+1 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Dünkü postumda kimseye cevap veremedim. Kusura bakmayın kızlar. Hazırlanıp hastaneye gittik. Malesef kii acildeki bakan kişi bilgim yok dedi diş hakkında. Eliyle iyice baktı sallanmiyor kökü dedi. Birşey yerken kirilir mi acaba bir kırıldı ya o yüzden korkuyorum dedim . Diş hekimine götürün ben burda sadece kafa travması olup olmamasına bakabilirim sadece ama bir gariplik yok dedi. Kusma oldu mu sersemlik oldu mu gibi sorular sordu bizde yok dedik. Kafasını vurmadı dedik. Ve diş hekimine gidemedik. Eşim işe gitti sabah. Yine sonradan gideyim mi diş hekimine? Resim çektim en net olanı aticam sizlere. 

Süt dişleri dökülene kadar bu şekilde kırık kalıcak çok üzgünüm ama bunada şükür diyorumm. Giderken çok üzgündum keyifsizdim. Ama hastaneye gitmem iyi oldu aslında orda ne bebekler vardı hasta olan kolu kirilan alçıda olan. Bir bebek yataktan düşmüş kafası ve göğüs kafesi komidine çarpmış ve şişmiş. Kadın korkarak duruyordu onu teselli ettim. Allah'ın izniyle birşey olmaz kusması da olmamış gayet iyi görünüyor oğlun dedim. Kendi kızımın derdini unuttum. Kızıma baktığımda yerde kosturuyordu. Allah'ım beterinden korusun herkesii . Bunada şükür :angel:

