0 oy
573 göst.
Aile kategorisinde (626 puan) tarafından
Öncelikle yanlışım hatam varsa lütfen söyleyin 
söyleyin ki düzeltebileyim sadece sizden ricam kırıcı olmayın yeter 
çok uzun yazdım hakkınızı helal edin

geçim derdi bi taraftan kaynanam bi taraftan kocam bi taraftan çocuklar bi taraftan çok bunaldım hiç arkadaşım yok edinmek istemiyorum normalde şen şakrak bi insanım ama içimden gülmek bile gelmiyo 7 senelik evliyim 6 yaşında oğlum 2 aylıkta kızım var kaynanam bizle yaşıyo çenesi hiç durmuyo sürekli azarlama peşinde yaptığım herşeye bi kulp bulur ayağı taşa değse benden bilir kin güder. eşim şükür ezdirmez beni annesine ama kaynanam sürekli laf sokmaya çalışır ben saygıdan susarım en son sabrımın bittiği yerde bende laf sokarım. bi tane bakkal dükkanımız var kira satılan tekşey günlük 50 tane ekmek başka bişey satılmıyo içinde malzeme de yok zaten kalmadı bomboş dükkan (daha önce ben ilgileniyodum o zaman malzeme vardı şimdi kaynanam bakıyo ne malzeme kaldı ne müşteri ben bakarken en az 120 ekmek satıyordum günlük). üzerime yaklaşık 100bin lira kadar borç var. eşim çalışmıyo daha önce ben hamile kalmadan önce ve hamileyken bakkalı ben çalıştırıyodum geçimi sağlıyorduk o zamanlardan beri yatıyo. şimdi de trafik kazası yaptı. belinde 1 yerinde kırık var 1buçuk aydır yatıyo bayramdan sonra ya kadar doktor yat dedi. öyle evde duruyo adam. şükür eşimle çok büyük problemlerimiz yok arada ufak atışırız o kadar. problemimizin olmama sebebi benim tartışacak kadar bile halimin olmaması hani inatlaşıversem kıyanet kopacak bende huyuna gidiyorum. pandeminin ilk başlarında kredi çekmiştik ben 10 bin çektim kaynanamın üzerine de 3 bin tl lik kredi çektik şu an ikisi de icralık oldu kaynanam sürekli ödicez dediniz ödemediniz paraları yerken bişey yok ödemeye gelince ödemiyonuz vs. diyo sürekli(çektiğimiz kredinin parası hepimizin boğazından geçti ). tüm borçları ödeyip onunkini ödemesek haklı tek kelime etmem ama hiç birini ödeyemiyoruz evin su faturaları bile duruyo uzun zamandır ödenmedi ev kirası da ödenmiyo 1 aylık kirası var ödenecek  dükkanın 5 aylık birikmiş kirası var ödenmedi. dükkanı kapatalım diyorum eşim devretcem ben bedava kapatmam diyo dükkanı alan satan yok. her ay en az 5bin lira borç oluyor 2bin bağkur bin lira da kira zaten olsun diyo. çok vurdum duymaz eşimi seviyorum hemde çok seviyorum beni de seviyo bunuda biliyorum ama artık cidden çok yoruldum bunaldım kimseye bişey anlatamıyorum. kendi annemler bi değişik zaten köyde yaşıyorlar koyunculuk yapıyorlar ufak çaplı. destek olun köye taşınalım ( destekten kastım köyde kiralık ev bulucaz ev sahibiyle konuşuvercekler ya da annemgilin ev 3 oda. odanın birini kiler gibi kullanıyorlar orayı bize yatak odası yapıcaz 1 sene yada en fazla 2 sene bu şekilde dururuz sonrasında zaten ayrı ev yaparız ) borç harç koyun alalım beraber güdelim diyoruz ona da yanaşmıyorlar. kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki. eşim bana herşeyini anlatır dinlerim yargılamam anlamaya çalışırım haklı ya da haksız olduğu yerleri yanlışlarını söylerim. beşikten şu yaşına kadar olan tüm hayat hikayesini bilirim ama eşim benim çoğu şeyimi bilmez sadece belli başlı şeylerimi bilir sormaz merak etmez sormadığı içinde bende anlatmam arakadaş edinsem onun şuyu var öbürünün buyu var sürekli bi kulp bulur ama bulduğu hataları da hep doğru çıkar artık bende kimseyle arkadaşlık kurmuyorum laf etmesin diye. buraya da içimi dökmek istedim çünkü kendi kendime konuşmaktan yoruldum. tekrardan okuyanlar hakkınızı helal edin Allah a emanet olun

