0 oy
631 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından
İçinizden biriyim sadece anlatmak istedim 

4 yılık evliyim bı çocuğum var digeride doğacak allhain izniyle ilk evlwndimiz sıralar eşim şehir dışına giti çalışmaya meğerse bende hamileymiş im dusuk yaptım evde tek başıma heryer kan oldun kackere bayıldığımi hatırlamıyorum kimseye söyleyemedim hiç kimse bilmiyor ne eşim ne ailesi ne ailem sebebide eşimin ailesi çok baskı yapiyordu çocuk yapın diye bana sen bile bile hamile kalmak istemiyorsun diyorlardı düşük yaptimi söyleseydim bile bile düşürdün sen derlerdi ozmnanki cahillik işte şimdi olsa hepsine hadlerini bildirdim 

Neden düşük yaptım nasıl oldu hala bilmiyorum belki de iyi bı anne olamadım dan ağır işler yapiyoduk çünkü bnm yüzümden düştü belkide hala arada gelir aklıma yaşasa çok farklı olurdu belki 

Şuan çocuklarında iyi bı anne deyilm belkide bilmiyorum 

Bunu kimse bilmiyor ama beni boğmaya başlamıştı birilerine anlatıp rahatlamk istedim özür dilerim vaktinizi caldiysam 

17 Cevaplar

0 oy
(162 puan) tarafından
Düşük yaptın ve kimse bilmiyo keşke o zamn söyleseydin şimdi soyelemye kalksan enler olur neler
(0 puan) tarafından
Soyleyememki zaten nasıl dicem mezara kadar bnmle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ailesini anladimda eşine ne den söylemedin
(0 puan) tarafından
Korktum eşim dolduruslarina çok çabuk geliyordu ozamnlar
tarafından
Üzüldüm canım
(0 puan) tarafından
:// :/
0 oy
tarafından
Bende geçen sene kürtaj oldum hiç iş yapmadım yattım tehlikem olmamasına rağmen yine de bebeğin kalbi durdu bence kendini suçlama 
tarafından
Bugün 12 hafta 5 günlük oldum çok şükür
(2,692 puan) tarafından
Maşaallah, Rabbim sağlıkla kavuştursun sizi :) kaç yıllık evlisin sen?
tarafından
Aminn 5 yıllık evliyim
(2,692 puan) tarafından
Maşaallah, çok sevindim adına. Hayırla alırsın kucağına inşaallah
tarafından
Aminnn Allah razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Yiyecek ekmeği yokmuş demek ki böyle olması hayirliymis kendini üzme seninle ilgisi yok ki. Ayrıca böyle ince dusunceli olduğun için eminim çok iyi bir annesindir.
(0 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel dusuncen için
0 oy
(5,272 puan) tarafından
İyi bir anne olamamakla ne alakasivar bazi gebelikler saglikdiz oldugu icin kendiliginden duser
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hayat inişli çıkışlı canım, yiyecek ekmeği yokmuş dünyada rabbim yanına almış senle alakası yok hayattakilere ömür versin inşallah 
(0 puan) tarafından
Aminn cnm cümlemize inşallah
0 oy
tarafından
Eşinden saklamayı nasıl başardın kız. Ben asla birşeyleri saklayamam. Sesimden anlar bakisimdan anlar 