Gitti foto 

11 Cevaplar

0 oy
(3,860 puan) tarafından
tabi ki git dis hekimine canim . dolgu bile yapilabilir gerekirse . 
tarafından
Dolgu oluyor mu canım ? Bilgim yok malesef . Ağrı oluyor mu yaptirirken ?
(3,860 puan) tarafından
yok canim olmaz  agri  ama belki diş dr u  dolguya gerek yok der . ben sosyal medyada cok goruyorum ufacik cocuklara dolgu yapiyorlar .
tarafından
Sağol canım bilmiyordum. Diğer postlarda da yazmışlar şimdi gördüm dün okuyamadım. Aklım başımda değildi pek.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence git       
tarafından
Tamam canım . Randevusuz bakiyorlar mı?
tarafından
Dış hastanesinin aciline git
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim. Bugün eşim geç gelicek yarın gideriz inşallah ❤️❤️
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Benim tatlı zurafamin da böyle hatta daha 9,10 aylıktı barda zorla aldı benden camdi ağzına vurdu hafif kanadı ağzı dudağı snadim meğer şişmiş sağ üst dışı boyke suanda 24 aylık olacak ve sürekli beni ısırıyor ama ağrıdan değil buy etmis
tarafından
Sizede geçmiş olsun canım . Dolgu yapılıyormuş sanırım. Acil bölümüne gideceğim yarın baksınlar bi.
(2,062 puan) tarafından
Yok yapmıyor sor ama sen yinede git.
Dr dedi çürük olsa dahi 2 ,3 yaşından önce bu miniklere bişey yapamıyoruz hayatı değilse .
tarafından
Öyle mi? Bilmiyorum canım yarın gidicem inşallah. Eşim geç gelicek işten bugün . O yüzden yarın gideriz inşallah. Dün gittik gece 1 de anca geldik. Kızım perisan oldu orda uykusuzluktan.
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Bence git canim bizim dışım bile kırıldığında yemekte zorlaniriz soğuk sıcak şeyler yerken ağzımıza bi tuhaf olur geçmişler olsunn
tarafından
Teşekkür ederim canimm. Bende bunu düşünerek gittim hastaneye annemde geldi. Ağrı yapar dedim annemde yok kızım süt dişi olduğu için öyle ağrı yapmaz dedi. Benimde kafam karıştı bilgim olmadığı için ://
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benim kardeşimin de kırılmıştı böyle 18 yaşında dolgu yaptılar estetik ama o dişleri dökülcegi için yapmazlar büyük ihtimal 
tarafından
Evet 7 yaşında dökülüyor benim bildiğim. Eger ki yaparlarsa yaptırırım. 7 yaşına kadar kırık dişle zor olur kızım için diye düşünüyorum.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım geçen sene benim kızımda düştü ve on iki dişi biraz geri gitti. Biz hemen ertesi gün diş hekimine götürdük ve sorun olmayacağı ileride zaten dokulecegini sonraki dişlerinin bu şekilde ***** gelmeyeceğini tek tek anlattı. Sonra dediki 1 hafta bekleyelim eğer olurda dişleri sallanmaya devam ederse çekeriz. Etmezse yerine oturmuştur dedi. Öyle de oldu kızımın dişleri yerine oturdu geri. Söyle de birşey var sizinki sadece ucundan kırık. Bizimkininki gibi geri doğru da kaymamis. O yüzden sorun olmaz. Doktorunda zaten yapabileceği birşey olmaz bunun icin
tarafından
Süt dişleri 7 yaşında dökülüyor ozamana kadar dişte hassasiyet olur mu acaba ? Sıcak soğuk etki eder mi bilmiyorum. O yüzden tedirginim.
(6,047 puan) tarafından
Hayır hiç etmiyor. Bir seneden fazla oldu bizim olay kızım 6 yaşına girecek ve şimdiye kadar hiç rahatsız olduğunu söylemedi. Dediğim gibi kaldı ki bizim dişler arkaya gitti sizinkinin ucundan az kırılmış. Hiç sorun yapmayın. Boşuna dişçiye de.goturmeyin
tarafından
Gerek yok mu yani hastaneye ? Sizlerin deneyimlerine güveniyorum canım.
(6,047 puan) tarafından
Hayır canım gerek yok. Çünkü kızınızın dışı sallanmiyor. Kökleri zarar görmemiş.
tarafından
Şükürler olsun sağol canım ❤️❤️
0 oy
(1,166 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun benşm kızımınki de aynı şekilde kırık. Süt dişi olduğu için bir şey yapmıyorlar . Kalıcı diş olsaydı dolgu yapılıyor . Kırılmaya devam etmedi muhtemelen acımadı da kırıldığın da çünkü hiç huysuzluğu olmamıştı kızımın. Sallanmıyorsa kökünde sıkıntı yoktur. Film çekerek detaylı bakılır o da bebek olduğu için pek tercih etmezler zorunlu bi durum olmadıkça 
tarafından
Sizlerin deneyiminize güveniyorum canım. Goturmeme gerek yok yani sorun olmaz diyorsun?
(1,166 puan) tarafından
Biz de bi sıkıntı olmadı ama isterseniz diş acile gösterin bi baksın dr ya da çocuk diş dr u ayrı oluyor bi rica edip fikir sorarsınız . Erkene Randevu bulmak biraz zor oluyor 15 günde anca geliyor sıra.
tarafından
Evet canım malesef . O yüzden bende acile gitmeyi dusunuyordum.
0 oy
(2,829 puan) tarafından
Geçmiş olsun fundacım❣️ neyse ki süt dişleri onlar düşecek yerine inci gibileri gelsin☺️ benim erkek kardeşim de parke üstüne düşmüştü 7 yaşında falandı yani ön aynı dişi kırıldı yarım kaldı şimdi 22 yaşında. ☺️ Ha gitse yapıştırma falan oluyormuş yarım dişe ama rahatsız olmadı demek ki☺️ üzülme yani❣️
tarafından
Teşekkür ederim canimm bnm ❤️❤️ kardesinede çok çok geçmiş olsun. Rahatsız olmayıp halen kırık dişle mi devam ediyor :)
(2,829 puan) tarafından
Yok ya yaptırmadı kaç kez söyledik ama demek ki daha rahatsız olma aşamasına gelmemiş bizimki :))
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Kırılan parçayla vakit kaybetmeden Bi diş hekimine gitseydiniz yapıştırırlardı 
tarafından
Şimdi gitsek olur mu ki
0 oy
tarafından
Oyyy çok tatlı canım kaldır fotoyu rabbim nazarlardan korusun geçmiş olsun rabbim bidaha yaşatmasın 
tarafından
Aminn sağol canım benim cümlemize ❤️❤️
0 oy
tarafından
Birşey olmaz o diş dökülür yenisi gelir 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 496 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mheser22 (287 puan) tarafından soruldu