0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
41+1 gün oldu bugün gittim doktora hic açılma yok sanci yok Sünni sanciya inat etti doktor istemedim 2. Kere yollamaya kalktı dogumhaneye eve gittim biraz daha kendi sancimi beklicem dedim çok gerginim 4100 gr oğlum bu hafta da dogmazsa sezeryana mecbur kalicam sanırım:( sezeryani kotulemiyorum asla sadece son raddeye kadar tercih etmiyorum ilk oğlumda da öyle yaptım dua edin inşallah doğar oğlum bugün yarın. 

16 Cevaplar

0 oy
(13,079 puan) tarafından
Kuzenim de inat etti suni almam diye 42 ye dayandı sancısı geldi 1 gün çekti sancı çatala çıkmış ama çocuk ters dönmüş acil sezeryana alındı 

2 dofum yaptım 2 si de suni aldım neden istemiyor musun 
(114 puan) tarafından
Hiç acilmam yok o yüzden istemedim 2 3 güne yine gidicem
(13,079 puan) tarafından
Benim Dr rahim yumuşatıcı fitil verdi
Demişti ki diğer doğumdan açıklık var
(114 puan) tarafından
Evet bana da dedi ilk doğumdan açıklık var başka yok dediler
(13,079 puan) tarafından
Ben de öyle doğuma girdim 4 kilo doğdu oğlum simdj 2.5 aulik :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbım yar ve yardımcın olsun  canim sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah 
(114 puan) tarafından
Allah razı olsun canm
0 oy
(881 puan) tarafından
Kuzum doktoru dinle bebeğin iri bi bebek maşallah ama doktorun ne diyorsa onu yap illede normal olsun diye sağlığınızı tehlikeye atma bebek için sıkıntı olabilir günün gelmiş geçiyor bile sakin kal stres yapma hiç 
(114 puan) tarafından
Yok gerekirse sezeryaj olurum öyle karsitligim yok benm
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bebeğin kilosu biraz fazla cnm normal doğum olmaya bilir bazı insanlarda kolay kolay sancı ve açılma olmaz örnek ben bende 41 haftalık olmuştum bende de tık yoktu bebeğim 3400 gramdi  doktor bunu doguramazsin bebeğin iri demişti, dediğide  oldu 13 saat suni sancı sonucu acilen  sezaryene alındım inat etme öyle yada böyle doğacak bebeğinin canını riske atma 
(114 puan) tarafından
İlk oğlum u 110 kilo ile çok kolay normal doğurdum 3040 kg doğdu bu sefer de böyle oldu bayağı mutsuz oldum 2. Kere yollamaya kalkınca
(2,835 puan) tarafından
İlk bebeğin minyondu cnm bu MasaAllah iri bir bebek görümcem de ilk dogumunu normal yaptı gayet kolay bir dogumdu dedi ama gel gör ki ikinci doğumu bir türlü olmadı 7 santim açılmaya gitti sonra 9 santim oldu ama bebek dogmadi 4300 su bebeği acil sezaryene alındı
(114 puan) tarafından
Anladım bakalım zamanla ne olacak göreceğiz
(2,835 puan) tarafından
İnşaallah tez zamanda kendi sancinla hastaneye gider çok kolay güzel bir dugumun olur cnm ❤️
0 oy
(2,805 puan) tarafından
Bebeğin masallah tombik canım neden suni istemyosn bende suni aldım ama benim acilmam olmadı sezeyana döndüm önümüz bayram canım keşke kabul etseydin doktorlar tatile çıkmadan doğururdun 
(114 puan) tarafından
Çünkü hiç açılmam olmamış nst de sanci çıkmıyor bebek gayet iyi icerde 2 3 cm var açılma denilseydi alacaktım gerisi gelir çünkü Allah in izniyle
(2,805 puan) tarafından
Benimde yoktu acılmam olmadida ben korktm çocuk kakasını yerse diye 9 saat suni sancı aldım olmadı sezeryana aldılar
(114 puan) tarafından
Ben kanıp almadım sancıyı valla sorunu yok çocuğun dediler diye 2farkli ultrasona girdim çünkü bakalım bu hafta doğar inşallah artık
(2,805 puan) tarafından
Sağ salim sağlıklı kucana alirsin inşallah
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm normal isyiyosan suni al yoksa durdukca sonun sezeryan olabilir
(114 puan) tarafından
Hayırlısı 2 3 gün daha bekleyecem
0 oy
(15,743 puan) tarafından
42 de doğurdum birden geldi sancım bekle derim herşey yolundausa
(15,743 puan) tarafından
Benim de öyle oldu sonra Nisan geldi bir hafta sonra birden sancı tuttu hastaneye gidince 8 cm di
(114 puan) tarafından
Kendim de kiloluyum bide 2. Ye hamile.kaldigom zaman 116 kilo idim ilk aylarda kusmadan 16 kg verdiğim için şimdi hiç kilo almadan 118 kg ile dogurucam bebek de iri bu sefer. Belki sezeryan nasip olacak o yüzden bu kez o riskimde var bebeğin duruşu falan normal doğum da ama Allah  bilir gerisini
(80 puan) tarafından
canim 42 de doğuranlar yada 40 dan sonra dogurdugunda yumurtlama tarihine goremi yani tam tarihini bildigin halde mi 42 oldu
(114 puan) tarafından
280 gün bittikten sonra gebelik uygulaması saymayı bıraktı bende Google ye yaza yaza sayıyorum 9 ay 17 gün bitti bugün son adet tarihmne göre
(15,743 puan) tarafından
Son adetime göre ,42 USG 41 di
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Günün gelmiş geçiyor beklemesi bebeğe zarar bebeğin de oldukça iri bir bebek kendi sancini beklersen bebeğe zarar gelebilir Allah korusun doktorun neyi öneriyorsa sen ve çocuğun için öneriyor ki sezeryanda olsa önemli olan sağlıklı olması 10 santim acilmam vardı üstüne suni yedim kendi sancimda vardı bebeğim 4 kiloydu çok zor geçti doğumum 40 + 2 de doğurdum ters dönmüştü ve zorla dogurttular ikimizide riske attılar keşke sezeryan olsaydı da bizim saglimiz yerinde olsaydı kızım 2 yaşına kadar beyine ve fiziğe gidiyor 
(114 puan) tarafından
Bilmiyorum içime hiç sinmedi o an Sünni yi almak 1 cm bile açılma yok bebek icerde gayet iyi sancim ağrım var ama nst De çıkmıyor 2 3 cm açılma olsa hadi çekeyim sancıyı gerisi gelir çünkü Allahin izniyle
(7,376 puan) tarafından
Sezeryanada alabilir canım zaten bebeğin iri
(114 puan) tarafından
Alabilir evet
0 oy
tarafından

