0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar bebeğim 3 aylık sürekli ağlıyor ne yapsam susturamıyorum gazı vardır diyip masaj yapıyorum duş iyi gelir diyorum karnı tok altı temiz ama çare olmuyor hiç biri ağlarken mosmor kesiliyor nefes alamıyor öyle çok ağlıyor ki artık bende oturdum ağladım ilk çocuğum böyle değildi pek ağlama nöbetleri olmadı ama bu yedi yirmi dört ağlıyor uyku nedir bilmiyor doğdu doğalı böyle gazdan oluyo geçer dedim ama aynı şekilde devam ediyor görenler belki biyeri acıyor olabilir dediler anneannem banyo yaptırırken ağladığı için göbeğinin alt tarafına fln baktı bugün yine konuştuk doktora götür belki fıtık vardır fln dedi sizce fıtık ağlatır mı sağlık ocağı dışında doktora gitmedik randevu aldım ama size de sormak istedim sakinleştiremiyorum sizler yaşadınz mı tavsiyeleriniz var mı acaba?

11 Cevaplar

0 oy
(1,459 puan) tarafından
Doğduğuna emin misin ?
(1,459 puan) tarafından
Hiç bı sebep yokken ağlıyorsa ve ağlaması hep belli zamanlara denk geliyorsa koliktir. Yani hiç biseyi yok gayet sağlıklı ama sabah saat 10 ile akşam 6 arası sürekli ağlıyor, hiç durmadan. Bu koliktir. Ya da akşam 8 gece 12_ 1 arası hiç durmadan ağlıyor. Bu koliktir. Arabaya binince filan genelde uyur. Ya da fon makinesi sesine . Ne bilim elektrik supurge sesine sakinleşir.
tarafından
Evet hiçbir sebep yokken ağlıyor mesela akşam üzeri 6 da bir başlıyor 9 buçukta anca susuyor telefondan fön Makinesi sesiyle zor sakinlesiyor hergun bu saatlerde ağlıyor bu kolikse iyi gelen rahatlatan bişey varmı canım acaba
(1,459 puan) tarafından
Maalesef kolikse yapacak hiç bişey yok. O saatlerde ağlayacak. Siz sakinleştirmeye uğraşın. Bnmki kolik değildi bilemiyorum. İstersen post ac kolik bebeğim var ne yapabilirim diye. Kolik bebeği olanlar mutlaka yardımcı olurlar
tarafından
Tamamdır canım çok sağol teşekkür ederim
(1,459 puan) tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
(138 puan) tarafından
Fitik aglatmaz diye biliyorum ama idrar yolu enfeksiyonu falan olabilir canım bezi nasıl hemen doluyormu  yoksa genelde kurumu oluyor 
tarafından
Aşırı idrar yapıyor canım
(138 puan) tarafından
Kolik diye birşey duydunmu hic belkide öyledir 6 aydan sonra geçiyor
tarafından
Evet duydum onun bi çaresi yok mu kendi kendine mi geçiyor yoksa gaz damlası fln denedim oda çare olmadı
(138 puan) tarafından
Çaresi yok 3.aydan sonra kaybolur diyorlarda bazı çocuklarda 6 aya kadar sürüyor gorumcemin 2 çocuğu da öyleydi ordan biliyorum canım yinede bi çocuk doktoruna götür
tarafından
Götürcem cnm Çarşamba günü inşallah düzelir korkuyorum çünkü çok değişik ağlıyor nefes alamıyor ağlarken
0 oy
tarafından
Çok ağlamaktan fıtık olur ama o hemen göbek deliğinde varsa belli olur. 
tarafından
Anlayadabilir anlamayadabilir çoğu doktor öylesine bakıyor dikkat etmemiş olabilir. Fıtığı vardır diye demiyorum belki fıtığı yoktur ama kucakta durmuyor diyorsun çok ağlaması neden olur bilemiyorum.
tarafından
Canım ağlayınca göbek deliği yerinden çıkacak gibi oluyo bide pipisinin üst kısmı sert neden olur bilmiyorum
(138 puan) tarafından
Benim kızımın doğuştan kasik fıtığı varmış ben banyo yaptırırken 3 yaşında farketmiştim ilk bebeğimdi  gayette sakindi ben fitik ağrı yapmaz diye biliyorum 1 yaşındaki  yegenimdede vardı göbek fıtığı ondada hic ağrı.olmazdi oda çok sakın bebeklik geçirdi
tarafından
Bunun için çocuk hekimine bi git bakalım ne diyecek
tarafından
Gidecem teşekkür ederim
0 oy
(591 puan) tarafından
ya aç yada kabız bizimkide öyleydi
tarafından
Ay canım kusura bakma uykusuzluk mahvetti ismiini okuyamadım
(138 puan) tarafından
Olsun canım önemli değilde yinede sen bi Doktora götür derim
tarafından
