0 oy
593 göst.
Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından
Kızlar oğlum 2 aylık oldu ara ara gaz sancıları da oluyor çekiyoruz yani. Otobüse binip babasına ziyarete gitmek istiyorum veya bir arkadaşıma resmen çocukla dışarı çıkmaya korkuyorum ağlayacak bağıracak yolun ortasında veya otobüste diye korkuyorum fazla mı evham yapmışım yoksa erken mi davranıyorum? Hani her zaman yapacağım birşey değil zaten haftada 1 çıkmak ıstiyorum böyle oğlumla o kadar

20 Cevaplar

0 oy
(659 puan) tarafından
Valla cık ılerde kalabalıktan kormasın sıkılmasın dıye gaz ıcınde metsıl al yanına fısarda aglama krızı gecırdımı ver 8 damla rahatlar bebegın sende gezersın
(2,423 puan) tarafından
Hahah yorumu görünce istemsiz güldüm  kusura bakma mestil  yine:D bende sap simplex  vermiştim oda iyidi
(659 puan) tarafından
Valla ben ılk dısarı cıktıgımızdaarabada ıyıydı avm ınlettı gırdım bebek bakım odasına metsıl verdım karnını doyurup baktım bızımkı kuzu  suan alıstı dısarıya pek veemıyorum arada bı oluyo tabı cıglıklar ısyanlar o zaman
tarafından
Mestil = sen :))
(659 puan) tarafından
Aynen kullandığında  anlayacaksın metsılın gucunu
tarafından
Ilk zamanlar kullaniyodum ama bizde gaz sorununu bile çözmedi:D
-Reklam-
0 oy
(210 puan) tarafından
Durumun varsa taksiyle git toplu taşıta binme canım
0 oy
tarafından
6.ayımızda bir kez otobüsle gittik aynı gazlı ve çok meöeci bir bebiş olduğu için giderken değilde gelirken çok zorladı 8 aylık hala çarşıya koştur koştur 2 sefer gitmişizdir. Ama biraz da nasıl alışırsa öyle oluyor. İlla ki bir mağaza bir avm de bebek bölümü olur, yardımcı olurlar. Bir kaç kez zorlanırsın sonra alışırsınız oda sende. Benim yaptığımı yapmamanı tavsiye ederim. 
(9,128 puan) tarafından
Bnm kzımda çok memeci napcm blmiorm :((
Memede uyuo ağzndan çkarncs uyanp ağlıo
Tekrar meme verene kdar susmuo off şu an ble emio
Acaba doymuo mu die duşunuorm bazen
tarafından
Kilo alımından anlaşılır alıp almadığı adam 1 kilodan aşağı almıyordu ama memeden ayrılmıyorduda doymamaktan değil yani tatlım memeseverler :) ve budurumda dışarı işi maşesef çok zor oluyor. Avm ye çıkabiliyorum en fazla oda otobüsten endişelendiğim için gidemiyorumda :/
(9,128 puan) tarafından
Şu an 43 gunluk. 1 aylıkken sağlk ocağna gittiğimzde 800gr almş bol bol emzir ddi ebe biraz duşuk kilo alımı ddi.
O gunden beri bol bol emzircem die memeye alıştrdm çocuğu :))
Bgun ilk defa avm ye gtcez eşimle, çok tırsıorm :D
(523 puan) tarafından
Gayet iyi almis bence nesi az anlamadim
(9,128 puan) tarafından
Blmiorm ebe canımı skmıştı o gun, bnde netten araştrdm 600gr 1kg arası alması normalmiş.
Hangi kafayla kilo alımı duşuk ddi Allah blr :D
0 oy
(663 puan) tarafından
Bizim gelin 20 günlüktü canım dışarı çıkıp işlerini halletti çokda rahat gitti geldi alıştırmaya bağlı bence canım
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Çık canım alışsın yoksa illerde çok çekersin.  Bak  benim kız  çok huysuz bi bebek ama dışarda gezmeyi  çok sever hiç sesi çıkmaz hep alıştırdım çıkardım dışarı 
(406 puan) tarafından
Giyindim hazırlandım Ağlıyor diye çıkamadım
(2,423 puan) tarafından
Evdede ağlıcak sonuçta ama ağlıyo diye  çıkmazsan ilerde dışarıdaki seslerden kalabalıktan korkar. Yine  de sen bilirsin canım
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Benim kızımda gazlı bir bebek ama 40dan sonra çıktım çarşı pazar, alıştırdım bebek arabasına. Bebek arabasına binince bütün huysuzluğu gidiyor bakınıyor az sonra uyuyor:) bence alıştır korkma 
0 oy
tarafından
2 aylıkken çıkmaya başladık ondan öncede çıkıyordum ama uzun süre kalmıyordum dışarıda 2. Aydan sonra çıkmaya başladık
0 oy
(1,517 puan) tarafından

Ohoo ben 40 tan önce çıkmaya başladım :D:D2 aylliken iki kere düğüne gittim 

(406 puan) tarafından
Valla şimdi 2 otobüs geçti ağlıyor diye çıkamadım
(1,517 puan) tarafından
Arabada durur ya durmadı ağzına emzik veirisin yada sarılır pispislarsin durur etrafı izliyorlar zaten arabada iyu duruyorlar ben şehir dışına çıktım 2 aylık etrafı tanımaya filan çalışıyorlar daha fazla duruyorlar
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Evde karnını doğur canım çık korkma dışarı çıkar çıkmaz uyur.benimde bebeğim 2aylik 2 defa çarşıya çıktım yürüyerek. Temiz hava iyi geliyor ve hemen uyutuyor bir dene bakalım sende
0 oy
(6,807 puan) tarafından
Benim bebegim 10 gunlukken cikmaya basladik hemde defalarca canim gerci ozamnlar pek aglamiyordu simdi 4 defa ciktik avmde durmadi otobuste 2 sinde uyudu 2 sinde uyanikti 1 de yikti ortaligi bi defasindada sakin sakin geldi birde yarin cikcaz bakalim ne olcak
(406 puan) tarafından
Valla ağlatıyor diye çıkamadım inan korkumdan
0 oy
(437 puan) tarafından
Ben 2.gunden beri canım nereye gitmek isterse gidiyorum oğlumla inan çocuk o kadar alıştı ki evden daha kolay bakılıyor dışarda uyuyor açık hava ıyi gelir bebeğe de sana da bağırır ağlat diye sakınma hiç ali-şir zamanla sende rahat edersin 
0 oy
tarafından

Arabalar gaz sancisina huysuzluga birebir korkma bin git :D araba daha calismadan o hirlayisa sakinlesiyo benimkisi cok durduramazsak arabayla gezdiriyoduk ilk zamanlar

0 oy
tarafından

Ben 1 aylık  aşısina gittim ayın 24 ünde ondan sonrada anneme gitttim  postaneye gittim geldim ağlasın ne olcak ben yolda bile mama yapıp veriyodum ilk oğluma ağlayınca bişeycik olmaz 

0 oy
(7,935 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim oğlum 3 aylık haftada 2_3 kere dışarı çıkıyoruz. Arabasına bindirip götürüyorum. Mesela bu gün oğlumu bayrama götürdüm, meraklı gözlerle etrafı izledi hiç sorun çıkarmadı maşallah. Çıkarabilsen iyi olur
0 oy
tarafından
40 çıkmadan çıkmıştık biz ağlamadu bile normalde evde kıyamet koparirdi genelde bebekelr dışarda sakin oluyor sesler arabalar vs derken uyuyuyo çoğu
0 oy
(15,789 puan) tarafından
Ben kızım 2 aylıkken yolculuğa bile çıktım bence sende cik dışarı korkma alışsın dış dünyaya benim kızım kimseyi  görmez etmez akrabalar adana da diye o yüzden bana çok alıştı hiç pesimi bırakmaz senin de bebeğin sana alışırsa evinle ilgilenemezsin bu saat oldu daha 1 salata yapamadım yemegimi evde yapamadım diye fırına yolladim pilavim ne halde allah bilir kızımla uğraşmaktan bir şey yapamaz oldum 
(406 puan) tarafından
Valla mı. Allah yardımcın olsun çıkarayım o zaman bende
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Canım  ben 20 günlükten beri rahatlıkla çıkıyorum   ağlama olmuo  zaten  doyurup altını alıp cıkıyorum     bide  bizimki gezmeyi seviyo   bizde 2 aylık  olduk 
0 oy
(351 puan) tarafından
Otobüsle hiç deneme bence şahsi arabanin olması lazım ben arabada emziriyorum ona rağmen en fazla 2 saat uyanık duruyor huysuz oluyor bir saat parka gidiyoruz en fazla
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Oğlum Ocak doğumlu.. 10 günlüktü gezmeye başladık.. Ama benim kendi aracım olduğu için toplu taşıma aracı kullanmadım hiç.. 
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Bence havalar çok soğumadan alistirin dışarya . Ağlasın ne olacak ki ? Hangimiz aglamadik dışarda sanki . Temiz hava ikinizinde hakki

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 439 göst.
9 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 165 göst.
11 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 285 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap