0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Eylül ayında özel kurumda çalışmak için nisan ayında sözleşme imzaladım. 5 bin TL şeklinde. Ocak ayında da zam olacak şekilde... F akat şu 3 ay içinde bütün herşeye zam geldi onu da geçtim asgari ücret 5500 oldu.. benim bu sözleşme yenilenmesi mi gerekiyor yeniler mi kendileri. Asgari ücrette çalıştırmıyordu güya kurum. Şimdi altına düştü.. yoksa 5bin şeklinde ocak ayına kadar beni calistirirlar mi. Nasıl oluyor bu düzen bilginiz var mı yada daha önce yaşayan böyle bişey(çalışacağım kurum bı okul kolej)

6 Cevaplar

0 oy
(2,785 puan) tarafından
55oo vermek zornda
(1,011 puan) tarafından
Peki bunu benim mi söylemem gerekiyor. Yoksa kendileri benimle zaten irtibat halindeler kendileri mi söylerler.
(2,785 puan) tarafından
Söylemeden yatırması lazım
-Reklam-
0 oy
(3,491 puan) tarafından
İdareyle konuşup güncelleme taleb asgari ücretin altında çalıştıramaz zaten, sigorta girişi yaptıysa. 
(1,011 puan) tarafından
Sigorta girişim Eylül ayında yapılacaktı. Şuan maaşım yatmıyor eylülde başlayacağım için
0 oy
tarafından
Hiç bir iş veren asgari ücretin altında işçi çalıştıramaz yasal değil. Üstünü vermek zorunda değil ama altında çalıştıramaz 
(1,011 puan) tarafından
Peki canım bunu benim mi dile getirmem gerekiyor. Yoksa kendileri benimle iletişim kurar mi.. ben dile getirmezsem bu sefer 5500 vermiş gibi gösterip 5 bin TL şeklinde elden verme durumu oluşur değil mi... Karta ücret aktarılacak elden almayacağım ama böyle biseyle karşılaşabilir miyim
tarafından
Sen dile getir canım bunda ters bir durum yok çünkü.
Elden verseler bile alma hesabına yatsın. Emeklilik primini, işsizlik maaşını, çıkış tazminatıni falan etkiliyor çünkü
(1,011 puan) tarafından
Kurum elden hiç vermiyormuş garanti bankasına hesap açacakmışım burdan muhasebe yatırıyormuş. Ama dediğiniz olayı bilmiyordum primi tazminatı etkilediğini çok teşekkür ederim bu konuda aydınlattığıniz için❤️
tarafından
Rica ederim canım. Instagram kullanıyorsan calisansan bilmelisin sayfası var orayı takip ederek öğrendim ☺️
0 oy
(307 puan) tarafından
Asgari ücret altında maaş veremezler yasal değil yoksa sgk nız nasıl yatacak sgk da en az asgari ücretli görünmenin lazım işlemesi için ha iş yeri sizi sgk ya asgari ücretli gösterip maaşı düşük yaptırırsak buda usulsüzlük olur 
(1,011 puan) tarafından
Güvenilir bı kurum öyle birşey yapacaklarını düşünmüyorum açıkçası. Bu zamana kadar sıkıntılı bir okul olmamış maaş konusunda ve öğretmenlere tutum konusunda. Ocak ayında güzel bir zam yapacağını dile getirmişti kurumum. Sanırım bunlar benimle iletişim kurar bu konuda değil mi. Şimdiden ben dile getirmek istemiyorum açıkçası daha olay taze sonuçta. Kurban sonrasinda veliler ile görüşmem var bu süreçte söylemeli miyim sizce müdüre ile konuşup. Yoksa beklemeli miyim
(307 puan) tarafından
Yüz göz olmak istemiyorsan ilk maaşı alana kadar bekle
0 oy
(2,132 puan) tarafından
İşe girdiğinizde asgari ücret ile maaşınız arasında fark vardı ise ona göre zam yapılmalı. Eşimin ve arkadaşlarımın çalıştığı kolejler o şekilde yaptı. Öğretmen zammını ocakta yapan kolej ilk kez duyuyorum, genelde sözleşme yenilerken sene sonunda yaparlar 
0 oy
tarafından
5500 vermek zorunda 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 383 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Minnoşbiranne (1,137 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,154 göst.
28 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Bethus (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
19 Kasım 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 248 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu

379,609 soru

11,363,907 cevap

34,841 kullanıcı

...