0 oy
203 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (296 puan) tarafından
Kızlar ben 20 yaşındayım açık biriyim tesettüru çok düşünüyorum kapanmakta istiyorum ama kararsızim eşimde kapanmami istiyor ama kapandıktan sonra ya beni begenmezse ya gözü dusariya bakarsa çünkü yanımdayken görüyorum bakıyor bu arada linclemeyin tabi ki Allah rızası için ilk önce kapansam kapanırken ama eşimin rizasida önemli buluyorsunuz umarım yanlış bir şey söylememmişimdir

11 Cevaplar

0 oy
(11,257 puan) tarafından
Kapanacaksan eşine kapanmayacaksin ki kuzum eşim de istiyor demişsin seni kapatıp gözü dışarıya kalacaksa zaten bu onun adiligi sen dışarıda kapanıp evde gayet de eşine suslenebilirsin
-Reklam-
0 oy
(3,662 puan) tarafından
Yanındayken dışarıya baktığını görüyorsan eğer  değil kendini, eşini de kapatsan kâr etmez. Diğer türlüsü senin kararın zaten. 
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Seni seven her halinle sever.. dusuncen o kadar güzel ki kapan canim sen Allah rızası ocin yaoacaksin bunu ve mutlaka karsiligini alacaksin..simdiden Rabbim.mubarek eylesin<3<3<3<3 

