0 oy
67 göst.
Aile kategorisinde (182 puan) tarafından
Kizlar guzel bi turlu yemegi yapmak istiyorum misafirlerim gelcek onerileriniz varmi patlicanlari kizartip mi koyuluyor nasi oluyor tat versin diye 

3 Cevaplar

0 oy
(17,925 puan) tarafından
Kızartmasanda olur ama kızartırsan daha lezzetli olur
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Bence patlıcan kızartilmasi lazım öbür türlü su gibi hiç tadı olmuyor.
(182 puan) tarafından
Tarif versen ya obur tulu bende sevmiyom
(3,141 puan) tarafından
Kuzum patates yeşil biber kapya biber kabak havuç patlıcan taze fasulye bezelye artık içine ne katiyorsan. Patlıcan ve kabakları kizart diğerlerini kızartmaya gerek yok. Ocağa sıvı yağ paket yağ at soğan doğra bı tane söğüş doğra küçük yemeklik doğrama. Soğanları kavur üstüne biberleri at kavur üstüne havuçları at üstüne az biraz salça at domates doğra at beraber biraz pissinler sonra sebzeleri köy ustune de suyunu ver patatesler pişmeye kayın patlıcan ve kabağı at beraber 5 dk kaynasinlar yeter. Baharatı unutma suyu verdikten sonra tuz pul biber atabilirsin.
0 oy
tarafından
Güveç de de yapabilir sin    güveç te yapcaksan güveci ısıt güzelce etleri mühürle etler biraz yumuşayıncaya sogan koy kavur sonra patlıcan koy üstüne kabak üstüne yeşil fasulye onun üstüne patates  istersen garnitür de atabilirsin biraz içine  domates soy dogra en üstüne koy bi kaç diş sarımsak at  birazda en üste bi iki kaşık Tereyag koy salçalı su yap  içine baharatları kat yemege salçalı suyu koy güvecin agzını alüminyum folyo ile kapat küçük gözde yavaş yavaş pişir 
(48,821 puan) tarafından
ne guzel anlatmissin yarin yapasim.geldi☺️☺️☺️☺️
tarafından
Ben kalabalık misafir gelirse güveç yaparım hemen kalabalıga da iyi oluyor hem misafir yemegi de aslında et de atıyorum varsa içine eger misafir yoksa kendimize yaparsam tavuk atıyorum eti her zaman bulamayız demi :) güzel oluyor ben begeniyorum  sizedr afiyet olsun şimdiden :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 358 göst.
2 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde 200919 (654 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
1 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde sweetlady (629 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
30 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nurtopum (613 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,427,102 cevap

34,987 kullanıcı

...