Ben olsam hic riske atmazdm 

Direk suni sanci alirdm ki ben iki dogum yaptm ikiside suni sanci ile 

Bebegin icin beklemk sağlikli olmayabilir diskisini vs yapabilr 

(114 puan) tarafından
1cm bile acilmam yok 2 3 cm açılma var deselerdi vallahi yatacaktım çekecektim o sancıyı gerisi gelir çünkü Rabbım in de izniyle
0 oy
tarafından
Bencede bekle sırf doktorunun geçecek diye beni suni sancı ile doğurmaya kalkdi doguramadim. Haram olsun verdiğim para
(114 puan) tarafından
1 cm bile açılma yok neden acı cekeyim 2 3 cm var deselerdi vallahi yatardım hastaneye gerisi gelirdi çünkü Allah in izniyle
tarafından
Banada doktor bebeğine bişi olur dedi ilk çocuk tecrubesizdim hiç açılma sancı yoktu verdi suni sanciyi  10 saat sancı çektim yine açılma olmadı çığlık çığlığa sezeryan istedim
(114 puan) tarafından
Bana da bugün yapmaya kalktılar bunu işte 41 haftada diye kabul etmedim ama
tarafından
Bekle bakalkm
0 oy
(679 puan) tarafından
Hiç bir sağlık problemin yoksa kendi sancin bekle bak burdaki bı çok kişi suniyle doguramadigi için sezeryan olmuş 100de 60 doğurma ihtimalin var sunide ki bu düşük bı ihtimal ne zaman doğacağını Allah bilir suni sancinin yan etkileri çok kötü bu doktorlar kendilerini ilah yerine koyup bebeğin doğacağı zamanı kendileri belirlemeye çalışıyorlar sakın kanma kontrollerine git kendi sancin bekle kimsenin içinde kalmıyor elbet gelir 
(114 puan) tarafından
O yüzden kabul etmedim zaten tecrübesiz olsak kandiracaklar vallahi bak
(679 puan) tarafından
Evet cnm malesef ben kendim kurban gittim sistemlerine eşimin yanında korkutucu konuştukları için ama sen öyle olma doğumuna sahip cik
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Ilki tam kaç haftalık dogmustu 
(114 puan) tarafından
39+4 de doğdu ilk oğlum
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Canim sen bu saatte kadar nasıl durdun suni kesinlikle kabul etmelisin zaten normal sancı gibi rahimi uyaricak ve doğumu tetiklicek o çocuk gün geçtikçe kilo alıyor ve çok zor doğar 
(114 puan) tarafından
Bılıyorum ilk oğlumda açılma tamamlansın diye 2.5 saat çekmiştim. Bu sefer hiç açılma yok ondan almadım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Yalnız haftan çok çok dolmuş kaka yapma riski var çok tehlikeli biliyor olman lazm
0 oy
(114 puan) tarafından
41+3 doğurdum şükür:) 
(597 puan) tarafından
Gözün aydin)
0 oy
(597 puan) tarafından
Eşinle ilişkiye gir bu akşam yarın doğurursun bende işe yaramişti 40+4te doğurdum
(10,411 puan) tarafından
Kadın doğurmuş bu 3 gün önceki pist
(597 puan) tarafından
Hflfkgnbelekdmçd

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 187 göst.
5 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Esmaa11 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Aytu (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 107 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Aytu (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 370 göst.
1 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ♥️♥️HİRANURRR♥️♥️ (5,913 puan) tarafından soruldu

380,603 soru

11,395,550 cevap

34,913 kullanıcı

...