0 oy
387 göst.
Aile kategorisinde (961 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Konu o kadar uzun ki nereden başlayıp anlatsam bilemiyorum. Eşimle birbirimizi severdik, arkamda dururdu. Altlı üstlü oturuyoruz annesigille annesigil sadece yazları gelir 2 ay kalıp gider. Onlarlada aramız iyidi ama herşeyi bozdular. Sürekli laf sokmaları, görümcemin o kadar iyiliğime karşı gidip dışarıda ki 2 kat yabancılara beni kötülemesi. 2 yıllık evliliğimde ben de birşeyler o ladar doldu ki. En son geçen pazar annem aradı bebeğimin birini anneme bırakmıştım işim var diye işiniz varsa biz getirelim hem de diğerini görelim evdeyseniz dedi eşimde bahçeyle uğraşıyordu söyledim e ben gidicem zaten ne gerek var geliyorlar simdi eşimde işi gereği şehirden ayrılacaktı o yüzden öyle diyor. Sonra annemi aradım işi var o ugrayıp alır dedim annemde diğerini de getirsenizde bi yarımsaat görsem dedi söyledim eşime bi ton laf anneside bahcede dedim yarımsaat gelicekti insanlar onun işi varsa var dedim ikisi birden üstüme yürüyüp olayı farklı boyuta cekti ben sinirlenip yieve çıktım pesimden geldiler eşim tartısma sırasında zaten aklımda birisi var ona gidicem dedim o dönüm noktam oldu. Annesidde çok kızdı bu lafa. Birgün sonra da bana sorulmadan dayısıgili kabul etti annesi de komsuları kabul etti esimde birgün sonra sabah yolcu gidicek bir sürü işim var iki bebek bi de. Dedim bak sen bi dayıngile müsait değiliz diyemedin ben annemgili geri çevirdim. Bana sorulmadan eve misafir kabul ediliyo dedim. Tamam benim evime çıkmadılar ama annesinin evinde durmak zorundaydım cocuk görmeye gelince ne yapıyım? Aksam oldu kız kardesi ve nişanlısı gizlice nikah kıymıslar dedim herkesin herseyi gizli bizim herseyimiz duyuluyor annesine gidip patlamış benim dediğimi söyleyip ikisi geldiler yukarıya esimin demediği laf kalmadı annesinin yanında gerizekalı, ********, adi, kadı. Ailemin durumuda kötü değil o kadar ama hep maddiyattan vuruyor bosansan napcan, neyine güveniyorsun bende veririk cocukların velaytini bi daha evlenerim dedim. 2 yıldırda kafamı kaldırıp bakmam çevreye, eşimle gidip gelirim her e yere. Ben buna güvenmem bu kaçar gider aklında birisi var bunun. Üstüme yürüyüor vurmaya kalkıyor annesi tutuyor hep. Hamileliğim riskliydi bazen annemgil bizde kaldılar o zaman babamın gelip ayagını uzatmasını bile laf etti. Oysa benim tek şikayetim herşeyi annene sorma bu evin kadını benim yukarısı benim evim benim sözüm geçerli diyordum bu sebepten konu uzadıkça uzadı. Pazartesiden beri düşünceler içindeyim salı eşimi yolcu ettim annesi küstü iki cocukla tek basıma yukarda kaldım hiç çıkıp bakmadı neden annene herşeyi soruyorsun dememe bozulmus o da. Sonra durduk yere bi an da iyi oldu. Eşim kavga sırasında sunun suratını göresim yok demişti o sebeple görüntülü aramalarında göstermedim yüzümü hiç. Annesine de deniş göstermiyor yüzünü diye. O gündn beri uzagıme eşime ciddi ciddi ayrılıgı düşünüyorum dedim çarşamba gecesi baktı ciddiyim korktu özürler diledi, mesajlar atıyor. İsmini rehberimde kendi adı olarak değiştirdim annesi hemen farkett yapma etme diyor. Onun da siniri var psikiyatriste gitsin diyor. Ama içimden gelmiyor artık ben o hakaretleri edicek kadar kötü bi eş olmadım. Ailesine kötü gelin olmadım. El üstünde tuttum hepsini. Aksine hep onlar aldıgıma ettiğim laf ettiler hiçbirşey istemediğim halde ufacıks eyde cpk sey istiyor oldu. Görümceme yapmadıgım iyilik kalmadı ondan duymadıgım laf kalmadı. Beni hep aldatmakla, kadınla tehdit eden adama artık kağıt üstünde karınım gidebilirsinz fotograf bile atsan artık içimde birşey olmaz dedim ben kimseye gitmem karımdan baskasını istemem hep sinirlendirmek için söyledim demeler basladı. Benim içimde bitti ama birşeyler. O kadar çok olay var ki anlatabilsem bu bile uzun oldu. Sizce bunlar ayrılmak için nir sebep mi? 