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Valla ne diyim ki hakkında hayırlısı bacım
(626 puan) tarafından
amin canım bazen postları okuyorum benim derdim onların yanın da ne ki diyorum ama birike birike doldum
tarafından
Böyle yıpranıyorus
(626 puan) tarafından
kesinlikle canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kendini çok güzel ifade etmişsin. Krediyi niye sen çektin nasıl verdiler o kadar krediyi? Çocuğa eşinle kaynanan baksın ev yakınsa sen dukkanda dur . Çok küçük ama başka da çaren yok gibi. Aslında dükkanı kapatsaniz çok iyi olur zararın neresinden dönsen kardır ama kocan anlayışsız biri galiba. Bütün sorumlulugu sana yıkmış gibi çok üzüldüm haline. Allah çıkar yol göstersin ins

Ayrıca ev ev üstüne olmaz , ailende kalma fikri iyi değil bence. Köy yerinde kiralar ne kadar olacak boşuna kimseye ağız eğme. İş kocanda bitiyor. Biran önce iyileşip çalışması lazim
(626 puan) tarafından
eşim crzaevinden çıktı araba alalım diye 10 bin çekmiştim sonra pandemi kredi çektim arabanınkini ödedim dükkan için kredi çektim 15bin sonra araba alıp satalım diye 40bin lik kredi çektim arldığımız arabadan 20 bin kadar zarar ettik arabanın parsıyla 15binlik kredinin kalanını kapattık 2 tane kredi kartı verdiler onlar patladı bide 5binlik ek hesap açmışlardı o da patladı hepsi bana girdi sırf bi düzen tutalım diye bunca borcun altına girdim eşim çalışsın ben ona her türlü destek olurum daha önce oğlum küçükken tavuk çiftiğinde çalıştık oğlum 4 aylıktı sırtıma iple bağlayıp eşimle beraber tavuklara baktım gocunmam hiçbir zaman
şu an kaynanamla zaten ev ev üstüne duruyoruz tıllardır 1senede annegilke duralım sonrasını bende istemem dağda çadırda dahi dururum ama yok
habirde hayatta kaynanama çocuk teslim etmem eşim az çok ilgilenir ama ona asla teslim etmem
tarafından
Ya maşallah çok çalışkan bir kadınsın ama kocanda iş yok canım ya :( Allah yardımcınız olsun. Bir yere yatılı çalışan olarak girseniz
(626 puan) tarafından
benimde kafam da öyle bi düşünce çiftlik işleri gibi ama oğlum 1nci sınıfa başlayacak servis sorunu olmaması gerekiyo araştırıyorum
0 oy
tarafından
Üzüldüm durumunuza gerçekten rabbim eşine sağlık versin. Sağlık versin ki bir an önce ise başlasın. 

Esnaflık kolay değil bu zaman da hele bide herşey ateş pahası iken.. 

Keşke ailen yanassa da oraya tasinsaniz kendinizi toplayana kadar en azından kiralariniz birikmez. 
tarafından
Beline calısmayacak kadar ne oldu kı canım nedense calısmak ta gozu olmadıgından abartıyor gıbı geldı esımın belınde bırı cıddı ıkısı normal 3 tane kırık var uzerıne 400 kıloluk araba devrıldı altında ıkıye katlandı cok sukur hemen toparladı duzenım ız bozulmasın diye 2 ay ıcınde ısıne dondu yani istese bence yapar o derece cıddı olsa bayramdan snra calısmaya da gozu yemez yada doktor yasaklar
(626 puan) tarafından
yagmur çetin canım bel çukurunun orda biri çatlak biri kırık omurga kemiği var 1 ay 10 gün falan oldu kaza yapalı korseyle geziyo evde falan zaten canı cimiciktir doktora falan beraber gidiyoruz ya yürüyeceksin yada yatacaksın oturman sakıncalı beline yük bindirecek iş kesinlikle yapma en azından 2 ayı doldurana kadar demişti domtor
tarafından
Anladım canım Allah sıfa versın de bı an once toparlanın ınsallah
(626 puan) tarafından
amin canım Allah razı olsun Allah a emanet ol
tarafından
Sende ınsallah canım
0 oy
(810 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm kaynanana bakacak baska bırı yokmu dert ustune dert gıbı kadın.Geçmiş olsun eşin ıcınde uzuldum kızın kücükmüş buyuk olsaydı al sen işlet dukkanı derdım kendını bıle geçindiremiyor dukkan kardan cok zarar esınde daha fazla zarar etmek ıstemıyor bellıkı kıraya versenız hemen alınır aslında rmlakcıyla fılan anlaşın verın kıraya derım eşin iyileşene kadr rmlakcı ılgılenır
(626 puan) tarafından
eşim tek çocuk kayınpederimle kaynanam ayrı bizden başka kimsesi yok eli ayağı tutuyo 55 yaşında kadın ama görsen ergen gibi tavırları dükkan kiralık canım emlakcıya versek bile kimse devralmaz şu an bile kaynanam şehir merkezine gitti işleri varmış ben bebeğimle dükkan bekliyorum bebek arabasının içinde gezdiriyorum habire dükkana baktığım sıralarda bana aş ekmek getirivermedi sabah 7 de açar gece 12 de kapatırdım eşim evde yatarfı ne kahvaltılık ne öğle yemeği ne akşam yemeği ben de kahvaltıyı dükkandan ederdim akşam üzeri tostcudan tost söylerdim gece de eve gidince yerdim geçen kredi mevzusunda siz tostcuyu zengin ettiniz başka bişey etmediniz diyo bi lokma hazırladığı yok öyle diyo
(810 puan) tarafından
E deseydın sende bı tas corba kaynatsaydın sende o zaman diye sen dukkanda aç adm evde kendınr laf yok
(626 puan) tarafından
zamanında ne mavgalar ettik canım neler neler söyledim ama anlamıyo kadın ben butda kavga eder aradan 15 dakka geçer sanki hiç kavga etmemişiz gibi aynı yani herşey istediğini de değişmiyo
0 oy
tarafından

