0 oy
159 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (942 puan) tarafından
Bebeğim 6-7 gündür kaka yapamıyor duphalac şurup verdi doktor ama hala yapmadi sabah öğlen akşam veriyorum iki gündür. Çok zorlanıyor ne yapmam lazım kızlar baska oğluma da vermişti fayda etmişti ama kızım daha yapamadi

8 Cevaplar

0 oy
(147 puan) tarafından
Benim bebis suan 50 günlük dogdugundan beri kabizlik sikintimiz var maalesef probiyotik verdi doktor suan probiyotik iyi geliyor fakat 5 gun kabiz olmuştu kolikte bir bebek doktorun önerisi ile kansuk fitil kullandik yarim kakasini yapti onunla.

Doktoruna sorup eger cok zordaysan ve ihtiyaç varsa gliserinli fitil veriliyor yarim olarak.

Bir de probiyotik mutlaka kullan.

Ben ekstra olarak karnina zeytinyagi ile masaj yapıyorum saat yönünde olacak sekilde. 
-Reklam-
0 oy
(873 puan) tarafından
3 günü bulabilir yapması bekle bakalım 1 gün daha
(942 puan) tarafından
6-7 gün oldu bugün tam
(873 puan) tarafından
Duphalac 3 günde söktürür
0 oy
(601 puan) tarafından
Bir çay kaşığı zeytin yağı ver rahatlasın kuzucuk , bir zararı olmaz bize doktor tavsiye etti zaten gaz tamlalarida hep bitkisel yağ bir dene canım 
0 oy
tarafından
Şekerli su ver
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Fitil mi versen acaba canım bilemedim ki. Bebekte küçük fitil olur mu onuda bilmiyorum ama.
0 oy
(3,491 puan) tarafından
O şurubu gebeyken ben de içtim, işe yaramadığı gibi bi de karnımı ağrıtmıştı:/ Fitil mi denesen acaba doktora danışıp
0 oy
(103 puan) tarafından
Benim ogluşda yapamiyordu doktor bi şam gibi bi şey yazdı poposuna koyub azacık basıyosun gel gibi 5 dakikada kakini yapiyor
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Canım anne sütü veriyorsan 8 gün yapmasa da oluyor ama huzursuz ise kabız dır öncelikle gaz damlası kaka yaptırır bir de probiyotik mutlaka kullan. Bunun haricinde doktor bana zeytinyağı ile hafif kurcala poposunu demişti olmazsa bence bir tatlı yağı has zeytinyağı verebilirsin(doktor dedi) o da geçirmezse lavman yapman gerekir rahatlar. Bebeğin ayına göre emzirme saatlerini aralıklarını da ayarlaman daha iyi olur 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 156 göst.
31 Mart 2021 Aile kategorisinde Remziye (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 46 göst.
31 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde heygirls (369 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 95 göst.
2 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minigim49 (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.

380,201 soru

11,382,331 cevap

34,880 kullanıcı

...