0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde (640 puan) tarafından
Kızlar ben merkezde oturuyorum evde babamgilin. Eşim de burda bi işte çalışıyordu. Kira da vermiyoruz kendi yanımızda kavrulup gidiyorduk. Ben öyle sürekli bi şeyler isteyen bana onu al bunu al diyen biri değilim. Elime para verir b3n o parayla idare eder evi gecindiririm. Buradaki işten çıktı koyde bu arkadaşın yanında çalışmaya başladı kaynanamgilin orda kalmaya başladı. Başlarda gittim bj kaç gün kaldım geldim ama artık benim aklımı bi şekilde koyde oturmam için çelmeye çalışıyorlar. Bizim ikimizin ailesi de aynı köyde. Ben gittiğimde orda da kalırdım kaynanamgilde de eşimle hiç sorun yoktu ama artık dolduruyorlar mj ne hep bi sıkıntı. Yok gunde üç dört kere ailemle konuşuyormuşum yok zaten sürekli merkeze geldiklerinde bize geliyorlarmjs. Ya diyorum sen de ara konuş ben sana karışıyor muyum sizinkiler de gelsin ben gelmesinler mj diyorum merkeze gelirler uğramadan giderler bu da benim suçum mu? Şimdi kardeşim geldi İstanbul dan gidim goreyim diyom otur oturduğun yerde diyor 1 aydır evdeyim zaten hiçbir yere çıkmadım. Eşim koyde ben burda. Yok elin gelinleri bayramda anca ana babasını görüyormuş Yok hep beraber gelin kaynana aynı evde yaşayanlar varmis geçinip gidiyorlarmis. Ya o öyle olabilir herkesin kendi seçimi evlenirken o şekilde anlaşıp evlenmislerdir ya da uzaktadır tabi göremez. O zaman aynı köyden evlenmeseydin bana ne başkasından. 

3 Cevaplar

+1 oy
(621 puan) tarafından
Kesin dolduruyolardr Allah yardımcın olsun canım benim 
(640 puan) tarafından
Babaannelerinjn evi var yıkık dökük kayinbabam her yerde oraya bizi oturtacagini söylüyormuş. Kayinbabam çalışmıyor amacı bizimki calisacak o yiyecek biliyirum.
(621 puan) tarafından
Taviz verme köyde yapmayacaksan huzurun bozulcaksa pasif durma ailesine laf söyleme ama tatlı dille kocanın gönlünü almaya bak ailesine laf söylersen bu seferde ailesini savunmaya kalkar aranız bozulur dikkat et
(640 puan) tarafından
Oturacak dört dörtlük ev olsa bi düzenimiz olsa koydede otururum severim ben ama ben aynı evde oturmak istemiyorum kendisine de söyledim. Benim derdim kayinbabamla. O çeliyor aklını. Kız bayramda gidecek gideyim diyom yok diyor o gelsin. Kız bana gelse babamgil kalacak orda kalınca biz gorusemiyoz işte ne inat ediyon. Kendi her gun orda anası babası yanında ben burda iki çocuk valla bunaldım ya. Çok bunaldiysan gel diyor. Gelsem onları  derdi belli ben gitmiyom diye sırf şimdi kendi gondermiyor
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Evet köyde oturman  tasinman için yol yapıyorlar 
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Kesin dolduriyorlar eşinde cok nankör ailen ev vermis daha nr bekliyo 
(640 puan) tarafından
Ben kendi tarafından bi şey görmedim ki zaten bi de bi evi  bi oğlu. Ha gittiğimde kaynanam yiyecek içecek katar bu şeyler onunla bi sorunum yok kadın der surekli git merkezde bi iş b çoluğun cocuhun yanjna git der ama kayinbabam öyle değil. O çalışsın bana sa düşsün derdinde. Bana cikacam burdan diyor. Kiraya çıksak ödemeyecek kirayı mecbur koye gidecez biliyirum. Çıkmıyorum ben de o yuzden
(5,272 puan) tarafından
Çıkma kayinbaban dolduruyor buyuk ihtimale kendi cikari icin esini kandiriyo

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 611 göst.
30 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Buglemila (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 564 göst.
0 oy
22 cevap 3,814 göst.
7 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Yikikdokuk (2 puan) tarafından soruldu
0 oy