İkinci çok küçük olmasaydı diğeri okul çağında zaten eşin de sen de çalışın çift maaş olur diyecektim ama bebek de küçük :( Allah yardımcınız olsun canım.

(626 puan) tarafından
sağol canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ailen senin kocanla kaynanana bakmak zorunda değil ki kuzum kocan belli ki çalışmak isteyen bı tip de değil kaynanan desen baş belası gibi hakkında hayırlısı neyse o olsun 
(626 puan) tarafından
kaynanam hayatta gelmez zaten köye canım ona merkezden küçük bi ev tutcaz o orda kalacak eşimin sigarası falan yoktur eşim koyun otlatacak sabahtan akşama kadar zaten annemgilin şu an 50ye yakın toplam koyunu var 50 tanede biz bulalım onların borcu bize ait olsun beraber yapalım diyoruz yok diyorlar
tarafından
Canım eşin bulacak guduye topluycak çobanlık yapacak çobanlık kolay değil ama bende köylü kızıyım bizimde tosunlarimiz vardı bakması yemi samanı kışın altını kuremesi çok zor ama şöyle birsy yapabilir bir yere ahirci olacak gidebilir sizi de götürür yada tavuk ciflikleri var ya oralarda olur orda ev de veriyorlar sadece yemesi size ait oluyo bı arastirin
(626 puan) tarafından
canım daha önce çalıştık tavuk çiftliklerinde oğlum bebekti o zaman şimdi okulu var servis dıkıntısının olmayacağı yerler bakıyorum
0 oy
(7,225 puan) tarafından
İki ucu b.klu deynek diye buna diyorlar sanirim bebeğin cok kucuk sen calisamazsin kaynana ayri dert baska bi iste calisamaz mi kaynanan evden iş filan mi düşünsen bilemedim ki
(626 puan) tarafından
kesinlikle canım iki ucu b.klu değnek eşim dükkanı kapatmadığı için kaynanamda gidip çalışamıyo çalışsa da aldığı parayı başa tapar zaten
(7,225 puan) tarafından
Kendini toparlayinca sende calisirsin oglun caliadigina göre birinin eve para getirmesi lazim dimi dersin bisey dersede evden yapabilecegin iş bul bak canim
(626 puan) tarafından
kızom biraz büyüse evden çalışmayı düşünüyorum bizim burda evden hangi iş yapılır bilmiyorum çok değişik bi memleket burası
0 oy
(3,831 puan) tarafından
canim yanlis bir kelime kullanmak istemiyorum ama evin erkegi sen olmussun sanki   , niye her seyi sen yukleniyorsun . eşin bir is bulsun bakkalla ilgilenmiyorsa, kredi niye senin ustune
(626 puan) tarafından
çok doğru kelime canım evin erkeği ben olayım ptoblem yok ama evin kafınlığını doğru düzgün yapsalar hiç sıkıntı yok hiç unutmam birgün kaynanam evde yufka falan açmış gece bi geldim eve mutfağın  her yeri un ortalığı toplarken sandalyeden düşüp belimi acıtmıştım şeytan çarpmıştı bildiğin
0 oy
(396 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım dükkanı Kapatmaya eşini bir şekilde ikna etmelisin yada bebeğin biraz daha büyüyünce sen bak dükkana. Ailenin yanına gitme bence. Ne kadar da ailen olsa da olmuyor. 
(626 puan) tarafından
eşimle konuşucam artık ay sonunda kapatalım satılmıyo diye umarım beni dinleyip uygular ailemin yanında kalmayı da 1 sene olsa yetecek sonrasında dağda çağır kursakta razıyım en azından kendimizi toparlarız o bir senede
0 oy
tarafından
Hepsini okudum canım öncelikle kalbini karartma Allah'ın izniyle bunun da üstesinden gelirsin belli ki güçlü bir kadınsın. Empati yaparak ben senin yerinde olsam o dükkanı kapatırım her ay boşuna para ödemekten kurtulurum. Günlük 40 ekmekle bakkal dükkanı dönmez, borclarda bu şekilde kapanmaz. Çocuğumu kaynanam ve babasına bırakırım bir müddet başka bir işte çalışır icralık borçları ödemeye çalışırım. Şuan için aklıma başka bir şey gelmedi ne yazık ki çünkü desteğin de yok belli ki. Kaynanana gelince boşver hiç takilma bile duymamazlıktan gel, duydukça senin psikolojini daha çok bozar 
tarafından
Amin canım ama aslında toptancilarla anlasabilirsin veresiye veriyorlar
(626 puan) tarafından
biliyorum canım da hepsi veresiye vermiyo vereaiye verenler çikolata cips vs. kola dondurma sigara bunlar vermiyo canım verenlerde 15 gün içinde öde diyorlar dükkanın şu an mevcut müşterisi dağıldı onu geri toparlamak baya zaman alacak
tarafından
Hiç birikimin yok mu canım altın olur alyans olur vs
(626 puan) tarafından
hiç yok canım alyansımı da 2 sene önce satmıştım çeyizlik yazma patik vs. onları bile sattım bi elimde telefonum var o da 500 lira anca eder etmez bile
tarafından
Allah yardımcın olsun :(
0 oy
(590 puan) tarafından
zor bi süreçtesin iie girip çalışlan kaynananda çocuga baksa 

