0 oy
279 göst.
Diğer kategorisinde (80 puan) tarafından
tarafından kapalı
kızlar hic ev de ya da yol da doğurduğunuz oldu mu ya da çevrenizde evde doguran oldumu?. sonra süreç nasil oldu merak ediyorum 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

10 Cevaplar

0 oy
(1,703 puan) tarafından
Ablam evde doğurdu 
(80 puan) tarafından
hmm simdi de oyle mi acaba. bende evde yapmak istiyorum. ilk dogumumu evde yapmistim cok rahatti. 2. dogumumu hastanede yaptim cok kotuydu ya. ortam olsun doktor olsun cok acimasizlar. evde bi problemde yoksa cok guzel oluyor. sancimi cekiyorum sonra ikinmam geliyor bebis cikiyor. 2. dede oyle devam ediyordu surec ama hastanedeki ebe gel git parmaklaya parmaklaya birde benden izinsiz suyumu patlatti cok kotu oldum. normalde dogum aninda ilk bebbegim suyla birlikte cikmisti cok rahatti. 2. de suyumu patlatinca kuru kuru böyle bebek dayandi oraya yirtarak cikti
(1,703 puan) tarafından
Ben o riski alıp evde yapamam kuzum yaa
(80 puan) tarafından
bende dogumdan degilde hastaneden korkuyorum :) doktorlardan ebelerden.
(13,704 puan) tarafından
Ebe neden senden izin alsın suyunu patlatirkenn :D
(80 puan) tarafından
mesela dogumda hersey yolunda gidiyor daha yeni sancilarim sıklasmisken suyunu patlatip beklememek için işi hemen halletmek istiyorlar. halbuki bekleseler bebek suyla birlikte gelecek benim ilk dogumum oyleydi evde yaptim son an a kadar bekledim son sancilardan sonra bi ikinma hissi geliyor ikininca cikiyor. ama o ebe resmen beni dusman görüyordu surekli laf sokuyorlar dogum haneye perde cekmisler arkasinda sigara iciyor yanima geliyor sigara kokuyor o kadar kotuyduki o ortam. o yuzden mis gibi evimde sakin sakin bebisimi dogursam ne olur sanki :)
-Reklam-
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Görümcem doğurdu amcamın gelini doğurdu zor bı surecmis
(80 puan) tarafından
yaa sonrasi ne oluyor. hastaneye gidip evde dogun yaptim deyince kabul etmiyorlarmi
(1,558 puan) tarafından
Yani onlar tam doğurduğu gibi ambulans görevlileri içeriye girmiş gorumcemde başta kabul etmemişler biz sorumluluğu ustlenmeyiz diye sonra göbek bağını kestikleri için kabul etmişler
(80 puan) tarafından
:( yaa. ne sorumluluğu
(1,558 puan) tarafından
Yani evde dogurdular ya bişey olsa yada olmussa diye
(80 puan) tarafından
hmm anladım cnm. yani evde dogurup hastaneye gitsem kabul ederler yani. hani kimlik vs cikarmada acaba dna testi faln isterlermi diye düşündüm bian
0 oy
(5,941 puan) tarafından
Kaynanam 10 tane cocugu da evde dogurmuş :D
(80 puan) tarafından
:)) eskiler hep öyle canim. ama suan nasil oluyor merak ediyorum. mesela evde doğurup hastaneye gidince kabul ederlermi. ya da kimlik cikarirken sıkıntı oluyormu acaba
(5,941 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum valla canım
0 oy
(163 puan) tarafından
Ben hastanede tuvalette doğuran gördüm canim
(80 puan) tarafından
hastanede dogurunca bi sekilde kabul ediyorlardir. ama mesela ben kendi evimde yapmak istiyorum hic bir aksilikte yoksa. evimde daha rahatim. ama sonrasi nasil oluyor hic bilmiyorum yani sonra mesela hastane kabul ediyormu kayit yapiyormu ya da kimlik nasil cikiyor
(163 puan) tarafından
Ha sen o anlamdaki sordun canım durumunu tam bilmiyorum eşin varmi  kaçıncı doğumun neden evde doğurmak istiyosun ki?bu zamanda hastanede bile riskli doğum anları oluyo
(80 puan) tarafından
evde yapmak istiyorum. ilk dogumumu evde yapmistim cok rahatti. 2. dogumumu hastanede yaptim cok kotuydu ya. ortam olsun doktor olsun cok acimasizlar. evde bi problemde yoksa cok guzel oluyor. sancimi cekiyorum sonra ikinmam geliyor bebis cikiyor. 2. dede oyle devam ediyordu surec ama hastanedeki ebe gel git parmaklaya parmaklaya birde benden izinsiz suyumu patlatti cok kotu oldum. normalde dogum aninda ilk bebbegim suyla birlikte cikmisti cok rahatti. 2. de suyumu patlatinca kuru kuru böyle bebek dayandi oraya yirtarak cikti
(80 puan) tarafından
normal dogumdan degilde hastanedeki ebelerden doktorlardan korkuyorum:)
0 oy
tarafından
Benim annem beni hastaneye giderken merdivenlerde doğurmuş birden doğmuşum. Ablamda ebe gel seni evde ben doğurtayım diyor :) benim için sorun olmaz da bebekte herhangi bir komplikasyon olursa müdahale edebilecek ortam yok sonuçta. Doktorumda arkadaşı. 
tarafından
Benim işime gelirdi hastane de rahat edemem diye. Ben özele gidiyorum. Evet özeller pahalı ama devlette pek ilgilenmiyorlar. Çok nadir iyi doktora denk gelirsen. İlk hamileliğimi öğrendiğimde devlete gitmiştim orada da eşimi yanıma almadılar. Şimdi doğuma eşimde gelicek.
(80 puan) tarafından
aynen bende o yüzde istiyorum devlettekiler ****** muamelesi yapiyorlar. bende suanki gebeligimde 6. haftadayken asiri bi kanamam oldu su gibi kan geliyordu birde et parcalari gibi geldi bende korktum acile gittim. acil evimin hemen karsisi 2 dklik yani. acildekiler gece uyukluyorlardi dogum hanedekiler beni azarladilar sabaha kadar neden beklemedin diye ben diyorumki kanamam oldu ilk oldugunda neden gelmedin diyor e ben ilk oldugunda 5 haftalikken yani adet kani sandim diyorum. hala dururp durup niye simdi geldin deyip durdular.laf sokacak yer ariyorlar.
tarafından
İşlerine geldikleri gibi davranıyorlar insanlara. Gerçekten devlette sağlık konusunda çok kötüyüz. 10. Haftamda covid oldum bende ateşim 39.5 evde düşürmeye çalıştım kendimce banyoya filan girdim çıktım hala düşmedi titreye titreye hastaneye gitmiştik acile adam neyin var dedi hamileyim ateşim çok yüksek dedim eve git soğuk duş al geçer dedi yaptım dedim bir daha yap o zaman dedi. Özele acile gitmiştim ateşime baktılar direk test yaptılar öyle öğrendim covid olduğumu sonra da doktoruma mesaj attım covid oldum ne yapmam lazım diye o yönlendirdi.
(80 puan) tarafından
işini hakkı ile yapan yok gibi. hani onlara da hak verin falan diyorlar ya günde kac saat calisiyorlar cesit cesit insanlarla ugrasiyorlar. o zaman bu meslegi secmeselermis diyorum bende. psikolojinin bozulmasi icin hastaneye gitmen yetiyor. her türlü hakaret her türlü laf sokma sanki azarlamak icin doktor olmus gibiler :(
tarafından
Öyle gerçekten canım.
0 oy
tarafından