Daha olan olmuş canım o bebeğin nasibi yokmuş kendini suçlama üzerinden zaman geçmiş artık kimseye anlatmak zorunda değilsin boşver kafana takip üzülme 
(0 puan) tarafından
Şehir dışındaydı ozmn korktum söylemeye ailesinin doldurusuna çabuk geliyordu
tarafından
Kıyamam valla zor bı yük almışsın üstüne. Ama gelmiş geçmiş artık unutmaya çalış
(0 puan) tarafından
Unutmuştum aslında ama arada geliyor aklıma :/
Teşekkür ederim
0 oy
(14,141 puan) tarafından
Ee canim hamileyken hiç yaninda gelmedi mi eşin. Doktor soruyorya düşük kürtaj var mi daha önce diye. Sen yok mu dedin doktora. 
(0 puan) tarafından
Korktum eşimin ailesinden nasıl tepki verecekleri den ondan bı sene sonra oğluma hamile kaldım ona bile bu zaman kadar neden bekeldin bile bile korundu dediler bana
(830 puan) tarafından
Kim ne derse desin onlar kim ya asla kocamdan böyle bişey gizleyemem korkukur valla böyle sır gizleyen insanlardan
(14,141 puan) tarafından
Korunmak ayip bişey mi. Başkalarinin tepkisi bu kadar umrunda olmasin. Rahminde sorun kalabilirdi sen kan kaybindan ölebilirdin bile. Gerçekten saçma bir iş yapmişsin kusura bakma. Bebek yapmakta korunmakta kocanla senin bileceğin bir iş. Kimseye laf düşmez.
(0 puan) tarafından
Korkulur derken bn bile istiyemi düşürdüm
Bana öyle muamele yapicaklardi hamile kalmiyorsun sende sorun var diye baskı yapiyorlardi zaten
(830 puan) tarafından
Konu düşük yapmak değil konu senin bunu kimseye söylememen cokkk saçma bir bahane bana göre kocan seni tanımıyor mu??? Yani yorumsuz ne desem bilemedim
Birde İstediklerini desinler üstüne ben düşük yapsam ki Allah korusun hamileyim şuan doktora gider öğrenip doktora durumu anlatrdm stres baskıdan böyle bişey olabilir mi diye ki oluyor. Esimede anlatırdım sonuçta ölüm yok ucunda kocan ne düşünecek.
 Kocamdan asla en Ufak bir şeyi gizleyen biri değilim bana baya değişik geldi
0 oy
(888 puan) tarafından
Bunu artık icinde bi sır olarak sakla soyleyecen de ne olacakki geçmişi düşünme artık olmuş bitmiş. İyi bi anne olmadığını falan da sil kafandan bi düşük yaptın diye bu seni kötü anne yapmaz bu güne bak mutlu olmaya çalış asla geriye bakma.
(0 puan) tarafından
Söyleyemem zaten mezara kadar benimle ama hiç kimseye anlatmak yoruyodu beni
0 oy
(6,396 puan) tarafından
Peki o düşen bebege hamile oldugundan haberi yok muydu kimsenin? Yani kimse demedi mi sen hamileydin hani bebek diye 
(2,477 puan) tarafından
Kimse hamile olduğunu bilmiyormuş
(0 puan) tarafından
Bilmiyordu cnm yeniydi büyük ihtimal bn bile düşükle öğrendim
0 oy
tarafından
Ben ilk hamile kaldığımda doktorum bana düşük olabilir bunun için kendini sakın sucluma eğer çocukta bı rahatsızlık bı sorun varsa kendi kendine düşüyor bu seninle alakalı değil cocuk ile alakalı demişti . Kendini suclama lütfen 
(0 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(996 puan) tarafından
Çok garip geldi gerçekten ben hamile olduğumu öğrenir öğrenemez önce anneme  sonra yakın arkadaşıma ve gorumceme sonra da sürpriz yaparak eşime söyledim sabah öğrendim eşime akşam söyledim akşama kadar eşimle hiç telefonda konuşmadım bile ağzımdan kaçırırım diye nasıl hiç kimsenin haberi yok 
(0 puan) tarafından
Ben bile bilmiyordum ki düşükle öğrendim
0 oy
(802 puan) tarafından
Kiz kendini suclama annem kardesim dussun diye damlardan falan ziplamis atlamis buda kiz olur 2 kizim oldu diye ona ragmen dogdu. Bize hamileykende is yapmadigini dusunmuyorum koyde is bitmez cunku 
(0 puan) tarafından
Nebilim ister istemez düşünüyorum nasıl bişey olcakti kime benziycekti diye
(802 puan) tarafından
Tabi zor canım sen cennete gidene kadar seni cennetin kapisinda bekleyecek bebegin oyle duymustum
0 oy
(261 puan) tarafından
Esine mutlaka demelisin
(0 puan) tarafından
Nasıl soylicem aradan 4 yıl geçti nerdeyse ve yakında dogumum var ya herşey daha kötüye giderse diye korkuyorum ya beni anlamasa
0 oy
(7,339 puan) tarafından
Ah canim ya allahtan seni zehirlememis ömrü yokmus kendini sućlama cennette meleğin olmus 
(0 puan) tarafından
Evet inşallah orda beraber olucaz onunla
0 oy
(913 puan) tarafından
Kuzum kendini suçlu hissediyorsun sanirim bence gereksiz o an sen o sıkıntılar içinde saklamayı uygun bulduysan demekki sıkıntı olacaktı belki bedenen sıkıntı yaşarken bide onlarla uğraşacaktın. Neden kötü anne olasin duracak cocuk herturlu durur hiç öyle düşünme 
0 oy
(710 puan) tarafından
İnsan göz göre göre evladına kıyar mi bu nasıl düşünce bilerek düşürdüğünü iddia edebilecek kadar bu tür düşüncedeki insanlara sinir oluyorum . Keşke baştan soyleseydin eşine belki sana hiç yuklwnmeyeceksti herşey bambaşka da olabilirdi. Gördüğün ağır işlerin yüzünden düştü evladın belkide daha az iş gorurdun. Bu vesileyle de . Şmdi kaç çocuğun var bilmiyorum ama bu saatten sonra da söylenmez zaten insanın içini yer durur bacım 

İlgili bir soru bulunamadı

385,944 soru

11,538,043 cevap

35,209 kullanıcı

...