eşinin çalışması lazım artk toparlansın okurken    baktımda Allah dahada güç versin sana. bu ortam ve maddi sıkıntı gercekten zor.. bi yerden baslamanız lazım ne yiyip ne içiosunuz o çocuklarada yazık. eşini de bu kadar çok sewme bence ewine baksın artk yada bi çıkış noktası bulsun bna en mantıklısı senin işe başlaman gbi geldi yoksa insan bi müddet sonra kafayı yer
(626 puan) tarafından
canım çoğu kişi (Allah razı olsun onlardan) kaynanan baksın demiş ama çocuk emanet edilecek bi insan değil inan ki sosyal kardımlaşmadan koli geliyo aşlık kolisi onu tüketiyoruz arada eşimin babası destek çıkıyo onunlada kızıma bez falan alıyoruz öyle
0 oy
(590 puan) tarafından
dger yorumlarınıda okudumda herseyi yüklenmişşin 2. cocugu yapmasaydın keske

eşin tembel biri biraz bahane ediyor calışmak istemiyor gbi

kaynananda bela

sana ve çocuklara üzüldüm 2. çocuk olmamalıymış sende işe girer calışırdın

annengilde sze bulaşmak istemiyor belliki kocanı gözleri tutmuyor bnce

ztn seni borç batagına itmiş

annengile bulaşma yada yakında çocuga annen baksın bnce tek çıkış noktanız senin işe girip çalışman

allah yardım etsin

artk çocuk dogurma gözünün önüne bak
(626 puan) tarafından
yorumlarında o kadar haklısın ki kızım 1 yaşına falan gelse zaten çalışırım annemler köyde biz şehirdeyiz annem bakamaz ki imkanı yok oğlum okula gidecek Rabbim güç kuvvet sabır versin önce bana sonra hepimize 2.nci çocuğu da sırf oğlum çok istedi aslında bende çok istiyordum eşim cezaevine girdi girmeseydi kızım 2 yaşında olurdu şimdiye bi tane çocuğum var öyle eziyet çekiyorum böylede çekicem en azından çocuklarım birbirine destek olsunlar diye düşündüm oğlum kardeşiyle o kadar güzel ilgileniyo ki eğlendiriyo güldürüyo kardeşini

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 262 göst.
22 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Safiye12 (57 puan) tarafından soruldu
+3 oy
37 cevap 1,244 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde Bayan Anonim (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 902 göst.
9 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 346 göst.