0 oy
1,577 göst.
Diğer kategorisinde (830 puan) tarafından

Kızlar yatak odasında namaz kılınır mı???

Evimde holde ve çocuk odasında müsait yer var en olmadı salon var yani her geldiğinde odan müsaitmi diye soruyor bende artık pes dedim ya 

Ben onlara gidince çocuk odasına geçiyorum orada kılıyorum çocuklarıyla oğlum odasına gidicek hayır oğlum orası bizim değil giremeyiz dediğimde oğlum girmiyor bu kadın neden benim odamda ısrarla namaz kılıyor anlayamıyorum ya gerçekten sinirim bozuldu artık bir tek o benim odama giriyor az önce gittiler mutfakta isim vardı gelmiş bana odan müsait mi diye sordu hangi oda dedim senin oda dedi evet dedim böyle istemeye misafir diye yanii ben her geldiğinde odayı kitlesm anlar mı ya gerçekten sinirim bozuldu ben kimsenin yatak odasınn önüne bile gitmem müsait değildir belki rahatsız olur diye amaç ne birde namaz kılan biri değil bize geldiğinde böyle odaya girme cabası beni vesveseye itiyor.

Eşime çattım oda sende onunkine girersn diyor saçmalığa bak

Benim kız kardeşlerim bişey lazım olunca git sen getir derler girmezler annemde asla girmez kaynanamda bu kadın beni sinir ediyor 

67 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ee sende oda müsait değil de bu kadar basit. Sonuçta soruyor müsait mi diye
-Reklam-
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Habersiz girmiyormuş ki. Müsait ki diye soruyormuş. Sende orası müsait değil şu oda müsait deyip namaz kılması için başka bi yer göster. Bu kadar büyütecek bişey yok bence. Müsait değil diye diye geri cevireceksin. O da zamaa anlar. Anlamazsa da kendisi bilir sen müsait değil demeye devam edersin. 
(830 puan) tarafından
Bir kaç kez söyledim cnm söylemesm tamam dicem ben holde kılıyorum yada çocuk odasında yok ben odada kilayim dedi niye dedim hemen biter zaten diyor ne alakaysa
(3,052 puan) tarafından
Sen direk orası müsait degil de canım. Kendi resimlerinizi koy ****** karakterli süs eşyaları koy. Orda çok eşya süsler falan hepsini kapatmak zor olur orda namaz olmaz de.
(830 puan) tarafından
Deniycem cnm bakayım yinede girecek mi
0 oy
(606 puan) tarafından
Kendi yatak odan olmadıktan sonra başka birinin yatak odasında namaz olmuyormuş ve orası mahremi insanın ben eşimle tartıştım benim babam yatak odamı almıs olmasına rağmen önünden dahi geçmez annem erkek kardeşlerim hayatta girmedi odama ama onunkiler gelmişti bi bakıyordum kayınbabam odamdan çıkıyo bi bakıyodum kaynım (42 yaşında )odadaki kumbarayı falan yokluyo kaynanamı demiyim zaten yatağın üzerine çıkıyordu neymiş bebek ağlarmıs ev zaten bi lokma hapşırsa duyulur 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Oda müsait değil de birkaç kere anlasın
0 oy
(228 puan) tarafından
Canım yanlış anlama da. Neden mudit değil demiyorsun direk de müsait değil bitti gitti niye morelinj bozasin ki 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Düzenini merak ediyor olabilir benimki de giriyor hiç izin bile almadan eşarbını düzeltiyor iğnelerin kullanıyor bence amaç düzene bakmak sonra kopya çekecek herhalde :)
0 oy
(91 puan) tarafından
Bende odama girilmesinden hoşlanmam ama odan müsait mi diye sormuş o anda hayır değil demelisiniz ki bi daha soramasın
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Canım bu kadar gerilecegine yatak odası müsait değil çocuk odasına geçebilirsin de bilmiyorum ama ısrarla odana girmek istemesi benimde aklıma kötü şeyler getirdi
0 oy
tarafından
Kitle yada açıkça söyle odam müsait değil ayy benimde sevmediğim sey gecenlerde eşimin yengesi bir baktım yatak odamda eşarbını düzeltiyor ayna karşısında 
0 oy
(261 puan) tarafından
Bende takilmam hic nerede rahat hissediyorsa orada kilsin. Odam topluysa hic bi sknti yok. Benim eve gelenlerde bilir sandikta fln namazlik oldugunu kendileri cikarip kilarlar namazlarini. Mahrem fln diyosunuz biraz abarti buluyorum. Ona bakarsan tüm ev mahrem ozaman. Sonucta her odada özel seyler yasayabilirsin. Kim bilir belki gittigin evin koltugunda neler yasandi. Ha kisisel olarak hassas noktansa rahatsiz oluyorsan ozaman müsaitmi diye sordugunda müsait degil demelisin.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Belki cocuk odasinda kildignda c9xuklar gelir dikkati dagilir dye sakin yerde kilmak istiyordur.
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Bizim gelin geldi aklıma :D odasına orası benm namahremim kimse giremez deyip kitlerdi hep. Sen o geldiğinde klitle sorduğunda da çock odasnda kıl şmdilk orası kilitli de bşka açklma ypma anlar herlde

0 oy
(1,662 puan) tarafından
Normalde kilmayip sizde kılması tuhaf o çıkınca odanı kontrol et 
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Musait degil de çocuk odasina sereyim namazligi de anlar herhalde 
0 oy
tarafından
başkasının yatak odasına girince, karı koca onlar o odada hayal edilirmiş diye gunah. 
0 oy
(345 puan) tarafından
Ya bu konuda benimde yengem bebek uyutmak icin hep odama girmeye calisir 2 oda var bos orada uyut derim yok senin yatakta uyutiim der odam musait degil derim ben yabancimiyim der bende ona gicik olurum neden bu israr dye kendi kendime napar eder yok desemde girer odama kilitlerim anahtar ister o derece ben kimsenin odasina giremm valla bu insanlar neden boyle anlamis degilim
0 oy
tarafından
Başını okudum . Benim bildiğim yanlış biliyor da olabilirim ama yatak odasında zor durum olmadığı sürece bence namaz kılınmaz çünkü orası başka bir kisinin özel alanı yani günah diye düşünüyorum 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Yatacak yer olmadığı için yatılı misafirliğe gelen kaynımla eltimi kendi yatak odamda yatırdım. Bilmiyorum bana art niyet varmış gibi gelmedi sen bu kadar rahatsız oluyorsan orası müsait değil şuraya seriyim seccadeyi de. Büyütecek ne var ?
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Yatak odamı kilitlerdim. Ki artık gelen olunca kilitliyorum ben 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Kapıyı kilitle diğer odalarda  kılabilirsin de sert  çıkış  teftişe  geliyor  ya da  karıştırmaya 
(830 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum kitliycm artık

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 262 göst.
10 Ekim 2023 Aile kategorisinde 20188 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 742 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Pimpirik anne (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 269 göst.
11 Mart 2023 Aile kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu