0 oy
297 göst.
Diğer kategorisinde (16,291 puan) tarafından
Bayram tatili için adanaya geldim annemlere altılarım görümcelerim de hepsi adana. Eltilerim ve görümcelerim de hepsi aynı cadde üzerinde otururlar yakınlar birbirlerine annem gilin de evi uzak onlara yürüme mesafesi 40 dakika kadar araba ile 15 dakika falan. Neyse 9 gün falan oldu adanaya geleli görümcem beni aradı çalışıyor kendisi dedi pazar günü evdeyim izinliyim bana gel görim sizi köye gitmeden dedi. Aynı şekil eltilerim de çağırdı beni. Ben de dedim ki köyden gelen benim sizin beni önce ziyaret etmeniz gerekiyor ama hep ben geliyorum size dedim e ev uzak yürüyemeyiz oraya kadar dediler. Bende neyse annemin arabası var bişey olmaz pazar günü gidim dedim. Gecen pazar sabahtan uyandım görümceme gitmek için çünkü kendi pazar günü gel dedi. Aradım dedim geliyorum yok şimdi gelme kuaföre gidecem önce abim gile gec gelince sana haber veririm dedi bende tamam dedim eltime geçtim bekledim ama haber vermedi görümcem saat ikindi 3 oldu nerde kaldın dedim daha kuafördeyim çıkmam uzun sürecek dedi. Bende eve geldim beklemedim. Meğersem gorumcemin geldiği kuaför annem gilin burdaymis. Bende bunu öğrenince sinirlendim dedim kuaför için buraya kadsr geliyor annem gile beni görmeye neden gelmiyorsun dedim e çıkaramam ordan dedi ben seni almaya gelirdim dedim aklıma gelmedi dedi..şimdi aradı yarın gel diyor ben de gitmek istemiyorum. Ablamla çarşıya çıkacam ablam da yarın izinli. Siz de olsanız napardiniz. Arayıp duruyor açmıyorum telefonu 

15 Cevaplar

+3 oy
(3,505 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Direk aç telefonu yarın ablam izinli onunla gezmeye gidicez de geçen hafta senin için çıkmadım bu hafta pazar gününü ona ayırdım de 
(16,291 puan) tarafından
Aynen mantıklı direk öyle dicem
(55 puan) tarafından
Bence deee
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sonuçta annenin evine gelecek annen yorulacak ben giderdim ki giderim gidiyorum da
0 oy
tarafından

Annenlerde rahat etmeyebilir sizi evinde ağırlamak istemesi çok normal. Alınganlık etmişsin geldi bana. Ben giderdim 

Telefonu ac soyle ablamla plan yaptım de neden açmıyorsun ki
(16,291 puan) tarafından
Yok canım annemle arası iyi öyle aralarinda utanma sıkılma yok
tarafından
Anladım canım ama gelen insanlar eve davet edilir
(16,291 puan) tarafından
Bizde önce gelen kişiye hoşgeldine gidilir.
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Diğer olanlara bir şey diyemem ama bizde de gelen davet edilir. Bir arkadaşıma kardeşi, kayınvalidesi vs gelse ben hazırlık yapar davet ederim 
(16,291 puan) tarafından
Davet etmek ayrı. Ama bizde gelene önce hoşgeldine gidilir sonuçta uzun yoldan gelmiş. Mesela benim teyzem 3 gün önce istanbuldan geldi önce biz hoşgeldine gittik sonra annem yemege davet edecek onu.
0 oy
(888 puan) tarafından
Herkes işine geldiği gibi davranıyor sende başkalarını memnun etmeye calisma nasıl işine gelirse öyle yap
(16,291 puan) tarafından
Benim de kimseyi memnun etme gibi bir çabam yok ama eşimin hatrına dün akşam 1 saatliğine gittim maksat çocukları görsün diye ama tutturmuş pazar günü gel diyor e annemin arabası da havayla çalışmıyor sonuçta benzin olmuş bilmem kaç tl
(888 puan) tarafından
Gitmiyceksin canim sen sen ol asla yapmak istemediğin hiçbir şeyi yapma .
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Valla ben olsam gitmem. Zaten nezaketen ilk hepsi toplanip ilk seni gormeye gelmeliler sonra giderken gitmeden bize de buyur gel demeleri lazim ama seninkiler bi tuhafmis. Gorumcene de gitme gel diyor sonra gelme diyor o ne öyle alay eder gibi  koskoca insansin coxuk yok karsinda de. Oturdugum yerden ben sinirlendim:angry:

(16,291 puan) tarafından
Evet bende ona sinirlendim madem.kuafor randevun var gelme der insan ama önce gel diyip sonra gelme dedi ve geldiği kuaförün annem gilin burda olması sinir etti
(3,950 puan) tarafından
Bence sende gitme niye böyle yapiyorsun derse de alındım de yaptığın ayıp de
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Gitmem net...
(16,291 puan) tarafından
Gitmicem esime de söyledim gitme dedi
(5,272 puan) tarafından
Onlarn seni gormeye gelmesi gerekiyor
(16,291 puan) tarafından
Hiç biri gelmedi. Bekliyor ki altında arabası var o gelsin ama annemin arabası da hava ile çalışmıyor ki
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Kesinlikle gitmem 
(16,291 puan) tarafından
Gitmicem eşime de söyledim gitme dedi
0 oy
tarafından
Yani ac konus yarin ablam izinli plan yaptik onunla yatin gelemem de sen gitmissin gel dedigi halde evde yok o gelsin bi zahmet sana 
0 oy
tarafından
Otobüs geldi durakta durdu süt binen gelsin hayallere gider :)
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Ben yarın müsait değilim anlamlara gidecem de canım o şansını kaybetmiş zaten hem çağırıp hem kuaföre gitmek ne yani madem kuaföre gidecen o günü çağırma başka gün çağır yani bide bizde misafir gezmez misafiri görmeye gelirler ben gittiğimde evleri dip dibe ama kimseye gitmem görmek isteyen buraya gelsin derim istemeyenide zorla görmem valla bende böyle kaynanamlara gittiğimizde  bende 5 elti var hepsi dip dipe evleri gezmek yani annemlerde kaynanamla 15 dakika var aralarında anneme gidince teyzemler ipeği görmeye geliyor derler ben yine gitmem 
(16,291 puan) tarafından
Evet bizde de öyle ben de her annemlere geldiğimde teyzemler beni görmeye gelir ama diğerleri hiç gelmez
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Başka program yaptım de gitme ablanla gez toz ben böyle durumlarda o benim yanıma gelsin ben onun yanına gideyim detayına takılmam ama misafir çağırdığımda da kuaföre gitmem belli ki gönlü yok seni ağırlamaya 
0 oy
tarafından
Görümcem yok kafam rahat
(16,291 puan) tarafından
Oh ne güzel ya
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Birincisi iyi niyetli ise bn giderim sıkıntı yok ama seni çağırmış ve çağırdığı güne plan yapmış . Kuaför planı. ( Yani sen geleceksin diye bı hazırlık bı özen yok.) İkincisi yaptığı plan çok gece kalmış ve bu arada senin başka bı yere yollayıp haber verecem demiş vermemiş. Üçüncüsü yaptığı plan senin muhitinde aslında sende alabilirdin filan ama bu üçüncüye gelene kadar olan ikisi başlı başına müthiş kötü. Tabiki ablamla plan yapmışsın. Seni önemsemeyen gel diyip evinde durmayan biri için ablani satmayacaksin. Ablani satarsan ablan için gorumcende farkın kalmaz. Planımız var cnm diceksin bitti gitti. İsim erken biterse gelirim ama de bı de üstüne ve gitme. Mesaj atar ararsa da ya bı turlu bitiremedik kususra bakma de gec
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım ben önce o gelecek yok, ben gideceğim alınganlık yapmam her ikiside olur, sonuçta beni görmek istiyor derim, ama ben anlaştigimiz gün kuaföre gitmesine bozulurdum sonuçta o gün sözleşmişsiniz misafiri davet ettin, ise evde yokum şu saat gel,bu saat gel diye akşama kadar bekletilmez ona bozulurdum,o yüzden ablamla işimi hallederdim çünkü o sizi çok önemsememis, kendi işini halletmiş ,sende kendi işini hallet, direk yarın benim işim var,ablama söz vermistim diyebilirsin.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 155 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Yagmurn404gmail.com (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 326 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde Cikolatamm (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 424 göst.
21 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 174 göst.
15 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,192 puan) tarafından soruldu

384,750 soru

11,508,820 cevap

35,166 kullanıcı