Randevu aldım canım sağol cevabın için inşallah düzelir bi an önce Allah'ın izniyle
(138 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun bu günlerde geçer canım sabir.... 3 çocuğum var 4.ye hamileyim neler neler atlattık sende atlatırsın sabırlı ol bebisinlr sana sağlık diliyorum hayırlı geceler;))
(591 puan) tarafından
kusuyorsa doymuyordur reflü olabilir emiyormu mama mı
mama takviyesi aptamil prosyneo kullan
0 oy
(873 puan) tarafından
Bnm oğlum da öyle ayrıca sinirli 3 aylık. Biogaia kullanıyorum emziriyorum mamasına metsıl damlatıyorum ama hala gazlı. Saati var bazen tutturuyor yapacak bir şey yok geçene kadar bekleyeceğiz eğer bir yerinin acımadoğından eminsen fazla kafaya takma 
tarafından
Doğrudur bende öyleyim ilk çocuğum da erkek ama onda kırkı çıkana kadar zorlandım kırkından sonrası rahattı bunda neden böyle oluyor anlamıyorum evden çıkmak istemiyorum sakinlesmiyo ağlamaya başladığı zaman
(873 puan) tarafından
Gazını duyuyorsan ondandır. Hem ağlıyor hem uyurken veya uyanıkken gaz yapıyorlar
(873 puan) tarafından
Annem bır de sutün gazlıdır dıyor bılemıyorum
tarafından
Kolik mi oluyo yani belirli saatlerde ağlamaya başlayıp fön Makinesi ile sakinlesiyorsa kolik oluyomus sanirsam
tarafından
Ben emzirmiyorum canım mama kullanıyor bebeğim
0 oy
(307 puan) tarafından
Fıtık oldugunda dışardan gözle belli oluyor göbek deliği kısmı dışarı çıkkkın oluyor biraz ama yinede götürün doktora belki ağzında falan yara vardır 
(307 puan) tarafından
Bide su içir in bence enfeksiyon varsa suyla atar bide havalar sıcak susamştr belki
tarafından
Veriyorum canım fark ettim havalar ısınınca suyu daha çok içmeye başladı
tarafından
Mama kullandığım için su veriyorum bu arada mama kabız yaparmi hani kakasını yapıyor ama bilemedim çok ağlayınca
(138 puan) tarafından
Mamada kabız yapar evet
(307 puan) tarafından
Ben aptamil kullandım hiç kabız gaz olmadı bide sen kndi yediğini de gözden geçir sütünden gazda olablir bacaklarını oynat ileri geri karnına doğru ileri ger yap masaj yap gazı varsa çıkar zaten
0 oy
(154 puan) tarafından
Valla canım ALLAH yardımcın olsun benimde aynı o şekilde bir kızım vardı doğduktan 15 gün sonra başladı krizleri kaç ay uğraştım akşam 8 de başlayıp sabah 8 9 kadar onunla uğraşırdım hiç susmazdı ağlardı habire kucağımda pış pış gezdirir uyuturdum 5 10 dakka sonra tekrar ağlardı benim kızında hiç bi sorunu yoktu kolikti benimki ne kadar gazını çıkarırsan çıkar yine oluyodu malesef bi süre sonra geçiyo 
0 oy
(7,209 puan) tarafından
Inanki sonuna kadar okumadım çünkü okudukça fenalık geldi küçük kızımın bebekliği gözümün önünde canlandı bi çaresi yok biraz daha büyüsün geçer inşallah dikkat et üşütmesin gaz yapar corapsiz da bırakma allah yardım etsin inşallah 
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Kolik olabilir kızım da oyleydi. Uyku bilmezdi durmadan aglardı. Baya da sürdü. Fön makinesi ac bacım yanında bakalım sesi kesiliyor mu. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yenidoğandan bebek 6. Ayına kdr her ay doktor kontrolüne götürülmeli 6 aydan sonra ise 2 ayda bir uygundur

Lütfen buna dikkat et

Umarım birşeyi yoktur ama gazdan olabilir
0 oy
(476 puan) tarafından
Benim bebeğim de öyle canım ağlamalarıni görsen kafayı yersin 7/24  ağlıyor mosmor oluo damarları firlio nefesi kesilio benimk ileri derecede kolik doğduğundan beri aynı şuan 9 aylık hâlâ devam ediyor 4 aylıkken geçer dediler yok 6 da geçer dediler yok şimdi 1 yaşına gelsin geçer diyorlar bakalım ama %90 4 aylikken ya da 6 aylıkken kesin geçiyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 67 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 357 göst.
7 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 978 göst.