0 oy
310 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (716 puan) tarafından
Kızlar saçma gelebilir ama merak ettim doğrusu kafamı karıştırdılar her hamilede olduğu gibi benimde gogsumden süt gibi birşey akıyor mesela bazıları o süt haram bebek doğunca onu akıtıp sonra bebeğe içir diyor bazılarıda ilk süt çok yararliymis akıtma bebek ilk doğunca içsin diyor siz ne düşünüyorsunuz bunun doğrusu ne sizce

8 Cevaplar

0 oy
(264 puan) tarafından
Onu sakın akitma cok yararli bi sut agız derler ona dogumdan sonra 2 gun daha gelir bidaha gelmiyor sıkma bebek dogdugunda onu icmesi lazm 
(716 puan) tarafından
Yok sıkmak değilde kızken daha takıntım var göğüs ucumu temizlerim bazen temizlerken bile su gibi birşey akıyor ve fark ettim bir göğsümde daha çabuk daha çok akıyor
-Reklam-
0 oy
(13 puan) tarafından
Aaa, haram diyen cahiller, asla öyle bir şey yapma, bebeğini emzir sarı süt 3-5 gün oluyor en değerli süt
(716 puan) tarafından
Şimdi akan süt değil zaten akıt deselerde akıtmam çünkü erken doğum riski olusturuyormus
(13 puan) tarafından
Aynen öyle, bak ne güzel bilgin var, sana kim ne derse esasını internetden öğren, her kafadan bir şey çıkıyor vallah
(716 puan) tarafından
Aynen valla canım artık kimsenin lafina bakmıyorum ilk buraya soruyorum çünkü buradakilerin hepsi anne hamile kimse bebeğine istemediğini başkasının bebeğine istemez ve geri kafalı degiller
0 oy
tarafından
Ay millet delirdi harammi aguz o bebegin ilk ihtiyaci olan besinler ve antikorlar yani mikroplara karsi koruyan yapida sakin akitma asla kendi aksada mudahale etme allh dahada arttirsin ne guzel simdiden gelio
(716 puan) tarafından
Öyle çok almıyor sol taraftaki daha çabuk elleyince geliyor keşke aksa çünkü erken doğum riski var ve korkuyorum erken olursa süt gelmezse diye
0 oy
tarafından
doğduğunda çocuğa verilen o ilk süt hayat sütü gibi bi şey. sakın dökeyim deme. dünyanın en faydalı gıdası bebeğin için mükemmel bi mucize. mutlaka ver bebeğine. 
(716 puan) tarafından
Anladım canım sağol zaten akmıyor öyle sadece göğüs uçlarını temizleyince akıyor
0 oy
(2,866 puan) tarafından
İlk süt çok çok faydalı canım antibiyotik kadar faydalı hatta. Benim ilk sütüm çok aşırı sarımsı gibiydi mesela sonra sonra rengi beyaza döndü ve ben o sütün her bi damlasını yavruma verdim. Boşa akmasın diye sağdım verdim hatta. Sende şuan sakın dokunma memene o bebeğin için çok kıymetli 
(716 puan) tarafından
Şuan o akmıyor ellemedikçe ama ilk şu gibiydi şimdiyse rengi bulaniklasiyor yavaş yavaş
(2,866 puan) tarafından
İlk başta koyu sarı baya yağlı oluyor en faydalı süt de zaten o. Sonra giderek su gibi beyaz oluyor
(716 puan) tarafından
Galiba sararması için daha zaman var çünkü ilk 18 haftalıkken farkettim su gibiydi şimdi 31 haftalık bulanık grilesiyor
0 oy
tarafından

Sakın o bebeğin ağız sütü koyu süt yağlı süt  mutlaka kimsenin lafına bakma ne kadarda cahilce ilk sütü vermeymiş tövbe yarabbim yaa insan yavrusu icin altın değerinde demiyolarda içirme diyolar   

tarafından
Evet canım ilk süt koskoca prof doktorlar bile diyo ilk süt çok önemli  mutlaka emmesi lazım emmiyosa bile sağıp verin diye üzerine basa basa diyo allah sağlıcakla almayı nasip etsin kucağına inşallah benimki pramatüre bebek olarak doğdu ve ilk sütünü hemen sağdım verdim cok az geldi ilk başda 1 yemek kaşığı kadar ancak hemen götürdüm verdim icirsinler diye sonra sonra iyice gelmeye başladı max 15 gün boyunca koyu süt geldi sarı renkli 15 gün geçince normal berrak beyaza döndü ihmal etme bebeğini iyice emzir şimdi sana bunu diyenler bu defada bebek aglayinca niye ağlıyo açmı kalıyo doymuyomu lafını cok duyarsın aldırma ancak bakdınki sütün gerçekden yetmiyo takviye olarak mama verirsin ama bunlar için çok erken zaten mama vermessin inşallah bol bol emzirirsin bebeni kimseyede deme sütün belki çok  olursa idare ediyo işde yetiyo dersin nazar olur
(716 puan) tarafından
31 haftalık olcam erken doğum riski var ondan çok korkuyorum bebeğin eşi aşağıdaymış daha yeni dün öğrendim
tarafından
İş güç yapma canım benimde 35de doğdu dikkatli ol gerçi geleceği varsa gelir kuvezde kalır ancak inşallah gerek kalmaz 1 ay daha dayanabilsen 36 da doğar kuvezde kalsa bile o haftalarda 1 hafta anca kalır tahmini
(716 puan) tarafından
1 buçuk kiloymuş 30+4 tü dün senin nasıldı kilosu abla
(716 puan) tarafından
Kaynanamlar sağolsun vicdana geldiler dünden beri birşey yaptirmiyorlar belkide onlar yüzünden oldu doğru düzgün dinlenemiyordum misafir vardı herşey bendeydi en son 1 ekimde gittim yoktu bir sorun dün gittim hem bebeğin eşi aşağıda dedi doktr hemde suyum baya azmış
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Onu hangi cahil insan soyluyor Allahin bir mucizesine nasil haram diyorlar Allah annenin karninda bir can buyituyor ve doysun diye iki gogsunden sıvı yani sut gonderiyor ısıtma derdi yok pisirme derdi yok bu bir mucize su kendini gelistirmeyen insanlar beni deli ediyo 
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Onu hangi cahil insan soyluyor Allahin bir mucizesine nasil haram diyorlar Allah annenin karninda bir can buyituyor ve doysun diye iki gogsunden sıvı yani sut gonderiyor ısıtma derdi yok pisirme derdi yok bu bir mucize su kendini gelistirmeyen insanlar beni deli ediyo onlara benim bu soylediklerim harfiyen anlat 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 230 göst.
0 oy
8 cevap 116 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Serklajli (15 puan) tarafından soruldu

374,589 soru

11,203,652 cevap

34,506 kullanıcı

...