12 Cevaplar

+1 oy
(2,501 puan) tarafından
Ayrilman sana ve çocuklara çok iyi bir mukafat olacak 
(961 puan) tarafından
Her ihtimali düşünüyorum bebeklerim çok küçük nasıl olur nasıl yaparım günlerdir düşünüyorum
(2,501 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum ama sen bırakmasan zaten o adam annesinin sözüne bakarak yada dergi gibi aklındaki kişiyi bularak gidecektir yine oratada sen ve çocukların kalacaksın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ailen arkandaysa durma ama çocuklarında onlara bırakma annen bakar sen çalışırsın destek olursun eve
(961 puan) tarafından
Eşim bebeklere çok düşkün olay çıkartır diye korkuyorum biraz
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım Allah sabır ve kolaylık versin zor bir durum gerçekten yıpratır insanı bu muhabbetler. Eşin kabul ediyorsa bir destek alsın. Etmiyorsa da hadi eyvallah de bir ömür cidden böyle çekilmez. Hadi aile sorunları bir şekilde idare edilir sabredilir zamana bırakılırsa. Muhabbete başka kadın vs dail oluyorsa sıkıntı.nhic sağlıklı değil yani
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bence ayrılık sebebi değil, oturup konuşulabilir belki destek alınabilir. Sinirle değil sakince kendi hissettiklerini anlatarak, onu anlamaya çalışarak evlatların için deneyebilirsin. Senin sinirle çocukları bırakır evlenirim demişsin belki o da sinirle aklımda biri var ona gideceğim dedi. Annesinin dahil olması büyük problem ama bunu sen söylersen annesini korumasi iç güdüsü ile yaklaşıyor. İmkan varsa bir ilişki terapistine gidin zaten o söyler annesinin dışarda kalması gerektiğini 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bence sebep gayette yeterli. Hadi ailesiyle ilgili olanlar zamanla aşılır. Ama ikinci kadın muhhabbeti en nefret ettiğim şeydir. İster şaka olsun ister kızdırmak için olsun ne olursa olsun ikinci kadın muhabbetini diline dolaması çok çok iğrenç ve yanlış. Ama ayrılsan da çocuklarını onlara bırakma canım. Zaten nafaka ödemek zorunda. Cocuklara annen bakar sende çalışır eve katkı sağlarsın gül gibi geçinip gidersin. 
0 oy
tarafından
Kesinlikle sen haklısın ayrılmak için sebep ama çocukların için dur istersen onlada herseyini ayır ben de evden gitmeyi düşünüyordum çocuğum için duruyorum Bu evde olduğum sürece yemeğimi yatağını ayırdım gerekmedikce hiç muhattap olmuyorum annesine muhattap olmuyorum anneme çok büyük haksızlık yaptığı için yoksa bana yaptıklarını görmezden geliyorum seninkide bundan farkı yok annenin ne zararı olacakta gelmesin diyor bunlarda annemin ailemin gelmesini istemiyor en çok bu zoruma gitti 
0 oy
tarafından
Ayrılmak için sebep mi bilemiyorum herkeisn fikri değişir ama evlilikte başka kadınlarla tehdit etmesi hiç hoş bir durum değil ikincisi o evden çıkıp ailesinden uzaklasirsaniz bir şeyler düzelecek sanki bunu şart kosabilirsin madem imkanlari iyi aileden ayrı bir ev tutsun ailelerinizden biraz uzak kalın ayrı bir aile olduğunuzun farkına varmak icin
0 oy
tarafından
Kesinlikle ayrılmalısın
0 oy
(13,147 puan) tarafından

Yüzünü görmek istemiyor birine gideceğim diyor ailesi yanında hakaret ediyor şiddeti var seninnailene saygısı yok 

birde kocayım gider geziyor ortalıkta utanmadan özür diliyor 
0 oy
(241 puan) tarafından
Canım yaşadıkların kolay şeyler değil hepimiz bişeyler yaşıyoruz ben de duymak istemediğim şeyleri duydum sabrettim hep kendi hatalarını anlıyorlar çocukların var biraz sabret ama aklımda biri var demesi olayı tamamen bitiriyor eğer gerçekten aklında biri varsa iyi düşün ama blöf yapıyorsa sabret.. 
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Bak canım bir yuva kolay kurulmaz burdan boşan demek kolay olur ortada evet laf olarak büyük sorun var ama lafta gercekte yapmadı aldatmadı seni değil mi oturulup sakince etraflica konuşulabilir sorunlar çözülmeyecek cinsten değil alicaksin karsina ben senin eşinsem burası bizim yuvamizsa nasıl benim sana sormadan yaptığım şeyler seni nasıl rahatsiz ederse benide eder de senin annen ailen nasıl senin gözünde kıymetliyse benimkilerde benim ailem banada o kadar kıymetli benim senin ailene karsi yapacagim saygisizlik seni nasıl küçük düşürürse benide öyle düşürür adımlarımızı düsünerek atmak zorundayiz de inan konuşularak halledilebilecek şeyler baktin hiç düzelme yok o zaman düşün ama ilk fırtınada bütün gemileri yakma derim
0 oy
(916 puan) tarafından

Bu koca bozuntusu iflah olmaz her şeye katlanıtlır ama şiddet ve ikinci bir kadın muhabbeti sınırdır bana göre ne malum o adam başka kadına gitmediğiii konuşuyorssa yaparda:getlost:

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 917 göst.
8 Nisan 2021 Aile kategorisinde Selin98 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 157 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,081 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.