0 oy
68 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğim 5 aylık oldu geceleri iki saate bir uyanıyor emip uyuyor bazen göğüslerim çok yumuşak gibi geliyor şimdi sağlık ocağı 5. Ay gelme 6. Ay kontrol olacak dedi yani ben şimdi nerden bilecem bu çocuk doyuyor mu sütüm yetiyor mu anlayamıyorum. Mamaya kafama göre başlamak da istemiyorum ek gıdaya biraz erken geçsem sorun olur mu veya sütüm nasıl yettiğini anlarım bana akıl verin tecrübeli anneler. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç tane cisli bez alıyorsun 
tarafından
5 6 tane
tarafından
Sen önce bı sağlık ocağına gotur canım kilosundan daha belli olur ama 5-6 dolu bez aliyosaan ve uyuyorsa huysuz değilse kilosu da normalse doyuyodur diye tahmin ediyorum zaten az kalmış ek gıdaya eğer kilosu azsa 5,5 aylıkken baslatirlar tadimlara
-Reklam-
0 oy
(61 puan) tarafından
Eger iciniz rahat etmiyosa gidin saglik ocagina kilosuna baktirmak istiyorum diye ne diyeceklerki ben ası olmasada o aylarda kilosunu biyunu merak ettigim icin goturuyodum zaten ilk 6 ay kontrol oluyo 
tarafından
Bakarlar demi
0 oy
tarafından
İnanın aynı durumdayım bol bol karpuz yiyorum bide her yemeğe et koyuyorum güzel süt yapıyor yani zorlayarak geliyor sanki süt göğsüm yumuşacık benimde seninki yine 5 aylık benimki 4 aylık oldu yeni sen 15 gün sonra falan yavaştan tadimlara başla bence 
0 oy
tarafından
Emmek istemesi sütün yetmediği anlamına gelmiyor canım memlerinin yumuşak olması da aynı. 

Bez sayısı da şuan çok belli etmez çünkü yaşadığın yer sıcaksa sıvıyı terle atar ve bez sayısında düşüş olur. Sağlık ocağına götür kilosuna bakıp doktor sütün yetmiş yada yetmemiş der. Artık mamaya başlamak yerine yetmiyorsa ek gıdaya başlayabilirsin.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 59 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Simsek21 (1,573 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
0 oy
5 cevap 90 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde nazeymenn1 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 161 göst.
25 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Syvldc (229 puan) tarafından soruldu