0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebeğim 48 günlük. Gece sadece 1 kez uyanıyor. saat 10da yatıyor ve sabaha karşı emmek istiyor. Böyle değildi 3-4 saatte uyanırdı emmek için. O yüzden ben kaldırmıyorum. Uyandırmalı mıyım acaba? 5 saati buluyor uyanması. Doktor kontrolümiz temmuz 16da

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tabi canım gece 3 saatte bir mutlaka etmesi lazım acıkır o
(1,097 puan) tarafından
Acıkınca uyanıyodu. Neden böyle olmaya başladı onu da anlamadım. Bir kere uyandırmayı denedim doğru düzgün emmedi. Acaba acıkmıyorda mı uyanmıyor diye düşünmüyor değilim
tarafından
Bebekler büyüdükçe uyanma aralikları değişebiliyor yeni uyanma düzenine alışık olmadığı için derin uykusunda uyandirinca memeyi reddedebilir oda çok sıcaksa mayismis olabilir yani Bi çok sebebi olabilir canım ama sen uyandır ver bence
(1,097 puan) tarafından
Uyandırınca istemiyor ki. Bir iki yudum geri uyku hali hemen. Serin aslında oda. Neden böyle oluyor anlamadım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben o aylarda alarm kurup 2 saatte bir kaldırıyordum
(1,097 puan) tarafından
Bencede çok küçük. Ama bilemedim kalkıncada çok emmiyor yani sadece uyumak için emiyor
tarafından
O kadar zaten en fazla 2-3 dakika emer
(1,097 puan) tarafından
Ama normalde 10 dk emiyor. 2-3 dk çok kısa değil mi
tarafından
Ama gece canım anca uyku haliyle o kadar emer
(1,097 puan) tarafından
Abisi 3 buçuk yaşında. Unutmuşum herşeyi :D
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence uyandirmana gerek yok bu haftalarda 5 saat aç kalması bebek için sorun olmaz diye biliyorum sen yine de kontrolde doktoruna sorarsin 
(5,108 puan) tarafından
Bildiğim takip ettiğim bir doktor da böyle söylüyor canım. Şimdi ablamın kızı 2 aylık 5 saat uyudugu zaman hiç kaldırmaz. Çünkü kilosunda da sıkıntı yoksa kaldırmaya gerek yok bence. Benim oğlum o kadar uyusa bende kaldırmam alarm kurmak ya da 2 3 saate bir emzirmek ilk zamanlar için geçerli
(1,097 puan) tarafından
Demekki  doyuyorda istemiyor. Bu zamana kadar çok hızlı kilo aldı ve güzel aldı. 2550 doğdu 40 günlükken 4 kiloydu. Doktor 3500 bekliyodum demişti.
(5,108 puan) tarafından
MaşaAllah canım benim oğlum 38 günlük birkaç gündür geceleri daha sık uyanmaya başladı ben uzun aralıklı uyumasını dört gözle bekliyorum :) kilosu da iyise bence hiç uyandırma zaten bebekler uyuyarak da büyüyor. Aç veya gazı olsaydı huzursuzluk olurdu uyumazdı
(1,097 puan) tarafından
Aralıklar uzayınca gelişimi yavaşlar mı acaba diye korktum bende ama dediğin gibi aç olsa gazı olsa uyumaz kalkardı
(5,108 puan) tarafından
Yavaşlamaz Allah'ın izniyle sıkıntı yapma inşaallah
0 oy
(364 puan) tarafından
Ben ilk 3 ay 2 3 saatte bir alarm kurup kalktım emzirdim yoksa şekeri düşer aç kalır senin kalkıp emzirmen gerekir o yüzden kalkmalisn
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Canm 2 saatte 1 emzirmen lazm daha çok küçük ben alarm kurardım kan şekerleri düşüyo o yüzden kalkamiyo bebis sen uyandir
(1,097 puan) tarafından
Dün uyandırmadım saate baktım. 10-10 buçukta uyudu 3 buçukta kalktı tam 5 saat

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
20 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde 0852 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
6 Mart 2022 Aile kategorisinde Asikar (599 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı