0 oy
547 göst.
Diğer kategorisinde (726 puan) tarafından
Kızlar eşimle anlaşmalı olarak boşandık beni kandırdı biraz para verdi çocuklardan maasada baglayacagim dedi sonra ilgilenmedi benim ona nafaka açma şansım varmı boşandık hersey bitti anlaşmalı olarak 

16 Cevaplar

+1 oy
(866 puan) tarafından
Çocuklar eşinde kalmış ya eşin sana nafaka davası açsa napacan 
-Reklam-
0 oy
(726 puan) tarafından
Sorum yukarıya çıksın 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Bir fikrim yok canım ama mahkeme anlaşmalı olarak bitmiş talep etmediysen zannetmiyorum açacağını açsana kazanır mısın bilmiyorum 
0 oy
(13,872 puan) tarafından
Boşanirken kendi nafaka hakkindan vazgeçsen bile çocuklar için nafaka davasi açabilirsin şimdi. 
(13,872 puan) tarafından
O zaman çocuklar için sana niye nafaka ödesinki canim. Sen eğer kendin için nafaka talep etmiyorum diye bişey yazdirmadiysan  nafaka davasi aç.
(726 puan) tarafından
Birsey talep etmiyorum diye anlaşmalı olarak boşandık canım nafaka talep etme şansım olurmuki
(13,872 puan) tarafından
Anlaşmaya yazdirdiysan tekrar talep edemezsin diye biliyorum ama yinede bi avukata danişip açilabiliyorsa dava açabilirsin.
(220 puan) tarafından
Doğru biliyorsunuz anlaşmalı boşanmada feragat ettiyse kendisi için isteyemez. Çocuklar için isteyebilirdi ama velayeti kendisinde değilmiş. O da olmaz.
(13,872 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum ama anlaşmasinin içeriğini net bilmediğim için yaniltici olmasin diye net yazamadim.
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Tabiki nafaka davası açabilirsin ödemek zorunda nafakayı mutlaka bağlatırsın peşini bırakma barodan avukat talep et davanı aç biran önce.
0 oy
tarafından
Anlaşmalı boşanan bile nafaka davası açma şansın hep saklıdır canım. Hala dava açıp nafaka isteyebilirsin. 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Elbette açabilirsin. Eğer adli yarıdm şartlarını taşıyorsan barodan avukat atnaması talep et ve avuakt aracılığı işe davanı aç canım 
0 oy
(632 puan) tarafından
Canim cocuklar sende degilse anlasmali bosandiysan biraz zor. Alirsin tabi ki yazan olmus ama benim esi hukukcu oradan biliyorum sen yine de sansini denersin
(632 puan) tarafından
Canim uyusturucu bagimliligi vs gibi agir yuz kizartan suc olmadikca onu babalik hakkindan mahrum edemezsin gormesini tamamen engelkeyemezsin ancak o soy reddi yaparsa haklarindan vazgecmis olur ama is bambaska bogutlara gider o zaman. Esime sordum bu sekilde dedi. Yani hayirsiz sevgisiz bile olsa bir babayi evladini gormeme gibi bi madde dedigim gibi agir birsey olmadan olmazmis
(19 puan) tarafından
Yok zaten ben görmesini istiyordum canım ama o kızını kendi görmek istemediği için öyle yazsak uygun olur mu diye dedim.Yoksa oğlumla görüşüyorlar ben ne olursa olsun kendi evladıma yapmam bu kötülüğü o onların babası illaki görüşmeleri gerekiyor. Peki dilekçede istediği zaman çocuklari ile görüşebilir yazdırmak doğru mu? Kızım şuan çok küçük zaten anne sütüyle besleniyor ama iki gün sonra dilekçede böyle yazıyor diye beni rahatsız eder diye korkuyorum aynı şekilde oğlumda gelip uygunsuz zamanlarda götürmek isterse çok zorlanırım. Öfke kontrolü yok zaten şiddette vardı evlilikte o yüzden tedirginim.
(632 puan) tarafından
Istedigi zaman gorebilir demek zorunda degilsin mahkeme uygun bir gorus suresi verir bebegin cok kucuk oldugu icin zaten hakki cok sinirli olur cogunlukla seninle olur merak etme
(632 puan) tarafından
Siddet durumunu da soylersin bebegi vermrzler zaten
(19 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim dua edin lütfen
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Velayet babada olduğu için kendine birşey alamazsın anlaşmalı bitmiş yeni avuksta sormuştu arkadasm.
0 oy
(10 puan) tarafından
Acamazsın mahkeme bitmiş
0 oy
(695 puan) tarafından
Özel değilse çocuklar neden babalarindalar kendiler mi istediler yada mahkememi verdi kaç yasa kadar babaya veriliyor 
(1,777 puan) tarafından
Çocukları bana vereceksin diye şart koşan erkeklerde var öyle bişey mi acaba
0 oy
(13,030 puan) tarafından
Neyine inandın onun Doğru bir şey olsaydı zaten bosamazdin 
0 oy
tarafından
Kendin icin degil ama cocuklar icin nafaka davasi acabilirsin canim arkadasimda bosandi kizi 6 aylik falandi 5 yasindayken nafaka davasi acti kazandi hakkin var  kendine alamazsin ama cocuklarina her turlu alirsin
tarafından
Yorumlarda okudum cocuklar babadaysa alamazsin zaten sen degil babasi bakiyir anlasmali oldugu icinde sana bisey vermez
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Emin değilim ama sen kendi adına sonradan nafaka talep edemiyorsun da cocuklar için tekrar dava açıp nafaka talep edebilirsin. 
0 oy
(39 puan) tarafından
Sana niye nafaka versin ki ztn o aşamada talep etmemişsin çocuklar babada yine iyi bı avukata danış ama sanmıyorum 
0 oy
(19 puan) tarafından
Dava için ne kadar para yatirdınız birde ne kadar süre için de boşandınız.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 65 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 300 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

380,109 soru

11,379,122 cevap

34,864 kullanıcı

...