+3 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından
Birisi bisi diyo.  İşte kurbanda et dograyamıyorum k.pederim ısrar ediyo vs diyo. Ondan birileri çıkıyor yok bende kaynanam hem et dogradim yok hamileyken ne işler yaptım ağaçlara çıktım her işe koştum sende yap. Diyenler.. yani birileri yapıyor diye herkes mi yapicak. İnsanları mekanları zamanları kiyaslamamak gerekir çünkü ne yaşadığını herkes kendi biliyor.  Öneri verir geçersin yani. Misal bu kurban da ortak kesiyoruz eşimin ailesi ile. Biri 3 buçuk yaşında biri 3 aylık iki çocuğum var hiç Bi işede karismicam  çocuklarıma bakicam yani.   

9 Cevaplar

+1 oy
(7,946 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet az önce gördüm kadının postunu ete dokunamiyorum demiş herkes bı ton laf söylemiş yadirgamis felan ama her insan bir olcak diye bişey yok sana katılıyorum 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle kimisi çok tezcanlidir  yada yapmak  istiyordur yapar. İstemiyorsa da zorla değil
(7,946 puan) tarafından
İnsanlar konuşmayı sever :dd
(2,387 puan) tarafından
Bende tiskiniyorum etten hamile değilim şu an ama  hiç sevmem dokunayım hemen ellerimi yıkarım mutfakta etin değdiği yerleri çamaşır suyuyla temizlerim
-Reklam-
0 oy
(913 puan) tarafından
Kim napiyorsa yapsın dedigin gibi bende sevmiyorum baskasinda iş yapmayı biz kesemiyoruz ailemin yaninda yapmadigim işi orda yaptim elimi kestiler bide yanlışlıkla bu senede gitmiyorum bundan önce benmi vardım kendi islerini görsün herkes. Kendi annem babam asla bi is yaptirmadi yaptırmaz orda da yapmak içimden gelmiyor 
(2,423 puan) tarafından
Ya canım illa kendi annen yada es annesi farketmiyor. Benim annem benim suyumu bile getirir çocuklarla yoruluyorsun der çocuklarıma bakar. E bende ufak çocuklarım.var diye yardım edemem zaten. Yani iki tarafa da aynı şekilde.
0 oy
tarafından
Kıyaslamamak gerekiyor aslında haklısın 

Yazdıklarına katılıyorum 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Valla çok haklısın bende şuna sinir oluyorum herşeye kendilerini katıyorlar bizim de bu bu yoktu senin varmış şükret veya bencillik etme vs . Yav sanane 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle. Burda binlerce insan var hepsi benim gibi olamaz ki. Benden iyisine vardır kötüsü de zengini de vardır fakirirde güzeli de vardır çirkini de yani herkes kendi hayatına bakacak. Öneri vermeyi abartıyor lar bazen
0 oy
(872 puan) tarafından
Çok haklısın.6 yi da cevirirsen 9 oluyor. Herkes aynı değil demek istedim.
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle oneri yap geç nü derece  kıyas neden yani
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Orda kadin ne yapabilirim diye sormuş öneri istemiş. İnsanalr kendi hayatlarinda yaşadıkları tecrübeler ile burda sorulara cevap veriyor. Yani bunu kıyaslama olarak görmemek lazım sonuçta kadın fikir soruyor herkes fikrini soyeleme özgürlüğüne sahip.
(2,423 puan) tarafından
Bu fikir söylemek değil sanırım sert şekilde yapılan yorumları okumadınız ?  
Oneri olarak dersin ki şöyle yap istersen ben olsam öyle yapardım yada yaptım  denebilir hem fikiriz. Ama yorumları bidaha okumanızı tavsiye ederim
(3,141 puan) tarafından
Yorumlarn çoğunu okumadım ama ben yorum yazdım. Dedim ki bende senin gibi sıcak ete dokunamiyordum babam kurban kesti benden kurban etlerini doğrama ya yardım et dedi el mecbur ettim bir kere yapınca devamı geliyor yapabiliyorsun kayinvalidenler bir yapar iki yapar kendi etini kendin yapmaya alisman gerek yada bir kasapla anlasın götürün etleri istediğiniz gibi guzelce dograsin paketlesin dedim. Ben yorumumda sert yaptığımı yada kıyasladığımı düşünmüyorum. Sonuçta yaşadığımız olaydan örnek vermemiz gerek.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Herkes kendini övme peşinde
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Çocukla bazı şeyler  zor oluyor aynen zorunda değil kimse iş yapmak iicin
0 oy
tarafından
Herkes herşeyi yapamaz bu bir gerçek mesela kimisi diyor benim yemek kokusundan midem bulanıyor diye bende o yok herkeste farklı olur niye yadirgiyorlar hemen

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 283 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,257 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
8 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelinnn2 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 143 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 446 göst.
14 Mart 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

379,727 soru

11,367,187 cevap

34,850 kullanıcı

...