0 oy
170 göst.
Aile kategorisinde (2,366 puan) tarafından
Biz bu ay alışverişe adam akili gitmedik eşim tabi eksikleri aldı çocuklara hep bıseyler aldı ama kahvaltı VS bısey almadık bnd sabah kahvaltısı yapmayınca sanki yemek yememiş hisediyorum bizimkilerde patates kızartması labne yumurta olmasa Baska bısey yemiyorlar bir haftadır bitmişti bnd sabh çorba makarna VS bıseyler yapıyordum sabaha eşimle kusus reism atim evde bısey kalmadı aksmq alışverişe gidelim dedim bısey yazmamış ama böyle şeyler evde olmayınca veya aparatı hemen hazirlayqbilicegim şeyler sanki evde bısey yok gibi hisediyorum kendimi kötü hisediyorum ya da benmi idare edemiyorum acaba abartiyormuyum 

4 Cevaplar

0 oy
(618 puan) tarafından
Benim çocuklarda öyle reçel falan sevmezler olmayınca yapacak yemek bulamıyorum 
(2,366 puan) tarafından
Aynen ya k.cikolatasi labne yumurta patates kızartması olmasa sabaha bısey yemiyorlar öğlene hadi ne olsa oluyor ama uynair uyanmaz yemek ağır oluyor yapmak istemiyorum zaten bnmde iştahım olmuyor
(618 puan) tarafından
Zaten cnm oğlum patates sever kizim yumurta köy peyniri çok tuzlu olduğu için yemiyor mecbur birine yumurta birine patates yapıyorum olmayınca ne yiyecekler açlar icim içimi yiyor
(2,366 puan) tarafından
Aynenn oyelleee yumurta patates labne domates olmasa bısey kalmıyor aç kaliyolar
(618 puan) tarafından
Bizde de öyle cnm
-Reklam-
0 oy
(4,972 puan) tarafından
 Bişey sorcam cnm yanlış anlamadan sabah kahvaltısında mi makarna çorba veriyorsun bn mi yanlış anladım 
(2,194 puan) tarafından
Kayinvaldem yapıyordu canım taze köy peyniri cok  kolay sütü kaynatiyor iyice sonra içine limon suyu tuz koyuup kestiriyor boş bir tulbente koyuyor altına süzgeç üzerine damacana gibi baya bir ağırlık iyice süzdürüyor kalıp gibi şekil alıyor sonra tuzlu suya koyuyor çok güzel taze peynir oluyor ve basit canım yapımı dene istersen
(2,194 puan) tarafından
Hem dışarda satilanlardan daha sağlıklı katkısız doğal oluyor biz parayla süt alıp  yapıyorduk  doğal olsun diye 17 kg sütten 5 kg peynir çıkıyor eğer hayvanlarıniz varsa kendin yap canım önce azıcık dene becerebilirsin devamını yap daha sağlıklı ben üşendim artık eskiden yapıyordum şimdi sütte pahalı ondan yapmıyorum ama hayvanlarımız olsa kesin yapardım
(2,366 puan) tarafından
Koşuda var ama taze peynir teyzem gilde satıyor iki sefer hastalandilar taze peynir de Bi mikrop varmış hastalık yapıyormuş şuan adını hatırlamıyorum oyuzden eşimde bende taze peynir alasimiz gelmiyor ama güzel oluyor bne seviyorum ama sütun kilosu burda 17 lira
(4,972 puan) tarafından
Burusella diye bı hastalık oluyor taze peynirlerde doğrudur cnm
(2,194 puan) tarafından
O yedirilmez canım kaynatıp kendiniz yapın yada pastörize olanlardan alın
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Yok canım ya kahvaltılık 2 çeşit  peynir 2 çeşit zeytin çeşitli recel çikolata  birde domates olmayınca bana da evde birşey yok gibi geliyor sabahları illa kahvaltı yapılıyor yani yemek yemeyi corba vs sabahalari bende sevmiyorum 
(2,194 puan) tarafından
Market peynirlerine bakın canım labne krem, peynir üçgen peynir ,sonra köy peyniri daha uygun oluyor birde süzme peynir ben genelde onları alıyorum Ezine eğer kilosu 70 TL ise  baya iyimis canım edirne ,Ezine peyniri burda 170-180 TL arası
(2,366 puan) tarafından
Markete varya 500 gr Ezine paketli onlardan alıyorum bende ama bazen almıyorum paranın durumuna göre alıyorum valla o bile yüksek geliyor 15 gün anca yetiyor
(2,194 puan) tarafından
Ay başında daha uygun fiyatlardan mesela 1 kg veya daha fazla almaya çalış artık canım mesela beyaz peynir daha ucuz oluyor lokum peynir falan ezineden 70 TL alacağına mesela ekici lokum peynir oluyor 1 kg al ondan al kilosu 80 TL ekmeği kızartıp üzerine yağ peynir surup verirsin mesela canım ezineden yarım kilo alacağına lokum peynirden 1 kg al oda güzel oluyor , sonra meyve al uygun fiyatlı çokça reçel yap kendin hani size sıkıntıya giriyorsaniz bunlar kurtarıcı olabilir bu ay için değilde inşallah gelecek aylar için öneri olur en azından canım
(2,366 puan) tarafından
Evet aslında doğru ya biz idarelik alıyoruz bu sefer ay sonuna gitmiyor yine sıkıntı oluyor
(2,194 puan) tarafından
Haklısın canım hayat pahalı yani sende haklisin ne diyeyim sadece bir öneri benimkide olmayınca da olmuyor ama
0 oy
tarafından

Üzüldüm :( Tek maaşla geçinmek o kadar zor ki Allah yardımcınız olsun. Ülkenin bu durumu bir an önce düzelir inşallah 

(2,366 puan) tarafından
Allah razi olsun inşallah çok zor valla ya geçinmek atığın adımı borca yapmasan zaten hicbisey yapamıyorsun eşim 7 bin alıyor üç bin kredi iki  bin kendi sigara ve yol yemek masrafı bazen tüm gün ya tost yada Bi döner le kalıyor iki binde şu elektrik alışveriş çocuk masrafı zar zor gidiyor k. V k. P de çalışmıyor emeklileri yok ev bizim allahtan onlarada biz bakıyoruz sayılır ekmeği alışverişi
tarafından
Sigara konusuna çok kızıyorum ben yanlış anlamayın. O bir öncelik olmamalı. Çocuklar her şeyden önemli. Sigarayı bıraktırmaya çalışın siz eşinize.
(2,366 puan) tarafından
Veya stresten çoğaltır valla bazen almıyor tabi olmayınca ** aiste bu seferde çok sinirli oluyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 97 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde funda tolga (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 133 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde nur55 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 129 göst.
0 oy
13 cevap 136 göst.

380,054 soru