0 oy
tarafından
Canım Allah için kapanıyorsun farkındasın sen de korkma evde suslenirsin
0 oy
tarafından
Canım şuan açıksın ve eşim yanımdayken bakıyor diyorsun. Diyeceğim o ki yapmak isteyen her şekilde yapar. Şu dünyada Adriana Lima bile aldatıldı :) Bende acıktım denize giderdim çok sosyaldim elbise etek giyerdim vs vs. Ama gerçekten çok kapanmayı istiyordum çok şükür Rabbim nasip etti arkadaşlarım benimle Suriyeli diye dalga geçti yine de hiç zorlanmadım çünkü isteyerek kapandım. Eğer içinde varsa korkma Rabbim yardım eder. İslam aslında bize çok değer veriyor. Nasıl ki ziynetlerimizi sakliyorsak herkesin görmesini ulasmasini istemiyorsak bizde ziynet kadar hatta ondan da daha değerliyiz :)
(296 puan) tarafından
Ay evet güzelim aynı şeyleri yaşıyorum şuan hep acıktım elbilere pantolonlar vs şimdi zor geliyor
tarafından
Tabi ilk zamanlar zor geliyor birde ben hemen siyah feraceyle kapandım, sonuçta belli bir düzenin var. Ama gerçekten o rahatsızlık hissi geçip gidiyor. Açıkken sürekli insanlar bana bakıyor gibi gelirdi rahatsız olurdum oda gitti sonunda
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Amaç hem Allahın rızasını kazanmak hem eşini mutlu etmek değil mi? Sen Rabbine yönel kapan evinde eşine karşı yine süslen saçını yap. Bundan sonrasında eşin eğer seni değil çevreyi izler tercih ederse bu onun karaktersizliğidir(sakın bakımsız kadın aldatılmayı hakediyor dediğimi sanmayın eşi açık bayanlara bakıyormuş diye söyledim) ayrıca eşin kapanmanı istiyormuş ztn 
(296 puan) tarafından
Evet istiyorda sokaktan bakımlı zayıf güzel bir kız geçse bakar bu sefer. Ben kendimi sorguluyorum daha güzel giyinmeye çalışıyorum saçımı yapıyor makyaj vs bu sefer tesettürure girmek benim için zor oluyor beni beğenmez yanında gezdirmeye belki utanır yanlış anlamayın ama erkeğin yanında bakımlı biri olunca göğsünü gere gere geziyor bence
(1,389 puan) tarafından
Yanii tercih senin ama eşin için mi bu dünyadasın Allahın rızasını kazanmak için mi birde böyle düşün. Şahsen ben kapalı olup eşini gururlandıran biçok kadın tanıyorum. Bu tesettürle alakalı değil de erkeğin ahlakıyla alakalı bence
0 oy
(326 puan) tarafından
Çok gençsin çok güzelsin çünkü gönlün güzel sen bu yola girdiysen seni Rabbim çağırdı hadi kulum sıra sende kendini kurtar dedi dışarıdan bir kul mor moda dediğinde saçımızı boyuyoruz ama yokdan var eden bizleri yaratan rabbimiz kulum farzdır örtün diyor O namı hayır dicez haşaaa gönlü güzel kızım içinden geldiyse kapan eşim beğenmez DİE düşünme açıkken bakıyomuş kapalıyken dünden bakar DİE düşünme sen kendin için kendini korumak için örtün ona da zamanla onunda tesettürü gözleri olduğunu öğret Allah a emanet ol
0 oy
(7,379 puan) tarafından
kılaşa lav etcem kapanacaksan buna eşın karışamaz cünkü bu senın Allahla aranda bısey Allah ıcın kapanacan onun ıcın sende boyle düşünüyondur emin ol eşının gözü başkasındaysa onda zaten hayır yoktur 
0 oy
(548 puan) tarafından
Canım şu an açıksın ve dışarıya bakıyor bunun açıklık kapalilikla ilgisi yok.Soyle düşün sana kapan diyor ya kapalilarada imrenerek bakabilir  ben tesettür giyimden çok açık alırım evde giyerim topuklular  alırım evde giymeye eşimle geçen gün konuşuyoruz tesettür giyim pahalıydı  olsun diyor kaç para olursa olsun diyor yani ben evde süslenip dışarıya tesettürlü çıktıkça özel hissediyor hissettiriyor 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bence sen hazır değilsin insan kapanıp açılınca tuhaf oluyor mesela ben kendi isteğimle kapandım 8 yıl kara sarsafli gezdim bu yıl açıldım geri böyle olma yani örtünmek illaki kara çarşafla olmaz misal tisortlerini bol ve uzun giyersen ayıp yerlerin kapanır birşekilde bir dene dar pantolon yerine misal bol veya etek giy gez bakalım hazirmisin ondan sonra kapan
(296 puan) tarafından
Şuan zaten öyle geziyorum açık giymeyi seven bir insan değilim çocukluğumdan beri hep öyle büyüdük ama saçımı çok yaparım çoksa sevrim o benim için zorlayıcı olcak diye düşünüyorum
(1,862 puan) tarafından
Kendin bilirsin canım ama kapalılık uğraş ister emek ister vesvese ile savaş ister sıcak havalarda  rahatlığından fedakarlık ister vs vs iyi düşün taşın
(296 puan) tarafından
Allah razı olsun canım teşekkür ederim
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Canım kapanacalksin ama dışarda eşinin yanında makyajını yap mini etek giy istediğin gibi

Tesettürun güzelliği de burda sadece eşin senin güzelliğini görüyor eğer o da kapsanmani istiyorsa niye seni begenmesin 

(Bu arada yaşın çok gencmis niye erken evlendin özel değilse cevabını alırım )

İnşallah tesettürü hakkıyla yapabilirsin tabi bunun için araştırman lazım bir Allah in istediği tesettür var iki de moda adı altında açıklıktan bir farkı olmayan tesettür var dediğim gibi araştır hakkında hayırlısı olsun canım 
(296 puan) tarafından
Allah'ın izniyley kapanirsam ferace giymeyi düşünüyorum erken niye evlendim herşey bianda oldu eşimle kaçarak evlendik öyle nasip oldu
(1,726 puan) tarafından
Allah mutlu etsin canım
(296 puan) tarafından
Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 129 göst.
0 oy
5 cevap 87 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 254 göst.
27 Kasım 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde gulistaN18 (2,142 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 112 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,748 cevap

34,840 kullanıcı

...