşleri de  aynı durumu yaşayan biri olarak söylüyorum çocuğunuzu kibar terbiyeli söz dinleyen biri olarak yetiştirin ama aşırıya kaçmayın dişli olsun yeri geldimi hakkını savunsun onlar istemiyorsa muhattap olmasın oymatmiyorlar  diye ağlayınca inanın o çocukların gotleri daha çok kalkıyor ben ne çektim kardeşlerin ne çekti annem bizi hep efendi yetişirdi ama bu devir o devir değil efendi olunca ezilirsin 
(1,648 puan) tarafından
İşte sorunda o oğlum çok duygusal biri benim kuzenim o biraz saf diğeri ne derse ordan gidiyor diğeri çok şımarık gerçekten sürekli vurma kötü söz soyleme peşinde oğlum benim kuzenim olanla oynamak derdi diğer çocuk da var mecbur
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Neden dışlıyolar sordunmu çocuklara
(17,796 puan) tarafından
Canım beni yanlış anlama çözüm yoluna gitmeye çalışıyorm benim oğlanıda annemgilin burdaki çocuklar dışladılar oynatmadılar ben çocuklarla konuştum dedm neden böyle yapıyosunuz okan oyunumuzu bozuyo bize böyle böyle yapıyo dediler okana anlattım öğrettm nasıl oynaması gerektiğini şimdi çok şükür problem kalmadı yani çocuk hepsi konuşarak halledicez olmuyosa kendi oynasın illaki düzelir ya
(1,648 puan) tarafından
Oyle bi durum görmedim daha küçük oldukları için oynadıkları oyun ya kovalamaca ya bisiklete binerler öyle saklambaç top la falan oynuyorlar ama yanlarında büyükler oluyor hep bugün mesela 5 dk çıktık hemn oyun oynarken bırakıp eve girdiler biz evde oynuycaz die oğlum kaldı tek niye gittiler diye ağladı
(17,796 puan) tarafından
:( ya kıyamam ya benim oğlan çok oyunbozdu etti bebelere takıldı ondan oldu ama seninki yapmıyosa sorun diğer çocuklarda park filan varsa oraya götür ordaki çocuklarla kaynaşsın anasınıfına gittimi
(1,648 puan) tarafından
Kreşe gitti önünüzdeki sene tekrar gitcek ins hamileyim gündüz dışarı çıkamıyorum güneş çarpıyor oğlumu da pek çıkaramıyorum başlarında durabilsem oyun kurabilsem sorun olmaz belki ama duramıyorum malesef zaten çıkardığım saatlerde de uzun süre ayak da kalamıyorum eşim top du saklambacti oynatıyor oda vardiyalı sürekli ilgilenemiyor bilmiyorum işte ya bi çözüm bulmam lazım
(17,796 puan) tarafından
En doğru çözüm kreş olucak o zaman canım ben okanı anasınıfyla toparladım tek büyüdüğü için konsantre olamadı paylaşma yoktu anlaşma sağlamıyodu okulda toparladı şükür ortanca oğlum ise çok güzel oyun kurar çok güzel oyunlar oynar abisiylede güzel oynuyolar bakalım bebeğim büyüsün sürekli çıkarırım ben  şimdilik bol bol parka gidiyoruz
0 oy
tarafından
5 yaşındaymış krese falanmı göndersen canım daha etkili olur belki
(1,648 puan) tarafından
Gidiyor zaten ama kapandı okulu Eylül de aslında sporla ilgili biseylere gönderiryim dedim onun yaşı olan yerler uzak bende hamileyim zaten zor geçiyor ama seneye yaza nasipse mutlaka biyerlere gondericem
tarafından
Canım benim en iyisi olur çünkü bu yasta psikolojisi etkilenirse ergenlikte ve sonrasında daha çok etkilenir yavrum benim sessiz sakin Bi çocuk demekki diğer çocuklarda daha baskın oluyor
(1,648 puan) tarafından
Evet aslında evde sessiz sakin değil cok konuşur disarda da oyle konusmak ister mesela ben mi sebep oldum diyorum böyle olmasına bazen tek çocuk evde bi beni gördü ne biliyim işte
tarafından
Yüklenme kendine daha çok küçük gelişir belki o çevre ona göre değil zamanla oda gelisecektir üzülme
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Bnde bu durumdan cok korkuyorum ins basima gelmez bnce sen oglunla oyunlar oynamalisin ve o cocuklar gorup bizde oynayalim filan dediginde onlarla oynayip alistrmalisin oyun oyna oglunla top oyna saklambac eglendiginiz herseyi oyna onlara ihtiyac duymasn
(1,648 puan) tarafından
Hamileyim uzun süre ayak da kalamıyorum zor geçiyor biraz eşim oynatıyor bazen oda vardiyalı sürekli ilgilenemiyor kendimj toplayınca bi çözüm bulmam lazım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 538 göst.
11 Haziran 2023 Aile kategorisinde BebegimiBeklerken07 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 142 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Kbranur (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 176 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,870 kullanıcı

...