Eşimin babaannesi ineğe bakmaya giderken ahırın önünde pederi doğurmuş:D:DKadına Allah rahmet eylesin heryerde anlatıyordu. Banada anlatmışdı. bene iyi doğurmuşsun anlamında iyi olmuş deyi vermiştim:D:D

(80 puan) tarafından
:) bnmde babaannem babami oyle dogurmus 2. dogumu hemde
0 oy
tarafından
Annemin evde doğum başlamış hastaneye gidene kadar kafam gözüküyormuş sedyeye yatırmışlar kafamı tutup annem yatmış anında çıkmışım doğumhaneye gidemeden
(80 puan) tarafından
bende insallah oyle olur :) son anda hastanede cikaririm insallah. oraya gidip o ortamda beklemek istemiyorum hic
0 oy
(13,704 puan) tarafından
Böyle birşeye yeltenme bile bence.

Herşey yolunda gitmeyebilir.
(80 puan) tarafından
evet bende diger 2 dogumum gibi olursa diye böyle düşündüm. suan 2. dogumum hastanede oldu cok kotuydu aslinda zor olan ilk dogumum o bile cok kolaydi evde. ben domtorlardan hastaneden korkuyorum ya
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Arkadaşım evde doğurdu ehil bir ebe yardımı ile çok memnun kalmıştı bende istemiştim zamanında sonra vazgeçtim iyiki de vazgeçmişim doğum sonrası çok zorlandım kansızlıktan dolayı hemen kan takviyesi aldım. Evde doğurmuş olsaydım sıkıntı yaşayabilirdim. Gerçi son günlere kadar hastanede kontrol yapılıyor ona göre karar verildiği söyleniyor bebek baş aşağı mi vs. gibi ama o kadar kontrol yapılıyorsa doğum da hastanede yapılmalı bence.
(5,108 puan) tarafından
Tabii mecbur kabul etmek zorundalar. Arkadaşım bunun için gittiğinde biraz burun kıvırmışlar çünkü o aşı da yaptırmadı ama aldı tabiki tüm belgelerini
(80 puan) tarafından
yaaa nasıl yapti ayrintili anlatabilirmisin canim. ozelden yazsam olurmu
(5,108 puan) tarafından
Tabii olur canım ben bilmiyorum ayrıntısını ama istersen senin için sorabilirim sen merak ettiklerini bana özelden yaz inşaAllah
(80 puan) tarafından
canim özelden yazdim ama. ilk defa özeli kullaniyorum bilmiyorum. mesajlarim geldimi ya da sen cevap verebiliyormusun ordan
(5,108 puan) tarafından
Canım mesajın geldi cevap veriyorum
0 oy
(8,330 puan) tarafından
İlk dogum ve sezeryanlı değilsen sayet ebe tutup onunla evde dogum yapabılırsın herşeyin uygunsa.yapılamaması için bir neden yok aslında.sadece kendı bedenıne rabbine ve bebegıne guveneceksın.gercek manada 
(80 puan) tarafından
bende öyle yapmayi düşünüyorum ama ebe dedigim kisi sertifikali vs degil o yüzden evde yaptim desem hastaneye gidip kabul ederlermi ki

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 140 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Minik kiralicemm (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 127 göst.
3 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 164 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Senden uzaklarda (4 puan) tarafından soruldu